Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni tabancam Beretta FS92
(13-07-2012, 11:01 PM)evrenay demiş ki: Sayın Avci41,

yeni eşşek kulaklınız hayırlı olsun.
Hiç olmazsa inox adı altında satılan modeller gibi gövdesi alüminyumdan mamül değil. Adam gibi çelik!

Sn.evrenay , sanırım Sn.Avcı41'in hayallerini süsleyen Billennium ile standard Beretta 92' yi karıştırdınız...Maalesef standard Beretta 92 ' lerin gövdelerinin hepsi alüminyum alaşımdan mamüldür...Buna rağmen tamamen çelik bir CZ 75 ile neredeyse aynı ağırlıkta, bir BHP ' den ise daha ağırdır...Tam bir '' Uberengineering '' ürünü... Smile

Sn.Avcı41, eşşek kulaklınız hayırlı olsun...

Umarım birgün birlikte Ben Stoeger' in kulaklarını çınlatırız...Smile

Alıntı

Silah denildiğinde ilk alkıma gelen..
Beni silahlara bağlayan, kendi açımdan silah = beretta fs 92 diyebileceğim tek model..

İnşallah benimde bir gün fs 92'im olur..

Hayırlı günlerde kullanın efendim...

Alıntı

(14-07-2012, 11:29 AM)sandeman demiş ki: İlk göz ağrım ve ilk bel ağrım olan bu silahı hala unutamam. Güle güle kullanın.

Teşekkürler Sayın Sandeman ilk tabancamdır kendisi. Babamın yaşını doldur sana devredicem sen taşıyacaksın dedikce bir anda hep büyümek isterdim. Kücük cocuktum Berettayı benim belime takardı yanında gezdirirdi oğlumada nasıl yakışıyor derdi. Annemin yıllar yılı kendine adam akıllı babanın silahından alda taşı bunlar oyuncak gibi demesi ve silahı eve getirdiğimde nasıl yakıştı oğluma bunu taşı demeside büyük faktör oldu. Şimdi babam nasıl yakışıyor diyemez, ama olsun taşıyabildiğim yere kadar bunu taşıyacağım.

(14-07-2012, 12:32 PM)lupus demiş ki:
(13-07-2012, 11:01 PM)evrenay demiş ki: Sayın Avci41,

yeni eşşek kulaklınız hayırlı olsun.
Hiç olmazsa inox adı altında satılan modeller gibi gövdesi alüminyumdan mamül değil. Adam gibi çelik!

Sn.evrenay , sanırım Sn.Avcı41'in hayallerini süsleyen Billennium ile standard Beretta 92' yi karıştırdınız...Maalesef standard Beretta 92 ' lerin gövdelerinin hepsi alüminyum alaşımdan mamüldür...Buna rağmen tamamen çelik bir CZ 75 ile neredeyse aynı ağırlıkta, bir BHP ' den ise daha ağırdır...Tam bir '' Uberengineering '' ürünü... Smile

Sn.Avcı41, eşşek kulaklınız hayırlı olsun...

Umarım birgün birlikte Ben Stoeger' in kulaklarını çınlatırız...Smile

Üstadım cok teşekkür ederim, know how için sayın ustamızı rahatsız etmeye geleceğim sizlerde müsait olursanız beraber kağıt deleriz inşallah. Gördüğüm en sağmasız ve net tetiği olan Berettamı sizinde denemenizi isterim.

(14-07-2012, 01:04 PM)beretta demiş ki: Silah denildiğinde ilk alkıma gelen..
Beni silahlara bağlayan, kendi açımdan silah = beretta fs 92 diyebileceğim tek model..

İnşallah benimde bir gün fs 92'im olur..

Hayırlı günlerde kullanın efendim...

Teşekkür ederim Sayın Beretta, inşallah en kısa zamanda gönlünüzdeki Berattanıza kavuşursursunuz.

Alıntı

(14-07-2012, 12:32 PM)lupus demiş ki: Sn.evrenay , sanırım Sn.Avcı41'in hayallerini süsleyen Billennium ile standard Beretta 92' yi karıştırdınız...Maalesef standard Beretta 92 ' lerin gövdelerinin hepsi alüminyum alaşımdan mamüldür...Buna rağmen tamamen çelik bir CZ 75 ile neredeyse aynı ağırlıkta, bir BHP ' den ise daha ağırdır...Tam bir '' Uberengineering '' ürünü... Smile

Bende diyorum ki; bu Beretta'ya neden ısınamıyorum. Alüminyum gövdeye rağmen o ağırlık gerçekten de büyük başarı Undecided .

Alıntı

(14-07-2012, 03:57 PM)evrenay demiş ki:
(14-07-2012, 12:32 PM)lupus demiş ki: Sn.evrenay , sanırım Sn.Avcı41'in hayallerini süsleyen Billennium ile standard Beretta 92' yi karıştırdınız...Maalesef standard Beretta 92 ' lerin gövdelerinin hepsi alüminyum alaşımdan mamüldür...Buna rağmen tamamen çelik bir CZ 75 ile neredeyse aynı ağırlıkta, bir BHP ' den ise daha ağırdır...Tam bir '' Uberengineering '' ürünü... Smile

Bende diyorum ki; bu Beretta'ya neden ısınamıyorum. Alüminyum gövdeye rağmen o ağırlık gerçekten de büyük başarı Undecided .

Efendim onda kullanılan alemyon uçak metalidir kendi kendine soğur çelikten sağlamdır vs. vs. Kaynak: Şehir efsaneleri ..Big Grin Big Grin

Alıntı

Alıntı: Temel eve gelmiş, selam sabahtan sonra karısı Fadime Temel'e
"Temel duydun mi, Dursun'un karısı ölmüş" der.
Temel "Allah rahmet eylesun" dedikten sonra dalgın dalgın bakınmaya başlar.
Fadime Temel'e dönerek "Niye oyle bakayisun, cenazeye gitmeyecek misun?" diye sorar.
Temel boynu bükük cevap verir.
"Gitmeyeceğum Fadime, ona karşi çok mahcubum. Adam benu üçuncu karısı için çağirayi. Ben daha oni bir kere bile çağıramadum."

Sn.Avcı41, Hayırlı, uğurlu olsun ama bizleri de mahcup ediyorsunuz. "Biz daha sizi çağıramaduk" Big Grin

Alıntı

Fs92 ile aramızdaki bağ cidden çok güçlü, boynuz koça yük olmaz! Big Grin Big Grin

Alıntı

Beretta 92 FS 3 aylık saha çalışmasında 600 atım görmüş olup sıfır sorun göstermiştir. 375ini aynı gün içerisinde atmıştır. Ağırlığı ve boyutları göz ardı edildiğinde emsallerine göre sert olan tetiğine adapte olmam zaman aldı. Kılıf giriş cıkışından dolayı sürgü önünde hafif beyazlaşmalar (saçlarına aklar düştü garibimin) haricinde kızağında iç aksamında bir beyazlaşmaya deformasyona rastlamadım. Sürtünen aksam sürekli olarak kalın yağ ile yağlanmıştır. Fotoğrafların kusuruna bakmayın cep telefonu ile çektim.

[Resim: 20121027_040812.jpg]

[Resim: 20121027_040846.jpg]

[Resim: 20121027_040917.jpg]

[Resim: 20121027_040929.jpg]

[Resim: 20121027_040954.jpg]

[Resim: 20121027_041015.jpg]

[Resim: 20121027_041039.jpg]

[Resim: 20121027_041046.jpg]

[Resim: 20121027_041204.jpg]

[Resim: 20121027_041238.jpg]

[Resim: 20121027_041305.jpg]

[Resim: 20121027_041905.jpg]

Alıntı

Önceki gün bir av bayisi ağabeyimin yanında sohbet ederken yaşlı diyebileceğim iki tane amca içeri girdi. İkinci el devir alabilecekleri BHP ve Beretta f92 olup olmadığını sordular. Bayi arkadaş da bir kişiye sordu, sorduğu kişi '' Vardı ama devrettim...'' dedi. Bu arada BHP' yi 4500 , F92 yi 5000 TL'den vermiş. Ben de amcaya '' İkinci eli ne yapacaksın, illa Beretta alacaksan satın alma belgeni çıkar, MKEK' ye geldiğinde git, 2000 Dolar civarı zaten, sıfırını al...'' dedim. Verdiği yanıt inanılmazdı. '' Kardeş sen bilmiyorsun, Berettaların yenileri Çin'de üretiliyor, almam...'' dedi, Smile , ve çıktı gitti. Donmuş bir şekilde adam uzaklaşıncaya kadar arkasından bakakaldım.

Alıntı

Sn. Avcı41, Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin. Sn. beyazkurt, her ne kadar Çin üretimi de olsa firmanin kaliteden yana ödün vermeyecegi kanaatindeyim. Zaten Çin'de üretim yaptirmayan firma yok gibi.
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi