Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi revolver???
(23-07-2012, 12:26 AM)Amca demiş ki: Efendim vallaha sağ olun bu başlık bayram neşesi gibi geldi eskilerin orta oyunu, meddahı varsa bizimde bu konumuz var Smile

Ohh.. Kavuklumuzda geldi çok şükür...Big Grin

Alıntı

(23-07-2012, 11:01 AM)kubi demiş ki:
(23-07-2012, 12:26 AM)Amca demiş ki: Efendim vallaha sağ olun bu başlık bayram neşesi gibi geldi eskilerin orta oyunu, meddahı varsa bizimde bu konumuz var Smile

Siz buralarda başrolde oldukça bizim diğer karakterlere ihtiyacımız yok Sn.Kubi Tongue

Alıntı

(24-07-2012, 12:18 AM)wildeagle demiş ki:
(23-07-2012, 11:01 AM)kubi demiş ki: [quote='Amca' pid='191962' dateline='1342992394']
Efendim vallaha sağ olun bu başlık bayram neşesi gibi geldi eskilerin orta oyunu, meddahı varsa bizimde bu konumuz var Smile
[/quoteTongue]

Siz buralarda başrolde oldukça bizim diğer karakterlere ihtiyacımız yok Sn.Kubi Tongue

Vay helal olsun bana bu zaman zarfında iyi adam yetiştirmişimTongueTongue

Alıntı

Sayın üyeler.

Tecrübelerinize dayanarak hangisi daha iyidir. ? Vuruş iğnesi horoza takılı olan mı yada iğne bloğu halinde gövdeye takılı olan revolverler mi daha iyidir ?

[Resim: revolver_arrow_sm.jpg]

[Resim: loaded-gun-505583.jpg]

Alıntı

Umarım Sn Lupus çabuk görür sorunuzu hepimiz biraz daha bilgi sahibi oluruz.

Adamın olmadığı yerde keçiye ... misali Smile
Ben bir iki cümle söyleyeyim önden müsadeniz ile.

Horoz vuruşlu revolverler, üretim işçiliğinin itina ile yapıldığı dönemlere aittir. Sanıyorum 2000 lerden sonra çıktı iğne vuruşlular. Yani bir revolver alınacak ise bu herşeyi ile klasik olmalı.

Horoz vuruşlu olanın parça sayısı daha az daha basit bir mekanizması var. İğneli sistemde ise ateşleme sisteminde parça değişimi daha kolay ve ekonomik.

Sıhhatli olan da iğneli sistem bence. Ama şimdiye kadar horozun ibiğini kıranı görmedim, patlatmama sorununu da. Ama kırım durumunda iğne temini daha kolay olurdu. Lakin bir revolversever olarak iğne vuruşlu bir revolveri tercih etmezdim.

Saygılarımla

Alıntı

(07-04-2015, 09:45 PM)musti267 demiş ki: Sayın üyeler.

Tecrübelerinize dayanarak hangisi daha iyidir. ? Vuruş iğnesi horoza takılı olan mı yada iğne bloğu halinde gövdeye takılı olan revolverler mi daha iyidir ?

[Resim: revolver_arrow_sm.jpg]

[Resim: loaded-gun-505583.jpg]

2008' de birileri okur da faydalanır diye bu konuda birşeyler karalamışız;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1139

Umarım sorunuza yeterli bir cevaptır...

Alıntı

Sayın Lupus,
Ne zaman forumdaki teknik yazılarınızı bir kapak altında toplayıp ölümsüz hale getireceksiniz?
Hasretle bekliyorum.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sayın Lupus allah hayırlı uzun ömrünüzü versin.

Alıntı

(08-04-2015, 06:49 AM)ORTAÇ demiş ki: Sayın Lupus,
Ne zaman forumdaki teknik yazılarınızı bir kapak altında toplayıp ölümsüz hale getireceksiniz?
Hasretle bekliyorum.
Saygılar.
Osman

Üstad, bir kitap istiyoruz, lütfen!!! Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi