Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Cougar 8000 FT vs 8000 F
8000 FT
8000 F
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8000 F vs 8000 FT! Karar veremiyorum!
8000 FT:

[Resim: solprofil.jpg]

8000 F:

[Resim: StogerCougar8000F1024-1.jpg]

Bugün MKEK Gümüşsuyu satışta inceledim iki silahı ve ikisi de çok güzel. Birini kesin alacağım (ruhsat işlemlerini başlattım bile) ama karar veremiyorum hangisi olsun! Blush

FT'nin daha dolgun ve ergonomik bir hissi var elde ve modern bir görünüme sahip. F ise elde FT kadar dolgun ve ergonomik bir his vermiyor ama klasik görünümü ile çok cezbedici! Smile

Satış elemanın söylediğine göre FT en son çıkan model. Daha yeni bir model üretilmemiş üzerine.

Sizin oyunuz hangisinden yana olurdu?

Not: Sayın Carbine'nin daha önce göndermiş olduğu FT fotoğrafını kullandım, umarım kızmamıştır! Smile

Alıntı

Taşınacak bir silah ise raylar ceketi-kılıfı çizeceği ve takılacağı için düz olan 8000F daha uygun olur.
Ama evde duracak, savunma amaçlı çekmecede vs bekletilecek bir silah ise amaç, o zaman fener takabilceğiniz FT modeli daha uygun olur.
Gece acil bir durumda ayrı fener aramak zorunda kalmazsınız. Hergün taşıma için ise fener çok büyük kalabilir.

Geri kalan herşey aynı, kabza açısında, hatta kapaklarında bile bir fark yok diye biliyorum, siz neye göre dolgunluk farkı algıladınız acaba?
Saygılarımla.

Alıntı

Güzel seçim. Bu fiyata, çok sağlam bir silah alacaksınız. Silaha lazer ,fener vs. takmayacaksanız FT' nin gereksiz olacağı kanaatindeyim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Triggernazi
Lazeri yanlışlıkla yazdınız sanırım, zira çok çok muğlak ve gri bir bölge,
konuyu fener takma üzerine kurmakta fayda var...

Saygılarımla..

Alıntı

Aslında yanlışlıkla yazmadım, o bölgeye takılabilen bir lazer gözümün önüne geldi sadece o kadar. Cougar' a takılmıyor olabilir belki ama aklıma gelen linkteki gibi bir görüntüydü.
http://www.crimsontrace.com/products/man...ls/01-9693
Saygılar

Alıntı

Lazer kullanimi sıkıntı(kanunen) yaratabilir maalesef.

Alıntı

(16-07-2012, 08:08 PM)ihtiyar demiş ki: Aslında yanlışlıkla yazmadım, o bölgeye takılabilen bir lazer gözümün önüne geldi sadece o kadar. Cougar' a takılmıyor olabilir belki ama aklıma gelen linkteki gibi bir görüntüydü.
http://www.crimsontrace.com/products/man...ls/01-9693
Saygılar

(16-07-2012, 08:14 PM)wildeagle demiş ki: Lazer kullanimi sıkıntı(kanunen) yaratabilir maalesef.
+1, bundan bahsediyorum.

Yineliyorum, sanırım yanlışlıkla yazdınız...
Saygılarımla.

Alıntı

Ben de saf saf ısrar ediyorumSmile Kanunen yasak olduğunu unutmuşum ve netteki resimlerden yola çıkarak aklımca bilgilendirme yapıyorum. Açıkça söyleseydiniz hemen düzeltirdim, bilmediğimden uyanamadım. Özür dilerim.
Saygılar
Sonuç olarak evet yanlışlıkla yazdım..

Alıntı

Sayın Kyolic;
15 gün önce aynı durumda olan devreme düz modeli aldık. Oturduk düşündük taşındık. taktik modeli ne zaman kullanabiliriz diye. Operasyonlar da dahil hiçbir zaman Smile Özel kuvvetler bile operasyonlarda çok az lazer kullanırken sivil vatandaş ne zaman kullansın. Ayrıca FT modelinin kenarları gayet keskin. Bıçak olarak kullanmak isteye ilirsiniz :p Ama siz kimseyi dinlemeyin ve gönlünüzdekini alın...

Alıntı

(16-07-2012, 07:20 PM)baris demiş ki: Geri kalan herşey aynı, kabza açısında, hatta kapaklarında bile bir fark yok diye biliyorum, siz neye göre dolgunluk farkı algıladınız acaba?
Saygılarımla.

Sanırım milimetrik farklar var. 8000 FT daha tok ve ergonomik bir his veriyor elde. Satıcı da onayladı bunu. Onun da farkında olduğu bir durumdu.

Şu etapta bulundurma ruhsatlı olarak alacağım silahı ama taşıma ruhsatına geçmeyi kesinlikle düşünüyorum. O yüzden fener falan takılmayacak hiçbir zaman.

8000 F'de karar kılacağım herhalde. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi