Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz SR38 toplu, satışa!
16-07-2012, 06:02 PM
Sarsılmaz SR38 toplu, satışa!
Bugün MKEK Gümüşsuyu ofiste, 2.5'' olanı inceledim. Magnum 357 klonu ve açıkçası gayet de hoş bir silah olmuş. Hani Türk yapımı silahların hemen hepsinde bir "kuru sıkı gibi bu ya" görünümü var ya (Cougar'lar hariç), bunda yok! Üzerinde Sarsılmaz yazmasa kesinlikle Türk demezsiniz. Benim baktığım silah mat siyah boya idi ve krom da üretiliyormuş. Krom olanı daha da bir iyi duracaktır.

2050 TL fiyatı ile gayet cazip bir silah bence. Ama tabi 50 000 atış testine girip çıktıktan sonra değerlendirmek lazım. Yalnız silahın uyandırdığı his, testi başarı ile geçer diye düşündürüyor insanı. Revolver'a hevesi olanlar gidip görsün derim. Değer. Wink

Cougar'lar satışta olmasa idi alırdım 2.5'' namlu olanı. Ama Cougar'dan yana kullandım tercihimi çünkü Beretta eninde sonunda (Türkiye'de üretilmiş olsada). Ama dediğim gibi, revolver almayı düşünenler kesin gidip bir görsünler SR38'i. Beklediklerinden çok daha iyi bulabilirler. Smile
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-07-2012, 06:09 PM
RE: Sarsılmaz SR38 toplu, satışa!
Toplu tabanca sevenlerdenim (Hoş her tür silahı seviyorum ya), inceledim de bu nedenle...

- Tesviye izleri var,
- İncelediğim model fuardaki 4. gününde topunu kilitlemişti. Ne kadar hor kullanılırsa kullanırsın teşhir ürününde bu sorun aklıma karpuz kapuğu düşürdü.
- Namlu - silindir arasındaki boşluktan göbeğimi içime çekersem geçerim gibi geldi.

Benim için en önemlisi sonuncusu. Orasını adam ederlerse belki bir şeyler olabilir ama metalurjik konuda çok da iyi üne sahip olmayan bu firma umarım bu işin altından kalkmıştır.

Saygılar.

The sight of sharp, cold steel in your enemy's hand is not a pleasant sight. Knife fighting is an ugly business; it means steel against steel; then steel against flesh - and death. -John Styers-
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-07-2012, 09:54 PM
(16-07-2012 06:09 PM)Red Kit Yazdı:  Toplu tabanca sevenlerdenim (Hoş her tür silahı seviyorum ya), inceledim de bu nedenle...

- Tesviye izleri var,
- İncelediğim model fuardaki 4. gününde topunu kilitlemişti. Ne kadar hor kullanılırsa kullanırsın teşhir ürününde bu sorun aklıma karpuz kapuğu düşürdü.
- Namlu - silindir arasındaki boşluktan göbeğimi içime çekersem geçerim gibi geldi.

Benim için en önemlisi sonuncusu. Orasını adam ederlerse belki bir şeyler olabilir ama metalurjik konuda çok da iyi üne sahip olmayan bu firma umarım bu işin altından kalkmıştır.

Saygılar.

Valla silahın çeliği gayet sağlammış hissi veriyor dokunmada ve görüntüde ama gerçek sonuç atış testleri sonucunda belli olur tabi.

Eğer bu silah sağlam ve isabetli olarak ün yaparsa, çok ama çok satar. İnşallah öyle de olur ve böylece üretici üzerine düşüp daha da geliştirir ürünü.

Ben şahsen bu silahın geleceğinin parlak olmasını canı gönülden isterim. Yerli üretim şarjörlü Cougar orta sınıf ithal silahlara gerçek bir alternatif ve bunun yanına kaliteli bir yerli üretim revolver de gelirse bu Türk silah endüstrisinin geleceği için çok olumlu bir gelişme olacaktır.

İthal silahları aratmayacak yerli şarjörlü mü istiyon? Var! Cougar. İthal silahı aratmayacak yerli toplu mu istiyon? Var! Sarsılmaz SR38!

Ne güzel geliyor kulağa! Smile

Ama tabi SR38'in talihsizliği daima Magnum 357 ile kıyaslanacak olması. O noktada bayağı bir handikap doğuyor. Undecided
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-07-2012, 10:52 PM
(16-07-2012 06:02 PM)kyolic Yazdı:  Bugün MKEK Gümüşsuyu ofiste, 2.5'' olanı inceledim. Magnum 357 klonu...

Sn. Kyolic,
Öncelikle foruma hoşgeldiniz, yukarıda alıntı yaptığım kısmı biraz açabilirmisiniz?

"Bey oğlu bey, köle oğlu köle olma, rızasındadır!" Gallemit-Servet Somuncuoğlu
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-07-2012, 10:56 PM
(16-07-2012 10:52 PM)centaori Yazdı:  
(16-07-2012 06:02 PM)kyolic Yazdı:  Bugün MKEK Gümüşsuyu ofiste, 2.5'' olanı inceledim. Magnum 357 klonu...

Sn. Kyolic,
Öncelikle foruma hoşgeldiniz, yukarıda alıntı yaptığım kısmı biraz açabilirmisiniz?

Magnum 357'nin kopyası.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-07-2012, 11:03 PM
(16-07-2012 10:52 PM)centaori Yazdı:  

Sn. Kyolic,

Bu dejavu sürer gider Smile söz konusu silahın kalibresinden bi haber atım testleri, saha değerlendirmesi ortada yok fiyat hakkında hiç birşey söylemiyorum sıra ona gelene kadar. Saygılar..
Alıntı Yaparak Cevapla
17-07-2012, 01:13 AM
Revolver sever sayarım, SR38e revolver demeyi yakıştırmıycak kadar hemde...
Alıntı Yaparak Cevapla
17-07-2012, 08:55 AM
Ben birkaç sene bekler ondan sonrada gider bir colt yada S&W alırım gibime geliyor, elimin altında birtane sarsılmaz var ve birtane fazlası ile yeterli olur kanaatindeyim...

Sormazki bilsin, sorsa bilirdi. Bilmezki sorsun, bilse sorardi.
-------------------------------------------------------
Zaman sadece armutlari olgunlastirir, insan yasayarak ve dusunerek olgunlasır.
-------------------------------------------------------
Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-07-2012, 12:34 PM
Sn. kyolic, Magnum 357 diye bahsettiğiniz bir silah markası değil, bir mühimmat çeşididir. 'Toplu Tabancalar' başlığı altındaki marka ve modelleri incelemenizi tavsiye ederim. Saygılar.

Sailors never die, only fade away...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-07-2012, 11:11 AM
Ben de silahı elime aldığımda gayet kof ve poröz bir yapıda olduğunu hissetmiştim. Ama foruma "hislerimden" ziyade "somut birşeyler" yazmaya çalışıyorum.
Silahın şansızlığı "magnum" ile karşılaştırılması değil, Sarsılmaz malı olması.
Sayın Red Kit'in bahsettiği force cone- silindir arası boşluk ise belli ki temel şansızlığı ama "İthal silahı aratmayacak yerli toplu mu istiyon? Var! Sarsılmaz SR38!" sloganı sırasında gürültüye gitmiş.

"Ehl-i dildir diyemem sinesi saf olmayana
Ehl-i dil birbirini bilmemek insaf degil"
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS