Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smith Wesson - Güvenlik
İnternette Smith Wesson üstadı olarak bilinen Jerry Miculek'în videolarını seyrederken bir görüntü takıldı kafama.
Bu nasıl bir durumdur çözemedim.
İngilizcem pek iyi değildir.
Üstadlarımız ne diyecek merak ettim.

4:50'ye bakmanızı rica ediyorum.

Alıntı

Bir kaç defa üst üste seyrettim.
Teknik çizimlerine baktım..
Ama hala aklım ermiyo.

Alıntı

Tetik belirli bir aşamaya kadar çekilmedikçe iğnenin kapsüle temas edip ateşleme yapmayacağını anlatıyor...

Aşağıdaki konuda bu güvenlik sisteminin nasıl çalıştığını görebilirsiniz...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1579

Bu arada videoda 686 yanlışlıkla K gövdeli olarak belirtilmiş, 686 L gövdeli bir modeldir...

Alıntı

Sn. lupus dediğiniz linkleri daha önceden de incelememe rağmen ben bunu teknik olarak kafamda oturtamadım bir türlü.
Tek hareketli pozisyonda benim bildiğim tetik çekişinde istinat boşluğu yoktur. "En ufak bir dokunmada sadece tek bir çentikten kurtulur ve horoz düşer" düşüncesi var iken şimdi karıştı.
Sizin daha önceden paylaştığınız videosunun 34. saniyesinde de emniyet mandalının tek hareketli pozisyona geçtiğinde düştüğünü görüyorum.

Parçalara bakıyorum, aklımda kurmaya çalışıyorum, ama bir türlü oturtamadım vallahi Big Grin

Alıntı

İyi de bu çok temel bir konu diye biliyorum. Smith Wesson revolverlerimin her ikisi de hatta Sn Mercankaya'nın mod 60 ı da bahsedilen emniyetli tasarıma haiz. Hatta bunu Sn Kilimvesaire öğretmişti bana. Ben revolverlerin temel tasarımındaki emniyet özellklerinden biri diye biliyordum.

Tetiği parmağınız ile çekerseniz iğne kapsüle temas edecek şekilde oturur. Ancak yanlışlıkla horoz düşmesi durumunda iğne kapsüle temas etmeyeceği bir uzaklıkta durur. Bunu denemek için horozu kaldırıp, -tetiği düşürmek için bir kalem kullanın-bir kalem ile hızlıca tetiğe vurup çekerseniz iğnenin kapsüle temas etmeyerek gövde içinde kaldığına şahit olursunuz.

Saygılarımla,

Alıntı

Sn. turkmenoglu yukarıdaki gunsmith videosunun 34. saniyesine bakarak söyledim ben.
Horoz çekildiğinde emniyet pimi aşağı iniyor. Peki kalemle vurunca bu pim yine yukarı mı çıkıyor, yoksa başka bir unsur mu var?

Alıntı

Sn CG357 silahımı sökmeden cevap vermem mümkün değil, balayı dönüşünü bekleyeceğiz sanıyorum.

Saygılarımla

Alıntı

Teşekkürler sn. turkmenoglu.
Bu arada mutluluğunuz daim olsun.

Alıntı

Allah razı olsun, inşallah öyle olur teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Alıntı

Naçizane fikrimi belirtmek istiyorum. Bildiğimden değil. Sn. CG357 kendinizde söylediğiniz gibi ;
(06-06-2012, 12:42 AM)CG357 demiş ki: Horoz çekildiğinde emniyet pimi aşağı iniyor. Peki kalemle vurunca bu pim yine yukarı mı çıkıyor, yoksa başka bir unsur mu var?
Tetik çekildikten sonra, horozun kapsüle temasına kadar geçen sürede -videodaki iğne horozun üstünde, yeni nesil değil- parmağımız tetiği sonuna kadar çekmiş vaziyette kalır. Yani tetiği çektikten sonra kapsül ateşlenene kadarki sürede biz pimi aşağıda tutmuş oluruz. Eğer çok hızlı bir şekilde horozu serbest bırakıp tetiği istirahat pozisyonuna geri getirirsek pim eski yerine gelir ve horoz güvenlik mesafesinde durur -muş gibi geldi. Dediğim gibi sadece gözlemim, fikrim.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi