Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Velo Dog...
alıntıdır...

1894 yılında ve özellikle bisikletli kişilerin, köpeklerin saldırısına uğradığında kullanılmak üzere imal edilmiştir. İlk kelimesi Fransızca ''bisiklet'' olmasına karşın, ikinci kelimesi İngilizce ''köpek'' olarak yerleşmiştir. Sonraları dünyanın çeşitli ülkelerinde de tabancası ile birlikte imal edilmiştir. Ayrıca 5,6 mm. - 5,75 mm. - 5,8x30 mm. ve 6 mm. çapları da mevcuttur. Tabancanın topu 5 adet fişek almaktadır.

Üretildiği Ülke: FRANSA

eğer böyle ise gerçekten enteresan...

Alıntı

[Resim: velo-dog_4.jpg]

[Resim: velo-dog_4.jpg]

[Resim: velo-dog_1.jpg]

[Resim: 5_75_velo_dog_-_fmj_-_2.jpg]

Alıntı

''köpeköldüren'' Big GrinBig Grin

Alıntı

Yuh köpeğe o kadar fişek atılırmı yazık yaaaa Big Grin

Alıntı

Merhabalar, elimdeki bir antikanın resimlerini ve bilgilerini paylaşmak istedim. Silah çalışmamaktadır.
Belçika yapımı Velodog modeli.

Adı nerden gelir ;

Velo: Velocipéde (bisiklet) Dog: Köpek

Köpek kovmak için bisikletçiler taşırmış. Bu tür silahlar Velodog diye anılıyor. Asıl üreticisi GALAND "CHARLES FRANCOIS GALAND" Belçika LIEGE
Resimleri;
resim çekerken yanına ölçeklendirebilmek için bir cisim koymayı unutmuşum, ancak boyutları sigara paketinden büyük değil

[Resim: ddmmbq2k.jpg]

[Resim: 79s7k4vh.jpg]

[Resim: gcir92i2.jpg]

[Resim: ffxo6ujd.jpg]

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=899

Alıntı

benden de arşive katkı olsun. Eski her zaman iyidir..

[Resim: 029.jpg]
[Resim: 021.jpg]
[Resim: 022.jpg]
[Resim: 025.jpg]
[Resim: 023.jpg]
[Resim: 028.jpg]

Alıntı

Velo Dog 8 mm. Emniyet'te teslim edilirken gördüm. İzin isteyerek sadece 2 fotoğraf çekebildim. Mermilerini çekmeceye koydukları için çekim yapamadım. Görev yoğunluğu içinde olduklarından, böyle bir talepte de bulunmadım. Nadir bir silah olması ve Konuya biraz renk gelir düşüncesiyle paylaşıyorum.
Saygılarımla.

[Resim: MWoRvk.jpg]

[Resim: QWvy7v.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi