Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger KILIF
Sn. carbine, evet Cougar için orijinal kılıf üretilmediğinden dolayı, size bu şekilde tavsiyede bulunmuştum. Yoksa, bu model için üretilen kılıfları (sn. harun'un gösterdiği gibi) denemeden almakta bir sakınca görmüyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn.Carbine;daha önce forumumuzda paylaşılmıştı bir bakın derim,zira Andiçcen Deri arayışınıza çözüm olacaktır.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid168047
Andiçen kılıf Murat Özçelik
tlf:535 716 16 07

Saygılarımla

Alıntı

Kılıf imalatçısı arkadaşımla görüştüm. Değerli forum arkadaşlarımın müşkül durumda kaldığından, Cougar'ın eşşek kulakları tarafından gömlek ve iç çamaşırlarının heba olduğundan filan bahsettim. Tongue Ve kendisini bir miktar imalat yapmaya ikna ettim.

Efendim durum şöyle:
Aşağıda resimdeki 3 modelden istediğinizi üretecek. (Çünkü, bunların kalıpları hazır.)

[Resim: cougarkilif.jpg]

Soldaki "Kelebek" modeli. Dış kılıftır.

Ortadaki Glock'lu olana "Yatık Maşalı" diyelim. İç kılıftır, pantalon içine girecek ve maşası dıştan kemere takılacak şekilde kullanılır. Bir beden büyük pantalon gerekebilir.

Sağdaki ise "Dik Kelebek". Bu kılıfla tabanca, kullandığınız elin aksi tarafında, namlu arkaya bakacak şekilde taşınır ve çapraz çekiş için kullanılır. İç kılıftır. Bu da dar pantolonla acı verebilir.

Kılıfları tercihinize göre elindeki 2 renk deriden yapabilecek. Siyah ya da naturel taba rengi.

Kullandığı deri İtalyan'dır, bulamazsa 1. sınıf Türk derisi içinden "seçer". Ustanın uyuzluğundan anlayacağınız üzere sanatkar bir arkadaştır, işini iyi yapar.

Fiyat olarak 60 TL'ye anlaştım. İsteyen arkadaşlar, aşağıdaki mail adresimden benimle temasa geçebilirler.

harun@ctm.com.tr

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckenarli
Sn.Harun Bey;bu en sagdaki kilifin diger glocktan farki neki ters tarafa takiliyor sekil itibariyle sadece masanin konumu farkli gibi geldi bana,pekala sag elini kullanan bir kullanici sag tarafta saat 3 ile 5 arasi bir yerde tasiyabilir geldi bana yaniliyorsam fotografta goremedigimiz bir ayrinti varsa paylasirmisiniz ?

"Sağdaki ise "Dik Kelebek". Bu kılıfla tabanca, kullandığınız elin aksi tarafında, namlu arkaya bakacak şekilde taşınır ve çapraz çekiş için kullanılır. İç kılıftır. Bu da dar pantolonla acı verebilir." ???

Saygilarimla

Alıntı

Sn. Harun çok teşekkürler.
İzindeyim şu an dönüşte sipariş vermek isterim.
Ortadaki kılıf ilgimi çekti ancak silahın yeterince kavranıp kavranmadığından emin olamadım.
Silah kolaylıkla düşer mi acaba?
Saygılarımla.

Alıntı

(12-06-2012, 11:41 PM)karadenizarif demiş ki: Sn.Harun Bey;bu en sagdaki kilifin diger glocktan farki neki ters tarafa takiliyor sekil itibariyle sadece masanin konumu farkli gibi geldi bana,pekala sag elini kullanan bir kullanici sag tarafta saat 3 ile 5 arasi bir yerde tasiyabilir geldi bana yaniliyorsam fotografta goremedigimiz bir ayrinti varsa paylasir misiniz?

Dikkat ederseniz dik dediğim modelde maşa dik yerleştirilmiştir. Yatik dediğim modelde ise maşa yaklaşık 15º açılıdır. Kılıf bele taktığınızda maşası dik olanda kılıf ve tabanca tam dik durur. Tabancayı kullandığınız el tarafında taşırken, çekiş haraketinin tam dik olması ergonomik olarak olumsuzdur. Bu nedenle eğer tabancayı kullandığınız el tarafında taşıyorsanız (ki çoğunluk böyle taşır), çekiş ergonomisi açısından, kılıf en azından bir miktar öne doğru açılı olmalıdır. Hatta bazı kişiler bu çekiş açısını kendilerine göre ayarlamak ihtiyacı duyduklarından, açısı ayarlanan kılıflar (paddle holster) da imal edilir.

Dik duran kılıf ise, tabancasını ters tarafta ya da arka bel boşluğunda taşıyanlar için uygun olabilir. Tabii ki bunlar kullanıma bağlı tercihlerdir.
(13-06-2012, 09:08 AM)carbine demiş ki: Ortadaki kılıf ilgimi çekti ancak silahın yeterince kavranıp kavranmadığından emin olamadım.

Deri kılıflar genellikle sıkıdır. Silahı kılıfa sokarken kolaylık olması açısından bazılarının ağız kısımlarında tok durması için sertleştirme yapılır (bkz ortadaki kılıf).

İç kılıfların hiçbirinde gevşeklik ya da düşme durumu söz konusu olmaz. Kılıf zaten bedeniniz ile pantalonunuzun ve kemerinizin arasına yerleşmiştir. Eğer kılıf sıkı durmuyorsa zaten pantalonunuz ayağınıza düşüyor demektir. Wink

Kılıfları bantsız olması sizi endişelendiriyorsa, bu konuda sıkıntınız olmanız. Daha bu tip kılıflardan koşarken filan tabanca düşüren olmamıştır. Kilitsiz ve bantsız Kydex veya polimer kılıflar bile belli bir miktar sıkılıkta yapıldıklarından bunlardan bile tabanca düşmez, deri ve Cordura kılıflardan normal kullanımda hiç düşmez. Eğer tabanca ile extreme sporlar yapmayı düşünüyorsanız, bu durumda bantlı, kapaklı ya da kilitli kılıf düşünebilirsiniz. Tongue

Alıntı

(13-06-2012, 06:08 PM)harun demiş ki: [qCThumbs Upuote='karadenizarif' pid='185893' dateline='1339533679']
Sn.Harun Bey;bu en sagdaki kilifin diger glocktan farki neki ters tarafa takiliyor sekil itibariyle sadece masanin konumu farkli gibi geldi bana,pekala sag elini kullanan bir kullanici sag tarafta saat 3 ile 5 arasi bir yerde tasiyabilir geldi bana yaniliyorsam fotografta goremedigimiz bir ayrinti varsa paylasir misiniz?

Dikkat ederseniz dik dediğim modelde maşa dik yerleştirilmiştir. Yatik dediğim modelde ise maşa yaklaşık 15º açılıdır. Kılıf bele taktığınızda maşası dik olanda kılıf ve tabanca tam dik durur. Tabancayı kullandığınız el tarafında taşırken, çekiş haraketinin tam dik olması ergonomik olarak olumsuzdur. Bu nedenle eğer tabancayı kullandığınız el tarafında taşıyorsanız (ki çoğunluk böyle taşır), çekiş ergonomisi açısından, kılıf en azından bir miktar öne doğru açılı olmalıdır. Hatta bazı kişiler bu çekiş açısını kendilerine göre ayarlamak ihtiyacı duyduklarından, açısı ayarlanan kılıflar (paddle holster) da imal edilir.

Dik duran kılıf ise, tabancasını ters tarafta ya da arka bel boşluğunda taşıyanlar için uygun olabilir. Tabii ki bunlar kullanıma bağlı tercihlerdir.
(13-06-2012, 09:08 AM)carbine demiş ki: Ortadaki kılıf ilgimi çekti ancak silahın yeterince kavranıp kavranmadığından emin olamadım.

Deri kılıflar genellikle sıkıdır. Silahı kılıfa sokarken kolaylık olması açısından bazılarının ağız kısımlarında tok durması için sertleştirme yapılır (bkz ortadaki kılıf).

İç kılıfların hiçbirinde gevşeklik ya da düşme durumu söz konusu olmaz. Kılıf zaten bedeniniz ile pantalonunuzun ve kemerinizin arasına yerleşmiştir. Eğer kılıf sıkı durmuyorsa zaten pantalonunuz ayağınıza düşüyor demektir. Wink

Kılıfları bantsız olması sizi endişelendiriyorsa, bu konuda sıkıntınız olmanız. Daha bu tip kılıflardan koşarken filan tabanca düşüren olmamıştır. Kilitsiz ve bantsız Kydex veya polimer kılıflar bile belli bir miktar sıkılıkta yapıldıklarından bunlardan bile tabanca düşmez, deri ve Cordura kılıflardan normal kullanımda hiç düşmez. Eğer tabanca ile extreme sporlar yapmayı düşünüyorsanız, bu durumda bantlı, kapaklı ya da kilitli kılıf düşünebilirsiniz. Tongue
[/quote]
Thumbs UpThumbs Up

Sn.Harun Bey;aciklamalariniz icin tesekkurler,bende bahsettiginiz gibi tam dagda,ic kilifla ve dik olarak tasiyorum hernekadar ergonomik olarak yanlis gibi gozuksede surekli aybi sekilde ve ayni yerde tasinmasindan,artik aliskanlik haline gelmesinden mutevellit dogruluk kazanmistir diye dusunuyorum Wink
Saygilar

Alıntı

Sn. Harun koşarken düşeceğinden bir endişem yok ama silah çekmeden halledebileceğimiz bir gerilimde (yani dayak yiyerek paçayı kurtarabileceksek) bir kaç tekme atmamıza izin verir mi?
Yoksa tekme atmadan mı yiyeceğiz dayağı?
Koşarken düşmeyeceğinden demek istedim.

Alıntı

(13-06-2012, 10:13 PM)carbine demiş ki: Sn. Harun koşarken düşeceğinden bir endişem yok ama silah çekmeden halledebileceğimiz bir gerilimde (yani dayak yiyerek paçayı kurtarabileceksek) bir kaç tekme atmamıza izin verir mi?
Yoksa tekme atmadan mı yiyeceğiz dayağı?
Koşarken düşmeyeceğinden demek istedim.

Vallahi, ben taşıdığım zaman hep maşalı iç kılıfla arka bel boşluğumda taşıdım. Silah belimde iken yapılan sokak danslarında Exclamation hiç silah düşürmedim, ama düşüreni duydum. Sık sık uçar tekme atma gibi alışkanlıklarınız varsa, kılıfa bant düşünebilirsiniz.

Alıntı

Stoeger Couger için Paddle Holster arayışında olan kullanıcılara vereceğim link sanırım çözüm olacaktır.

Eklemiş olduğum fotoğraflarda sergilenen silahlar farklı modelleri yansıtsa da seçenekler arasında Stoeger Couger mevcut.

Stoeger Couger Paddle Holster

[Resim: Speed-Paddle-SW-MP-9-40-357.jpg?osCsid=1...6l6jo91d10]

Speed (Straight Drop)
[Resim: Paddle-Side-0511.jpg]

FBI modeli (15 derece öne yatık)
[Resim: FBI-Paddle-HolsterII.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi