Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt 1911 Kabza
COLT 1911'e bir çok maddeden kabza yapılmıştır sanırım, ancak tahminimce lületaşından ilk oluyor...
İki aydan fazla uygun taşın gelmesi için bekledim...
İşlem bittikten sonra silaha alıştırmak için Düzce' ye gidip gelmesi üç ayı geçti...
Bilmem beklediğimize değdi mi...

[Resim: DSC09261.jpg]

[Resim: DSC09228-1.jpg]

[Resim: DSC09252.jpg]

[Resim: DSC09242.jpg]

[Resim: DSC09241.jpg]

[Resim: DSC09236.jpg]

[Resim: DSC09235.jpg]

[Resim: DSC09263.jpg]

[Resim: DSC09214.jpg]

Alıntı

Çok değişik olmuş sayın tokoğlu, güle güle kullanın. Smile
Sağ kapağın üst kısmındaki kırmızı renk nedendir acaba? Lületaşı boyanır ya da kolay kirlenir mi?
Saygılarımla

Alıntı

Süper...

Alıntı

Ellerinize sağlık gayet şık duruyorlar.
Dayanım konusunda ne düşünüyorsunuz, herhangi bir işlem yaptınızmı?

Alıntı

Sn.tirendaz lületaşı dünyada çok az yerde bulunan kolay işlenilen yumuşak bir taş Türkiye de bildiğim kadarı ile sadece Eskişehir de çıkarılıyor, çoğunlukla pipo ve süs eşyası olarak dünyanın muhtelif ülkelerine satılıyor.O kırmızılık taşırken farkında olmadan bir taraflara sürttük ondan oldu herhalde.Bu taşın boyananına pek rastlamadım, sertleştirmek için balmumu karışımı bir sıvının içinde beklettiklerini söylediler...

Alıntı

Beyaz kabzayı 1911'de oldum olası beğenmişimdir. Çok şık olmuş Sn tokoglu. Dediğiniz gibi bir ilk de olmuştur kuvvetle muhtemel. Yapanların ellerine sağlık. Buna benzer şekilde, buradaki bıçakçılara manda boynuzundan kabza kapağı yapılması için gelen silahlar görmüştüm. Rahmetli Bıçakçı Hüseyin Usta'nın elinden çıkan başarılı bir Webley & Scott kabzası çalışması hatırlıyorum.
Yalnız, lüle atlar toynaklarını kapağın dışına taşırmamak için hafifçe pusmak zorunda kalmışlar. Hayvanlara eziyet olmuş...

Alıntı

Sn.tokoğlu, malum dost acı söyler, Smile , taş kabza kapaklarının alt arka köşelerindeki kesim ve yuvarlama farklılığı ve her iki kabza kapağının üst kenar yüksekliklerindeki farklılıklar detaylara dikkat eden bir göze hemen batıyor...Açıkçası Ahmet Usta gibi bir yeteneğe hiç yakıştıramadım...Ancak belirttiğiniz gibi büyük ihtimalle dünyanın ilk lületaşından yapılmış 1911 kabza kapağı, bu nedenle yine de çok özel...Bu arada çerçevenin ince menevişine zarar vermemesine dikkat etmenizi öneririm...

Bu tür bir silahta benim kişisel tercihim her zaman için yukarıdaki örnekte olduğu gibi, klasik baklava desenli, kabza kapak vidalarının çevresi büyük elmas ( Double Diamond ) desenli ahşap kabza kapakları olurdu...

Alıntı

Sn.lupus kesim ve yuvarlamalar Ahmet Usta' nın işi değil, o sadece vida deliklerini delip, alıştırmasını yaptı...Kesimini de o yapsaydı emin olun söyleyecek birşey bulmakta zorlanırdınız...

Alıntı

Sn. Tokoglu,
Kullanim olarak nasildir bilemiyorum ama estetik olarak (ozellikle at figuru, hem Colt sevgisinden, hem de sahsi sevgimden) cok guzel gorunuyor. Dunyada bir ilk olmasi ise ayri bir guzellik. İyi gunlerde zevk ile kullanirsiniz insallah.
Selamlar, saygilar.

Alıntı

Çok yakışmış güle güle kullanın. Bu arada lüle taşı çok yumuşak bir taş acaba atışlarda(atış konforu diye bir şey düşünmüyorum) kırılabilir mi? Benim lüle taşı pipom bir düre sonra tütün rengini ve isi emip renk değiştirmişti sizin tabancanızdan çıkan gazlar bu değişime sebep olabilir mi?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi