Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger KILIF
Sn. Zucchero (Master and lover of Cougar)
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4574
Başlığında bir miktar değinmişsede Cougar için kılıf sorununu halledecek bilgiye henüz haiz olamadım.
Cougar kardeşliğinden bu konuyu çözen var ise özellikle iç kılıf konusunda tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn Carbine,
Lover kısmı doğru ancak diğer kısmını hakettiğim sanmıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Sn Harun kılıf konusunda bazı planları olduğunu paylaşmıştı ancak son durumu bilemiyorum. Biraz zaman bulsam 'DIY' usulü kendi kılıfımı kendim yapacağım ancak bir türlü buna fırsat olmadı. Bu üzerinde herhangi bir çıtçıt vs kilit olmayan, vucuda değen kısmı korumalı, kavrama gücünün bir vida ile ayarlanabildiği bir model olacak ... Aşağıdakine benzer.

[Resim: OWB_SA_Micro_Blue_Gun.289182214_std.jpg]

Alıntı

Çalışmasını çok önceden yaptık. Siyah olanlar Cougar için, ortadaki görüldüğü üzere Glock için. Her model, tüm yarı otomatiklere uygulanabilir. Ancak bunları üreten arkadaşımın bu aralar kılıf yapası yok...

[Resim: cougarkilif.jpg]

Alıntı

Sn. Harun zaten bizde de şans yok !!!
Saygılar .

Alıntı

Sn. carbine,

Kılıf konusunda, önerebileceğim bir kaç model var. Ama yine de, kılıfı denemeden almamanızı tavsiye ederim. Ben, bizzat av bayiine gidip, kılıfı deneyerek almayı tercih ederim. Bu silah, Beretta F92 ile neredeyse aynı mekanik çalışma sistemine sahip olduğu için, ilk olarak Beretta F92 için üretilen iç kılıfı almıştım. Ama namlu boyları ve yapıları farklı, bu yüzden tam uyum sağlamamıştı.

Orijinal kılıfa en yakın performans veren modeller:

1. Sig Sauer 229
2. Glock 19
3. CZ 75 B Compact

kılıfları oldu. Denemedim ama, Walther kılıfları da uygun olabilir.

Kılıfınızı alırken, silahı içine tam olarak oturtun, kılıfın çıt çıtını tam olarak kapatın ve emniyet manivelasının açılıp açılmadığını kontrol edin. Namlu boyu ile kılıfın uyumlu olmasına dikkat edin. Bu şekilde belinize takın, silahı bir kaç defa çekip tekar yerine takın. Eğer konforlu hissediyorsanız alın.

Alıntı

(11-06-2012, 10:38 AM)vgun demiş ki: Bu silah, Beretta F92 ile neredeyse aynı mekanik çalışma sistemine sahip olduğu için...

Huh Dodgy Undecided

Alıntı

Emniyet manivelası için, bu silahın kılıfı daha uygun olur diye düşünmüştüm. Yukarıda yazdığım cümleyi okuyunca, yanlış bir anlam çıkarılabileceğini gördüm. Teşekkür ederim Sn harun.

Saygılarımla.

Alıntı

Herkese çok teşekkür ederim.
Anladığım kadarı ile cougar kılıfı diye bir şey yok gidip deneyeceğiz.
Sn. Zucchero hastası olmadan ustası olunmazmis sadece zaman meselesi.

Alıntı

(12-06-2012, 10:17 AM)carbine demiş ki: Herkese çok teşekkür ederim.
Anladığım kadarı ile cougar kılıfı diye bir şey yok gidip deneyeceğiz.
Sn. Zucchero hastası olmadan ustası olunmazmis sadece zaman meselesi.

+1 Thumbs Up

Alıntı

Teşekkürler Sn Carbine... 20-30 yıl çabucak geçer umarım Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi