Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MC 27E 5(Beş) Atım Sonrası
(23-06-2012, 06:52 PM)Red Kit demiş ki: Düzgün kalite için sürgünün 23 yerinden yapılmış sertlik ölçümü,

Bence hedef müşteri kitlesi gözetilerek eklenmiş Braille alfebesi ile yazılmış sanayi kodları...

Alıntı

Üç beş mermide aşınan tabanca hakkında ne denilebilirki...
Birazcık vicdanınız varsa bırakın bu işi, yada adam gibi üretin.

Alıntı

El insaf! Malzeme teknolojisinin bu kadar ilerlediği bir zamanda bu derece kalitesiz üretimler gerçekten mide bulandırıcı geliyor bana -affınıza sığınarak- Almayalım efendim, gerçekten bundan böyle yerli silah almayalım! İnanın ki sevgili dostlar bir glock sağlamlığında silah yapmak zor bir iş değil! Gel gör ki, hiç bir şeye kafa yormayan bir millet olduk, kolay yoldan para kazanmaktan başka.. Hem de diğer insanların canının yanması pahasına bile olsa!

Alıntı

İnce zımparalama ( teknik ismi aklıma gelmedi Smile ) işini kullanıcının ilk 5 atışına bırakmışlar anlaşılan.

Sn Baracuda77 üyemizin dediği gibi Glock sağlamlığında silah yapmak zor bir iş değil. Yeter ki patronlar bir an önce Çiraki jipe bineyim, işçiler de biran önce mesai bitsin de gideyim diye düşünmesinler.

Alıntı

John Moses Browning tasarladığı yeni silahın önce kaba bir prototipini yaptırtır, 3-5 el ateş ettirirmiş. Oluşan sıyrık çizik ve hasarlara bakarak, ayrıntılı tasarıma geçer silahı kusursuzlaştırırmış. Eğer JMB'i örnek alacaklarsa, bazı noktalara dikkat etmeliler:

a) JMB kaba prototipleri seri üretime sokup satmazdı!

b) JMB kopya da çekmezdi!

Wink
Ha bu arada, 23 değil 21 sertlik ölçümü(!) saydım ben! Big Grin

Alıntı

Sadece bes atimda bu hale geliyorsa, besbin atim bu silah icin hayal galiba...
Saygilar.

Alıntı

Sahibini sağlamından kulaklık, gözlük, eldiven üçlüsü edinip, kullanmaya ikna etmek lazım.
Saygılar.

Alıntı

(23-06-2012, 06:52 PM)Red Kit demiş ki: Düzgün kalite için sürgünün 23 yerinden yapılmış sertlik ölçümü,

Bu uygun sertliği yakalamak için yapılan başarısız ısıl işlem girişimlerini mi göstermektedir?

Alıntı

(24-06-2012, 12:32 PM)lupus demiş ki:

Bence hedef müşteri kitlesi gözetilerek eklenmiş Braille alfebesi ile yazılmış sanayi kodları...

Sn lupus,
İnce giydirmeniz o kadar ince ki, çıplak gözle farkedilmiyor. Arada kaynayıp gitmesine gönlüm razı olmadı...

Big Grin Big Grin Big Grin Ne yazdıklarını da merak ettim şimdi... "Abi süper silah, gizli servis vs, tek geçiniz" gibi şeyler mi acep?

Alıntı

(24-06-2012, 11:47 PM)zucchero demiş ki:

Bu uygun sertliği yakalamak için yapılan başarısız ısıl işlem girişimlerini mi göstermektedir?

Efendim izninizle tamamen uydurma bir senaryo yazabilirim.

Isıl işlemden sürgüler gelir, görevli kalite kontrol elemanı 3 yerden sertlik ölçümü yapar. Sürgülerin olması gerekenden sert olduğunu farkedince mühendise haber verilir. O da gelir ve 3 yerden ölçüm yapar. Daha sonra sürgü fırına atılır. Fırından çıkarılır ve aynı şekilde 6 yerden daha ölçüm yapılır önce kk elemanı 3 ölçüm, sonrasında 'Bu yeterince yumuşamamış mühendis bey' diyerek mühendise de 3 ölçümlük hakkını verir.

Aynı fırında tavlama işlemi tekrarlanır, tabii sonrasında yapılan yeni bir 6'lık test ile birlikte. Sonra üretim mühendisi çağrılır onun önünde de bir kaç test ile sonuç kesinleştirilir. Hatta yetmezse fabrika müdür gelir 1-2 test de onun gözü önünde yapılır.

Haaa tabii bu arada sürgünün üzeri delik deşik olmuştur filan bu da pek önemli değildir ne de olsa dışarıdan görünmüyor öyle değil mi?

Bu hikayedeki kahramanlar ve olay örgüsü tamamen hayal mahsülüdür.

Selamlar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi