Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mauser M 03
(10-02-2013, 10:04 PM)Kaptirmator demiş ki: İZaten MKE de satılan son parti Mauser tabancalar fason yapım idi. Sanırım Macaristanda imal edilmişler, ve sonradan Mauser oluvermişlerdi.

Efendim tekamülde bir adım ileriye giderek Browning oluverenler de var...Smile

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=3239

[Resim: 356b.jpg]

[Resim: 356a.jpg]

[Resim: 356c.jpg]

Alıntı

Mauser m2 diye bi tabanca üretiyordu.Ama silah hakkında geri bildirimler pek yok.Degisik ilginc emniyet sistemi var.

Alıntı

Evet eski kataloglarda bahsi geçen bu tabancalardan var.Bendeki katalogda mesela m-66 m-225 ve tabanca larda ise m-1 ve m-2 ler vardı.Ama tabancaların namlu çeliğinin çok sert olduğu ve iğne kırdığını duymuştum veya okumuştum tam hatırlamıyorum.Acaba şehir efsanesi miydi onuda bilmiyorum doğrusu;inşaallah öyle değildir.Ama asaletine yakışır tipte dizayn edilmiş vesselam dostlar.Benim hoşuma gitti.b Civan bşk/Yusufeli.

Alıntı

Arkadaşlar Mauser M-12 yivli üretmiş.Detaylı bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirlermi acaba.Allah olmayanlarada versin inşll.Blush

Alıntı

Mke ye nezaman gelir acep.

Alıntı

2.posta Mauser lerle gelir herhal.Emniyet tertibat şekli winc-70 kopyası gibi.Sessiz sakın.(bende vardı bir zamanlar ordan biliyorum)

Alıntı

Özelliklerini anlatmışlar.

Alıntı

Mauser M-12 silahlar M-03 e göre biraz daha ucuz olsun diye yapılmıştır ve şu anda modüler özellikleri üzerinde çalışmaları vardır(bizim memleket için geçerli olmayan) Bana göre en iyi tarafı her tip dürbün ayağını kullanabilmesidir. Malum M-03 modeller sadece kendi ayağını kullanabiliyordu. Türkiyeye getirilebilmesi MKEK deki stokların durumuna bağlıdır.

Saygılar,
Nüvit Rodop

Alıntı

Yani bu tüfek MKEK' ye gelirse M-03' lerden daha ucuza satılır anlamı mı çıkıyor Nüvit Bey, ben mi yanlış anladım? ( İnşallah yanlış anlamamışımdır...)

Dürbün ve ayak konusuna gelince son derece haklısınız. Aynı dert Blaser ve Sako' da da yok mu...Alan kişiyi mecbur kılmaktan başka bir şey değil doğrusu. Açıklamalarınız için sağolunuz.

Alıntı

Slm. Sn. Civanbaşkan,
M-12 satış fiyatları Almanyada daha düşük. Fakat her şey buradaki çapraz kurlar ile ilgili olduğundan kesin olararak daha ucuz olacak diyemiyorum. Zaten önceburadaki stokların erimesi lazım,ve bununda bir zaman alacağı kesin. Silah kalitesine gelince, M-03 bence detayları daha dikkatli yapılmış gibi duruyor. Anladığım kadarı ile M-12 rakip firmaların fiyat skalasına biraz olsun yaklaşabime amacında olduğu kesin gibi gözüküyor. Buna rağmen hiç bir şekilde, vAlmanya dışında yapılan silahla ile fiyat bakımından yarışamayacağından eminim.
Saygılar,
Nüvit Rodop

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi