Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Cougar 8000 FT vs 8000 F
8000 FT
8000 F
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8000 F vs 8000 FT! Karar veremiyorum!
Sayın Demirci,
FT ile F arasında çok bir fark göremediğim için FL ile F'nin kıyaslamasını yaptım. Ama arkadaş gerçektende FT ile F arasında kaldığını yazmış. Bu nedenle F modelinin tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Selam ve dua ile.

Alıntı

'Yanlış biliyormuşum.' demek bu kadar mı zor? 'Yanlışımı düzelttiğiniz için teşekkür ederim.' demek bu kadar mı zor? Sn. demirci57'nin mesajından önceki ve sonraki mesajınıza baktığımda üzülerek söylemeliyim ki lafı çevirme çabalarınıza sadece güldüm.

Sn. demirci57,

Bir silahsever olarak, forumda verilen yanlış bir bilgiyi vakit ve emek harcayarak düzeltip bizleri doğru bilgilendirdiğiniz için ben kendi adıma size çok teşekkür ederim.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
hunter 12, Karagoz, heisenberg, demirci57, Sakin, Yasin06
(01-02-2017, 07:53 PM)demirci57 demiş ki: Sn.adalet, Cougar8000FT modeli de tıpkı F modeli gibi 15+1mermi kapasitelidir. FT'nin F modelinden tek farkı picatiny aksesuar rayına sahip olmasıdır. Bu ray özellikle kılıfsız taşımada oldukça rahatsız edicidir. Aksesuar takmaya niyetiniz yoksa F modeli taşıma konforu yönünden FT ye daha üstündür.

Tahmin ediyorum siz FL modelinden bahsetmeye çalışıyorsunuz. FL ise 13+1 kapasiteli olan ve kabze boyu F ve FT modellerinden daha kısa olan modeldir.

Saygılarımla

Sn.adalet,

Yukarıdaki mesajımdan Cougar'ın F modelinin tercih edilmesi gerektiği manasında bir telkin çıkarımı yapmanıza üzüldüm açıkçası. Dönüp bir kaç defa daha okudum acaba yanlışlıkla böyle bir anlam mı yüklemişim mesajıma diye... Yok...

Dileyen dilediği modeli almalı. Alırken de yanlış bilgi ile yanlış tercihlere sapmamalı. Mademki iş tavsiyeye dönecekse;

1. Öncelikle kesinlikle Cougar almaya karar verilmişse ve sadece Cougar'ın bu 3 modeli arasında kalınmışsa

2. Eğer kolluk kuvveti personeli olsaydım ve FT modeli elime rahat oturuyor olsaydı ilk tercihim bu model olurdu. Malumunuz aksesuar rayı fener ve pointer kullanımını kolluk personeli için mümkün kılıyor.

3. Bulundurma amaçlı ve bireysel korunma için ev ortamında muhafaza edecek olsaydım yine fener takılı kullanıma uygun olduğundan FT ilk tercihim olurdu, yeter ki elime otursun. Davetsiz "misafir" genelde gece ve kapıyı çalmadan gelir...

4. Sivil ve bireysel korunma amaçlı "taşıma" ruhsatlı Cougar alacaksam F veya FL modellerinden el yapıma en uygun olanını tercih ederdim...

Özetle, ben tercihimi yaparken yukarıdaki kriterlere göre yapmıştım. Bir de kalibre meselesi var tabii. Lakin .40sw ve .45'lik mühimmat bulmak için lambadan cin çıkartmak gerektiğinden 9x19mm'e abdurrahman çelebi diyoruz...

Saygılarımla

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, fbalun, Yasin06, asuspc, ugurucar57, heisenberg
Ben sadece göz yanılması sonucu FL modeliyle F modeli arasında kıyaslama yapıp, KİŞİSEL TERCİHİMİ beyan ettim. Siz konuyu açan arkadaşın FT ile F arasında kaldığını yazınca durumu farkederek yine KİŞİSEL TERCİHİM olan F modelinin daha iyi olabileceğini ifade ettim. Yoksa sizi tanımam etmem. Sadece sizi değil, bu forumdaki hiç kimseyi tanımam etmem. Kimsede beni tanımaz etmez. Verdiğiniz bilgileri dikkatle takip ediyor, bilgileniyorum ama size yönelik olarak her hangi bir saygısızlık ettiğimide düşünmüyorum. 

Selam ve dua ile.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
demirci57
Sn.adalet,

Estağfurullah, bana bir saygısızlığınız falan söz konusu değil. Kesinlikle böyle bir imada da bulunmadım. "Üzüldüm" dememdeki amacım, herkesin algısına hitap edebilecek açıklıkta bir mesaj yazamamış olmamdı. Yoksa sizden yana hiç bir sıkıntm yok, bilmenizi isterim.

Saygılarımla.

Alıntı

Mesajınız gayet açıktı, dediğim gibi ben yanlış görmüşüm üstad.
Selam ve dua ile.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi