Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mauser M 03
(16-07-2012, 01:50 PM)mauser-sako demiş ki: Ama domuz avında kesin sonuç almak istiyorum Big Grin

.375 H&H

Alıntı

Sn. Mauser-Sako,
30-06 her türlü domuz avında doğru çekirdekli fişeklerin kullanılması ile kesin sonuç verebilecek bir çaptır, tabiiki hayvanı öldürücü yerinden vurmak kaydı ile. 300WM ye gelince, 30-06 dan daha hızlı dolayısı ile daha güçlü olduğu bir gerçek,(yazılan makalelere bakarsak ortalama %20 civarı).
MKEK de 300WM silahlar genelde biraz daha pahalı olmakla beraber eğer sadece domuz avı için kullanacaksanız 30-06 benim görüşüme göre fazlası ile yeterli, ama daha büyük hayvan ve daha fazla menzil arzu ediyorsanız 300WM derim.
Saygılar.

Alıntı

Sayın Mauser-sako

Domuz avında kesin sonuç almak için kalibreden çok pratiğe ihtiyacınız olacak diye düşünüyorum. Ani çıkan hedefin ölümcül bölgesine mermileri toplayabilmek magnum kalibreden daha öldürücü olacaktır. Keşke bizim ülkemizde de cine-shoot lar olsa ve herkes pratik imkanı bulsa. Saygılar

Alıntı

Almanya'dan gelen gurbetçilerimiz, gelirken kendi üzerlerine ruhsatlı Mauser M03 getirebiliyorlar mı? Eğer yok bu iş sadece distribütör ile veya permi ile oluyorsa bu yolla Sako trg22'yi düşünüyorum. 12000 dolara kadar da (dürbün hariç) para verebilirim. Zaten biriktiriyorum da Smile Ama tercihim tam kesin de değil. Aslında bunlardan birini alana kadar, yine tükenmeden bir tane Cz 527 alıp koysam mı da diyorum Undecided Nasıl olsa Sako TRG22, ancak permi ile gelir. Ama Mauser M 03 ise distribütör de getirebilir. Getirirse de 10000 dolar civarı olur diyorum. Sako'da ise kaptırmatörlerin insafına kalmışım Blush Bir Sako alacağıma bir Mauser(300wm) ile bir de Cz(223) alınabilir... Rolleyes Sayın forum üyeleri, Mauser M03'ün ne zaman geleceği ile ilgili bilgisi olan varsa çok memnun olurum. Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Mauser -Sako,
Geçtiğimiz günlerde MKE ne yolum düştü, orada konuştuğum bazı yetkililer Mauser M-03 modellerinin ekim ayında satışa çıkabileceklerini söylediler.
Saygılar.

Alıntı

Mauser üretim bandına Mod-66' yı da katar mı dersiniz dostlar?...
Nerede o günleeeeeeeer.
Civan Bşk.

Alıntı

(03-08-2012, 05:28 PM)CivanBaşkanYUSUFELİ demiş ki: Mauser üretim bandına Mod-66' yı da katar mı dersiniz dostlar?...
Nerede o günleeeeeeeer.
Civan Bşk.

Sn.CivanBaşkanYusufeli, mod66'yı ilk defa duydum.Ama tabi Mauser'in daha bir sürü modeli vardır. Gerçi sitesinde de yazıyor tüm modellerinin çıkış tarihini. Peki neden mod66 da bir kar98 veya m03 değil? Mod66'yı sizin gözünüzde ayrı kılan nedir? Mauser'in sitesinde yazana göre zaten; M 03'ü, eski tasarımın üzerine yeni teknolojilerle ufak değişiklikler yaparak yapmışlar. Örneğin kar98'deki tüm özelliklerinin üstüne(boş kovanı atarken çıkan çelik sesi dahil Big Grin ) 60 derece açılı elle sürmesi, rahat açılabilen sürgüsü, 3 pozisyonlu kilit sistemi, geri tepmeyi önleyici pedlerin yanında isteğe bağlı kundağın içine cıva tüpü, titanyum nitrattan yapılma tetik iğne ve tetiği, match ve solid namlular hariç(onlar sub-moa değerinde) tüm standard tüfeklerde 100 yardda 1 moa atış hassasiyeti vs...Ayrıca tüfeğinizi sanat eserine dönüştürecek işlemeler için mutlaka http://www.mauser.com/Mauser-M-03.330.0.html?&L=1 sitesine bir bakın derim. Sizin mod66, geçmişte kaldı ve artık üretilmiyordur bence. Ama kar98'i üreteni(lisanslı) duymuştum(o da Almanya'da bir firmaydı, sanırım guns&ammo dergisinde de görmüştüm). Ama yok ille de mod66 ile duygusal bağlantı kurdum diyorsanız, mod66'sı olan birisi ile anlaşın satın alın veya sizin bir tüfeğinizle takas edin bence.

Alıntı

Şu kataloğa bakınca içim eridi , bu ne güzelliktir....

http://www.mauser.com/fileadmin/Editor/d..._07_en.pdf

Alıntı

Kar98 veya esas adıyla Mod98 üretmek için lisansa ihtiyacınız yok. İkna edebilirseniz 98 mekanizmalı tabanca bile ürettirebilirsiniz Arşin tayfasına.
Hani yivli tüfeng üretmek yasak ya onun için tabanca diye yazdım.

Almanya'da ve diğer birçok ülkede silah yapımcıları bu mekanizmayı kullanarak, atölyelerinde değişik kalibrelere haiz Mod98 ler üretmekteler.
Siz yeterki paradan haber verin.

Mesela: http://www.prechtl-waffen.de/Prechtl/de/...t-standard

Alıntı

Gözünüz aydın, Mauserler MKE' de satışda.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi