Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar 8000 FT
Cougar 8000F hakkında çok şey yazıldı.
8000FT Picatinny rayı hariç tamamıyla 8000F modelinin aynısı.
İnternette ve broşürde raylarda daima bir aparat takılı olduğu için tam olarak fotoğraflarını görme fırsatım olmamıştı. 8000F almak üzere MKEK'e gittiğimde görme ve elime alma fırsatım oldu.
Hem görselliği hemde 22 g'lık ağırlık farkının namlu ucunda olmasından kaynaklandığını düşündüğüm denge hissi nedeniyle 8000 FT'yi tercih ettim.
150 mermi ile silahı MKEK'de denedim.
Normal şartlarda hak etmediğim;" buraya mossad ajanları bile geliyor. onların 5 metrede yaptığını sen 15 metrede yapıyorsun" övgüsüne mazhar oldum poligon görevlisi arkadaş tarafından.
Alet işler el övünür. Döner namlunun yanı sıra genellikle şikayetçi olunan uzun kabze ve kabze ucundaki şarjör kapağı çıkıntısı sayesinde sağlanan kavrama imkanı mükerrer atışlarda silahın kontrölünü kolaylaştırıyor kanaatindeyim.
Poligondaki görevlinin "glockla birlikte en sorunsuz silah bunlar" sözünü de eklemek isterim.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn. carbine,
Tabancanız hayırlı olsun, her daim zevkle iyi günlerde kullanmanız dileği ile..
Saygılar.

Alıntı

(02-06-2012, 01:13 PM)alpago demiş ki: Sn. carbine,
Tabancanız hayırlı olsun, her daim zevkle iyi günlerde kullanmanız dileği ile..
Saygılar.

+1
Sn.Carbine; resim isteriz, Saygılar.

Alıntı

Hayırlı olsun Sn.Carbine,ben de çok beklemiştim bir türlü satışa çıkmayınca 8000F almıştım.
Resimleri bekleriz.

Alıntı

[Resim: solprofil.jpg]

[Resim: saprofil.jpg]

[Resim: P1050347.jpg]

[Resim: P1050346.jpg]

Şarjördeki boyanın silinmesine yapacak bir şey yok herhalde.

Alıntı

Sn.Carbine;
Çok yakında bende yerli ikinci bir tabanca edineceğim, nefsim polimerden yana olsada aklım hep Cougar 8000 FT'de güle güle kullanın, Saygılar.

Alıntı

Hayırlı olsun sayın Carbine.

Özellikle Mossad ajanları, nedense her gittikleri ülkede olur olmaz her yerde ajan kimliklerini ya da "licence to kill" lerini gösterip kendilerini deşifre etmeleri ile ünlüdür zaten. Sanırım ziyaretçi profilleri ile ilgili bir latife etmişler Smile
Keşke sizin kadar başarılı bir atıcı olsam, aynı şakayı bana yapsalardı hemen hedef kağıdının altına imza atar kendilerini çatlatmak için poligonun bir köşesine astırırdım Big GrinBig GrinBig Grin

Bol bol mühimmatla, karavanasız atışlar diliyorum, güle güle kullanın.

Alıntı

Bu FT'NİN namlusunun diğerlerine nazaran bir (1) mm daha kısa (FT 91 mm F ve diğerleri 92 mm'dir malumunuz) olmasının sebebi nedir acaba?
Zaten namlular epey bir güdük; üstüne-üstlük 1 mm daha kısalmışsa; FT'Yİ tercih etmek???

Alıntı

Geçen gün Rıza'nın kavede otururken yan masadaki Mossadlar aralarinda fısır fısır birini atıcılığını konuşuyorlar öve öve bitiremiyorlardı. Ben de o yiğidi pek merak ettiydim. Demek o sizsiniz. Smile

Alıntı

İ'riza'nın kayfesi demek istediniz ellehamWink

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi