Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İLK I.P.S.C ETKİNLİĞİ & PARADİGMA
(25-06-2012, 01:24 PM)alperka demiş ki: Kullanılan mühimmatlar minor-majör olarak ayırt edilmiyor, sadece bir alt sınırı var.
(25-06-2012, 01:24 PM)alperka demiş ki: Yarışmacı sınıflandırması güzel bir uygulama.

Thumbs Up

IDPA' nın günlük hayata daha uygun olması yanında en güzel özellikleri de bunlar...

Alıntı

(25-06-2012, 11:49 AM)underrated demiş ki: Standart silahlar ve bu mühimmat ile gerçek bir IPSC yarışması yapılamayacağını fakat önemli olanın ilk adımı atmak olduğu konusunda görüş birliğine vardık.Hatta ben bu yaptığımıza "gariban IPSC'si" diyorum.Umuyorum bu çalışmamız ileride çok daha güzel organizasyonlara vesile olur ve Türkiye bu konuda gönüllerde istediği noktaya gelir.

Saygılarımla

Garıban IPSC mı? Amekıkonyalılar a gore garıban olabılır ama bıze gore ve yurdumuza gore oldukca zengın. Standart muhımmat ve standart tabancalarla da olsa; uluslararası standartlara yaklasan her organızasyon sportıf anlamda, daha cok ulkemızı temsıl etmeye yakınlasıyor. Tek dılegım, uluslararası standartlarda IDPA ya da IPSC ye yonelık; sportıf atıcıların lısanslandırılarak; sportıf lısansa sahıp atıcılara yeterı derecede muhımmat ıznının verılmesı ve acık hava polıgonlarının onunun acılması ya da bu emsal organızasyondakı gıbı Genclık Spor Mudurlugu nun acık hava polıgonları ıcın amator ya da profesyonel lısansa sahıp atıcılara gereklı ızın vermesıdır.

Alıntı

Sn.dogo, işte zurnanın tam '' zırt '' dediği, ilgili kurumların ikna edilmesinin en zor olduğu yer de burası...Bu konu o kadar suistamale açık bir konu ki...Bu konudaki taleplere karşı öne sürülecek gerekçeleri şimdiden sayabilirim ve maalesef bu gerekçelerin hepsinde haklılık payı var...Bu konuda yapılacak düzenleme kanun düzeyinde olmasa da, en azından yönetmelik düzeyinde olabilir, ancak ilgili kurumları getirilecek ciddi cezai müeyyidelerin suistimalleri önlemede yeterli olacağı konusunda ikna etmek gerçekten çok zor...

Bu nedenle bu işte kesinlikle aceleci olunmamalı. Uzun vadeli, akılcı ve makul hedefler belirlenmeli. Bu işi suistimal edebilecek kişiler bu işten kesinlikle uzak tutulmalı, hatta yanına bile yaklaştırılmamalı. Malumunuz hukuk niyet okuma üzerine dayalı bir disiplin değil, ancak ülkemizdeki tüm kanun ve yönetmelikler bu mantık ile hazırlandığı için, bu konudaki niyet ve arzumuz çok kesin çizgilerle ortaya konmalı, bu çizgilerin korunmasında ilgili kurumlardan daha hassas olunacağı ispat edilerek güven kazanılmalıdır...Güven kazanılan bir şeydir ve bu konuda sorumluluk öncelikle bizlere düşmektedir...Bu süreçte yapılacak en küçük bir hata veya suitimal bu işe sonsuza kadar elveda demeye neden olur...

Saygılar.

Alıntı

Maalesef ki benim güzel ülkemde, herhangi bir konu için suistimal ihtimali varsa, bunu engellemenin yöntemi olarak, faydalarını gözardı edip yasaklamak olmaktadır. Hemen her konuda böyle olmuştur. Sad

Alıntı

Çok güzel bir çalışma. Türk atıcıları için büyük bir adım. Emeği geçen herkese teşekkürler.
İyi günler.

Alıntı

(26-06-2012, 10:18 PM)xlcod3r demiş ki: Çok güzel bir çalışma. Türk atıcıları için büyük bir adım. Emeği geçen herkese teşekkürler.
İyi günler.

+1Emeğinize ,elinize sağlık.

Alıntı

Resmen içim gitti seyrederken. Emeği geçenlere teşekkürler.
Bir sorum ve bir ricam olacak Sn. katılımcılardan.
Bu çalışmayı nerede gerçekleştirdiniz?
Ben bulundurma ruhsatlı garibanlar sınıfından olarak, katılamasam da sizleri seyretmeyi ve kendime ders çıkarmayı isterim.

Alıntı

Emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum, iyi bir başlangıç olmuş.İnşallah diğer ustalarımızın katılım ve yardımları ile daha çok yol alırız. Saygılarımla

Alıntı

(20-06-2012, 12:08 PM)lupus demiş ki: Production Class için hafifçe elden geçmiş bir DA çekiş sonrası SA ile devam etmek bir nebze de ( H&K USP ), tüm atışları tetik çekiş ve kurulma mesafesi uzun bir DAO ile yapmak ( SIG Sauer P 250 ) adamı resmen fıtık eder...Smile

Sn. lupus,

Gen4 bir G19 sanırım fıtık olayını halleder.

[Resim: fotoraf.jpg]

Sn. Glock,

Aklın yolu bir. Smile Wink

Saygılarımla

Alıntı

(25-07-2012, 06:58 PM)underrated demiş ki:
(20-06-2012, 12:08 PM)lupus demiş ki: Production Class için hafifçe elden geçmiş bir DA çekiş sonrası SA ile devam etmek bir nebze de ( H&K USP ), tüm atışları tetik çekiş ve kurulma mesafesi uzun bir DAO ile yapmak ( SIG Sauer P 250 ) adamı resmen fıtık eder...Smile

Sn. lupus,

Gen4 bir G19 sanırım fıtık olayını halleder.

Fazlası ile halleder...Smile

Hayırlı olsun Sn.underrated, artık en kısa zamanda diğer aksesuarları da tamamlarsınız...

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi