Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FEG ?
sandeman demiş ki:Makro çekimi de deneyebilir misiniz efendim? Görmeye çalışırken gözlerimi foruma armağan edeceğim neredeyse.
Işık ve sevgiyle...
şu an çekebileceğim en yüksek ayarlarda telefon okadar iyi birşey değil telefon

Alıntı

Sn.egurcan, silahınız bir Browning değil, Macaristan üretimi bir FEG ' dir.
FEG ' in bir BHP ve SW karması olan bu modeli Belçika ' da hiç bir zaman üretilmemiştir.

Son bir sene içerisinde bulunduğum ilde bir MKE çıkışlı Mauser logolu P9R ve bir tane de, Macar FEG logolu bir P9R modeli el değiştirmiştir. Bu silahlardan Macar FEG logolu olan devir işleminden bir hafta sonra Sn.Göktuğ'a kronik kovan şişirme ve sıkıştırma sorunu geldi, yapılan kontrolde, fişek yatağı ölçümlerinin standard dışı olduğu bulundu ve sahibine ya MKEK ' ye yeni namlu için müracaat etmesi, ya da silahını emniyete teslim etmesi önerildi.

FEG , Mauser adına bu modeli üretmiş olup, Mauser de gerekli onay ve kalite kontrol kodlamasını Almanya ' da yaparak, aynı modeli üzerinde Mauser yazıları ve Alman sanayi kodları olduğu halde, kendi adı ile pazarlamıştır. Ancak FN ' in FEG ile P9R modeli üretimi ve pazarlamasını kapsayan, Mauser benzeri bir üretim ve iş ilişkisi hiç bir zaman olmamıştır. FN kendi adına bir başka firmaya üretim yaptırdığında dahi, seri nosunda model tanımı ve üretim yılı kodlamalarını kullanmaktadır. Aşağıdaki konuda, Browning adına SIG Sauer ' in üretmiş olduğu bir silah örneği vardır. Bu silahın seri nosuna dikkat etmenizi öneririm. Ayrıca silahın üretim yeri ve üreticinin adının da açıkça yazılmış olduğuna dikkat ediniz. Browning ' in yine kendi adına İtalya 'da Beretta ' ya ürettirdiği BDA 380 modelinin üzerinde de '' Made in Italy '' ibaresi yazmaktadır.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=937

Özetle FN, herhangi bir şekilde, her hangi bir ülkede ürettirdiği silahların üzerine, üretim yerlerini de yazma teammülünde olan bir firmadır. Eğer FN ' nin hiç bir zaman üretmediği bir modelin üzerinde, üretim yeri yazılmadan direk FN ' nin daha eski silahlarında kullandığı FN ibareleri kullanılmışsa, silahın üzerindeki ibareler ve yazılar FN ' ye ait değildir. FEG 'in üzerinde eski tip FN yazıları olan bazı BHP modelleri piyasada dolaşmaktadır. Bu silah da olsa olsa en fazla o tip yazı vurulmuş silahlardan birisi olabilir, ama kesinlikle bir Browning değildir.

Alıntı

Bilgiler için tşk.
Bende Browning's olduğunu idda etmiyorum lakin silahtanda pek anlamam yanlız silahın üzerinde Browning yazmasından dolayı bilgilenmek için yazıyorum çok net foto alamadığım için sizlere biraz zamhet veriyorum bu gün yaptığım incelemede tetiğin dibindeki balık logosunda üstte e altında lg yazdığını gördüm birazdaha okunabilir bir iki foto ekliyorum yazıları silinerek browning yazılmış olabilirsede alet gayet güzel çalışıyor.verdiğiniz bilgiler için şimdiden tşk.        
ayrıca bir şey daha doğrulamk isterim bendeki silahın kabzenin arka kısmı aliminyum
ayrıca mandalı feglerede benzemiyor tüm feg modelleri düz mandal bununki resimdede görüldüğü gibi başı halka şeklinde

Alıntı

Bu silahı world.guns.ru da gördüğümde epey bir gülmüştüm. Sw ve BHP'yi sevenlere süper çözüm Smile
Konusunu açacaktım, bir an düşünüp bu silah kesin forumda geçmiştir dedim arama yaptım. Bu konuyu buldum.
Bu Macarların Bulgarların tüfekleri güzel ama tabancaları içler acısı.

Alıntı

Sayın lupus
Hem silahlara hemde foruma yeni bir uye olarak sizden beni aydinlatmanizi rica edecegim. Bir sure once elime feg ap7 gecti. Bu sizinde bildiginiz gibi feg pa 63 un 7.65 mm versiyonu bu silahlarin sarjoru bulunmasi hemen hemen imkansiz gibi. Bir kac amerikan firma ile yazistim ama bana cok pahaliya mal olacak gibi. Bu konuda tercihen ulke icinde tedarik edebilecegim ikame olarak kullanabilecegim bir baska sarjor varmidir?

Genel olarak Silahlar ile ilgili kisitli bilgim yettigince feg ap 7 nin resimli tanitim ve sokumunude yaparak burada paylasmayida hedefliyorum.

Alıntı

[Resim: EJ0Wm9.jpg]
[Resim: 6n1pMW.jpg]
[Resim: 3oVWl4.jpg]
[Resim: NEo8N5.jpg]
[Resim: 1doa0p.jpg]

Alıntı

ilk resmin büyüklüğü için affımı dilerim, boyutlandırmayı yeni çözdüm ama ilkini yapamadım sanırım....

Sahibi olduğum feg ap mbp yada feg ap7 olduğunu düşündüğüm modelin fotoları yukarıdadır.

Alıntı

32 acp kalibreli 7 mermi kapasiteli olduğu söyleniyor ama görüldügü gibi şarjörüm 8+1 kapasiteli. Karşılaştığım her yerde 7 mermili olduğu bilgisini görüyorum. Bu durum bana şarjörün başka bir markaya/ silah modeline ait olduğunu düşündürüyor.

Alıntı

Taşıma maksatlı olarak düşünülürse saklaması kolay, kullanımı kolay bir silah olarak görüyorum.

Ayrıntılı bilgi aşağıdaki linkte var...

http://www.hungariae.com/FegAPMBP.htm

Sürçi lisan ettimse affola....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi