İLK I.P.S.C ETKİNLİĞİ & PARADİGMA
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İLK I.P.S.C ETKİNLİĞİ & PARADİGMA
Sn.underrated,

Çok sevindim,Gen 3' de ki tutuş sıkıntısını, Gen 4 yaratmaz diye düşünüyorum, umarım haklıyımdır.

Kendime almış kadar sevindim ne mutlu.Thumbs Up
Saygılar.

Alıntı

Sn. lupus , Sn. glock,

İyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim.Sn. Cigar Aficionado ile diger eksikleri tesbit etmis fakat siparisini vermemistik.Artik en kusa surede tedarik edip bol bol teorik ve pratik yapmak gerekecek.

Saygilarimla

Alıntı

Bu forumda bu kadar hevesle okuduğum başka bir konu daha olmadı.
Organizatör ve katılımcıları can-ı gönülden tebrik ediyorum. İnşallah devamı gelir.[/align]

Alıntı

Bizde en kisa surede tekrar biraraya gelip,yeni parkurlari insa etmek istiyoruz hatta Sn. Cigar Aficionado parkurlari 3D olarak hazirladi ama malum gecen bulusmada hepimiz eve kizarmis kol ve enselerle donmustuk. Smile Sanirim biraz daha havayi bekleyecegiz.

Saygilarimla

Alıntı

Konuyu şimdi gördüm ,

Efendim hayirli uğurlu olsun , şöyle bir alışın sonrasinda aklınıza '' sightları'' değiştir fikri ile geleceğim. Smile)

Alıntı

(26-07-2012, 12:13 PM)Cigar Aficionado demiş ki: Efendim hayirli uğurlu olsun , şöyle bir alışın sonrasinda aklınıza '' sightları'' değiştir fikri ile geleceğim. Smile)

Önce şarjör mandalının yönü değiştirilecek...

Son fişekten sonra kilitlenen sürgüyü salma ameliyesi için '' sling shot '' a alışılacak...

Hem IDPA, hem de IPSC uyumlu Blade Tech'in DOH kılıf edinilecek...

Kılıftan hedefe, hedeften hedefe çalışmalar başladığında, standard harp konfigürasyonunda arpacığın çok arandığı fark edilecek, nişangah arayışına girilecek, kısa bir araştırmadan sonra Dave Sevigny denen adamın Dawson Precision üretimi en geniş gez aralıklı, en dar arpacık genişlikli, düz gez, fiberoptik arpacık kullandığı öğrenilecek ve Kara Tavuk için bunlardan ısmarlanacak...

İşin derinliğine vakıf oldukça bu nişangahlara rağmen mükerrer hızlı atışlar esnasında arpacığın çok homojen bir şekilde salınmadığı fark edilecek...Biraz araştırma yapınca bunun silahı çok iyi koruyan teleskopik irca yayı sistemlerinin bir handikapı olduğu öğrenilecek ve çözümün Gen 3 benzeri tek parça yay tadilatı olduğu anlaşılacak ve irca yayı yan sanayi tek parça yay ve adaptörü ile değiştirilecek....

Sonra...Tek sorun bu canavarı besleyebilecek fişek tedarik etmek olacak...Smile

Alıntı

Bu kılıfın en güzel özelliği özellikle oturur pozisyonda manüpülasyonları çok kolaylaştırması.

DOH uzantısı takılı olarak IPSC' de kullanılabilir;

[Resim: i5937155_d-722-jpg]

DOH uzantısı sökülüp, TEK-LOK veya Paddle ile IDPA' da da kullanılabilir;

[Resim: i5937156_d-723-jpg]

Eğer bu tasarım fazla radikal görünüşlü ise TEK LOK veya klasik kemer halkaları ile standard DOH alınabilir.
Bu kılıf da DOH uzantısı söküldüğünde IDPA ve günlük kullanım için uygun hale geliyor.

[Resim: i5937206_d-649-jpg]

Alıntı

(26-07-2012, 01:58 PM)lupus demiş ki: Önce şarjör mandalının yönü değiştirilecek..

Tarafımdan sabah yapıldı Sn. lupus.

(26-07-2012, 01:58 PM)lupus demiş ki: Son fişekten sonra kilitlenen sürgüyü salma ameliyesi için '' sling shot '' a alışılacak...

http://www.youtube.com/watch?v=iqxYOjap86E

İzlemeye başladım bile.

(26-07-2012, 01:58 PM)lupus demiş ki: Hem IDPA, hem de IPSC uyumlu Blade Tech'in DOH kılıf edinilecek...

Sn. Cigar Aficionado ile görüşmemiz gerekecek.

(26-07-2012, 01:58 PM)lupus demiş ki: Kılıftan hedefe, hedeften hedefe çalışmalar başladığında, standard harp konfigürasyonunda arpacığın çok arandığı fark edilecek, nişangah arayışına girilecek, kısa bir araştırmadan sonra Dave Sevigny denen adamın Dawson Precision üretimi en geniş gez aralıklı, en dar arpacık genişlikli, düz gez, fiberoptik arpacık kullandığı öğrenilecek ve Kara Tavuk için bunlardan ısmarlanacak...

Not edildi.

(26-07-2012, 01:58 PM)lupus demiş ki: İşin derinliğine vakıf oldukça bu nişangahlara rağmen mükerrer hızlı atışlar esnasında arpacığın çok momojen bir şekilde salınmadığı fark edilecek...Biraz araştırma yapınca bunun silahı çok iyi koruyan teleskopik irca yayı sistemlerinin bir handikapı olduğu öğrenilecek ve çözümün Gen 3 benzeri tek parça yay tadilatı olduğu anlaşılacak ve irca yayı yan sanayi tek parça yay ve adaptörü ile değiştirilecek....

Nedense bana yeni Gen4 icra yayı çok sert geldi.

(26-07-2012, 01:58 PM)lupus demiş ki: Sonra...Tek sorun bu canavarı besleyebilecek fişek tedarik etmek olacak...Smile

Kısmet Smile

Alıntı

Competition Series Black Ice DOH;

http://www.blade-tech.com/Black-Ice-DOH-pr-1211.html

OWB ( Outside the Waistband ) Series DOH with belt loops ( Kemer Halkalı );

http://www.blade-tech.com/Dropped-Offset...-1163.html

OWB , DOH, TEK LOK, takıp çıkarması çok daha kolay olan kemer kilidi ile;

http://www.blade-tech.com/Dropped-Offset...-1167.html

Blade Tech siparişle üretimle yapıyor...
Gelmesi bir kaç haftayı bulabilir, arada mail ile taciz ederseniz hızlanıyorlar...
Duayen Glockerların Infıdel ile birlikte bir kaç favori kılıfından birisi, hatta en iyisi olarak tanımladıkları kılıf...
Daha önce SIG Pro' da kullandım, Shadow için de tercihimi aynı yönde kullandım, kesinlikle tavsiye ederim...

Alıntı

(26-07-2012, 02:14 PM)underrated demiş ki: Nedense bana yeni Gen4 icra yayı çok sert geldi.

Doğrudur Sn.underrated. Bu yay kombinasyonu + P mühimmat için üretildi. Gen 4' ler ilk çıktığında ABD' de yaşanan sorunların temel nedeni mühimmatlarının MKEK üretimi + P kıvamında mühimmat olmaması idi...Smile Daha sonra Glock farklı ağırlıklarda yay kombinasyonu sunarak sorunu çözdü. Yan sanayi yay uygulamaları da çok yaygın. GEN 4 kombinasyonu MKEK fişekleri için güzel...Sürgünün daha homojen salınması için Gen 3' lerdeki gibi yay ısmalarken 17 lb ' nin altına düşmeyin...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi