Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Combat Commander Parça Değişimi
Uzun zamandır silahıma yapmak istediğim makyajı parçaların gelmesi ile tamamladım, beğenilerinize sunuyorum.

Hazırlıklar tamam, estetik operasyonu öncesi masada heyecanlı bekleyiş !

[Resim: IMG_0774-1.jpg]

Önce emniyet mandalını söküyoruz.

[Resim: IMG_0775.jpg]

Horoz ve horoz tulumbası ( ayağı ) sabitleme pimini sola doğru çıkarıyoruz, horoz pimi hemen üst sağ tarafda'ki yerden çıkıyor.

[Resim: IMG_0797.jpg]

En sağda bulunan Wilson Combat marka horoz değişim için hazır.

[Resim: IMG_0781.jpg]

Horoz yayı muhafazası ( sırt parçası ) nın sökümü için pimi sağ tarafa doğru tatlı sert vurarak çıkarıyoruz.

[Resim: IMG_0784.jpg]

Horoz yayı muhafazasının aşağı doğru çıkarılması ile kabza emniyeti ve yaprak yay da bu işlemi müteakiben serbest kalıyor.

[Resim: IMG_0790.jpg]

Horoz tulumbası ( ayağı ) ve tetik irtibat kesme parçası ( disconnector ) yatağından serbest bir şekilde alınıyor.

[Resim: IMG_0798.jpg]

Tetiği sökmek için şarjör sabitleme menevelasının sökülmesi gerekli.
Solda emniyet manevelasına bastırıp, vidayı etrafında sola doğru çeviriyoruz.
Vida manevelaya sabitleniyor ve gövdedeki çentiğinden çıkarak şarjör sabitleme manevelası serbest kalıyor.

[Resim: IMG_0795.jpg]

[Resim: IMG_0800.jpg]

Değişecek parçalar : Horoz, kabza emniyeti, horoz yayı muhafazası ve tetik.

[Resim: IMG_0801.jpg]

Yeni parçalar..

[Resim: IMG_0805.jpg]

Horoz yayı değişimi için önce yayı sabitleyen pimi çıkartıyoruz ve sırt içerisinde bulunan yay yatağından rahatça çıkıyor.

[Resim: IMG_0806.jpg]

Orjinal horoz yayı 23lb, yeni yayımız 18lb düşük güçte Wolff marka yay ( altta olan ).

[Resim: IMG_0811.jpg]

Yeni tetik Nighthawk marka biraz arka alt köşesinden eğeleyerek yerine rahatça takılıyor.

[Resim: IMG_0815.jpg]

Horoz Wilson Combat marka, hiç sorunsuz montajı yapılabiliyor.

[Resim: IMG_0817.jpg]

Kabza emniyeti biraz sorun yaratsa da tırnağına birkaç defa eğe sürülek sorun ortadan kalkıyor, sırt ise Colt' un orjinal sırtı'dır hiç sorunsuz takılabiliyor.

[Resim: IMG_0821.jpg]

Sürgüyü yerine takmadan önce uzatılmış irca kılavuzu'nu ve buffer'ı takmadan geçmek olmaz.

[Resim: IMG_0822.jpg]

Öncesi

[Resim: IMG_1236.jpg]

Sonrası

[Resim: IMG_0856.jpg]

[Resim: IMG_0829.jpg]

Estetik operasyonundan sonra bizim 35 yaşındaki delikanlıya biraz can geldi, bu moral ile poligonda yüzümü yere düşürmedi ve maharetini gösterdi, demek ki değişim iyi geliyor. Smile

Bu amatör paylaşımın eksikleri mutlaka vardır şimdiden bağışlayın, sevgilerimi saygılarımı sunuyorum..

Alıntı

1911 ' lerin en sevdiğim yanı gez ve arpacık haricinde hiç parça veya piminin çekiç mengene ihtiyacı olmadan sökülebilmesi...
Bir diğer güzel tarafı da tüm pimlerinin tek yönlü olarak tasarlanmış olması...
Silahı ile evde uğraşmak isteyen birisi daha ne isteyebilir ki...Smile

Elinize, emeğinize sağlık Sn.ozkanx7, çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma...
Son günlerde bu tür faydalı konuların artması ile forum tekrar forma girmeye başladı...
Teşekkürler...Saygılar.

Alıntı

(31-05-2012, 01:10 PM)lupus demiş ki: Elinize, emeğinize sağlık Sn.ozkanx7, çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma...
Son günlerde bu tür faydalı konuların artması ile forum tekrar forma girmeye başladı...
Teşekkürler...Saygılar.

Forumun ve sizlerin engin bilgileri, ben gibi amatörlere yol gösteriyor ben teşekkür ederim Sn. Üstadım sizlere ve foruma müteşekkirim. Saygılar..

Alıntı

Sn. Ozkanx7,
Harika bir silahınız var, nazarım değmesin maşallah.Paylaşımınız çok doyurucu ve yol gösterici olmuş, ellerinize emeğinize sağlık.
Tetik hassasiyeti nasıl, tetik yolu, tetik kolları ve sear üzerinde herhangi bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz, ve yahut sizin silahta buna gerek var mı? Bizim yerli 1911 "kırmalarında" tetik tabiri caizse tam bir felaket de...

Alıntı

Sn. centaori çok teşekkür ederim. Ben sadece horoz yayını 18lb olarak değiştirdim, öncesinde tetik hassasiyeti rahatsız edici boyutlarda değildi fakat son hali muhteşem oldu diyebilirim, hassaslığı size güzel atışlar yapma şansı tanıyor ben bu silahı sadece poligonda kullanıyorum MKE Poligon'dan hassasiyet kabul onayını aldı fakat bizim Almanlar gibi henüz bir kaşe ya da işaretimiz yok Smile. Tetik kollarında herhengi bir çapak ya da buna benzer bir durum yok, kollar nikelaj kaplanmış gayet akıcı beni bu hali ile gayet tatmin ettiği için sear herhangi bir işlem istemiyor fakat istese bile bu parçaya dokunmak istemem henüz ''o'' aşama'da değilim. Tek aklımda kalan parça Novak gez kaldı onu'da almak ile almamak arasında gidip geliyorum, orjinal arpacığa dokunmayacağım için bu gez ile sıfırlama yapabilirmiyim? Biraz tavsiyeye ihtiyacım var. Orjinal arpacık inanılmaz sıkı oturtulmuş bir parça, sürgünün üzerinde işlem yaptırmak istemediğim için bu arpacık malesef kalıcak. Saygılar..

Alıntı

Sn. Özkanx7,
elinize emeğinize sağlık, keyifli ve öğretici bir paylaşım olmuş. 35 yaşındaki yakışıklı zaten yüz güldürüyordu, artık gençlerle çok daha rahat yarışacak hale geldi.
Sırada 2 BHP var Smile
Selamlar, saygılar.

Alıntı

Çözüm için müsait bir zamanda harekete geçelim Sn. Özkanx7 Smile
Saygı bizden, selamlar.

Alıntı

Çok detaylı ve faydalı bir çalışma olmuş. Elinize ,emeğinize sağlık.Saygılar..

Alıntı

(31-05-2012, 02:11 PM)ozkanx7 demiş ki: Tek aklımda kalan parça Novak gez kaldı onu da almak ile almamak arasında gidip geliyorum, orjinal arpacığa dokunmayacağım için bu gez ile sıfırlama yapabilir miyim? Biraz tavsiyeye ihtiyacım var. Orjinal arpacık inanılmaz sıkı oturtulmuş bir parça, sürgünün üzerinde işlem yaptırmak istemediğim için bu arpacık malesef kalıcak.

Novak gez kullanabilmek için maalesef arpacığı da değiştirmeniz gerekli...

Alıntı

(31-05-2012, 03:56 PM)lupus demiş ki: Novak gez kullanabilmek için maalesef arpacığı da değiştirmeniz gerekli...

Sad İşte sınırların dayandığı son nokta, arpacığın değişimi sanırım biraz zor gibi görünüyor benim kendi başıma girişmek istemeyeceğim bir konu. Şimdilik unuttum, Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi