Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kap çık çantası
Sn. Ecorotti , panco liner mı yazsam nasıl anlatsam derken P panco dan geriside battaniyeden olmuş herhalde Smile .

Alıntı

Sn. Kararsız sanırım siz de Otostopçunun Galaksi Rehberi'nden ders almışsınız. Aslına bakarsanız havlu tek başına yeterli olabilir.

http://havlugunu.com/

Alıntı

(04-04-2013, 05:17 AM)against demiş ki: Sn. Kararsız sanırım siz de Otostopçunun Galaksi Rehberi'nden ders almışsınız. Aslına bakarsanız havlu tek başına yeterli olabilir.

http://havlugunu.com/

Sn. Against,

Demek istediğinizi anlamadım ama arazi şartlarında kişisel temizlik ve ıslak durumda kurumanın yolu havludan geçiyor .

Saygılar .

Alıntı

Efendim Otostopçunun Galaksi Rehberi (orijinal adıyla The Hitchhiker's Guide to The Galaxy) Douglas Adams adlı bi yazara ait absürd, fantastik bir bilimkurgu kitap serisidir. Filmi de çekilmiştir. Bu kitabın - filmin temel nesnelerinden biri havludur. Aşağıdaki alıntıda havlunun bazı özellikleri ve neden taşınması gerektiği yazılmıştır. "Gezegenler arası bir otostopçunun yanında bulundurabileceği en kullanışlı şeydir. pratik değeri yüksektir, jaglan beta'nın soğuk aylarında sıçrarken ısınmak için kullanabilirsiniz, göğüs göğüse kavgada şraklatarak kullanmak için ıslatabilirsiniz, başınıza sarıp zehirli duanlardan ve traal'ın yırtıcı cırlayan canavarı'ndan (çok aptal bir hayvan, onu göremiyorsanız sizi göremediğini farz eder, ancak bir fırça kadar zeki ama çok yırtıcı) korunmak için kullanabilirsiniz. Daha da önemlisi bir havlunun çok büyük psikolojik değeri vardır. Herhangi bir nedenle bir gezgin (otostopçu olmayan) otostopçunun yanında bir havlu taşıdığını keşfederse, doğrudan doğruya bir dış fırçasının, bir kar maskesinin, sabununun, bir paket bisküvisinin, matarasının, pusulasının, böcek zehrinin, uzay elbisesinin olduğunu da varsayacaktır. Dahası gezgin eğer yanınızda bunlar yoksa, her nasılsa kaybetmiş olduğunuz bu nesneleri ve daha bir çok malzemeyi size seve seve verecektir. Gezgin, galaksiyi enine boyuna gezen, didinen, uğraşan, korkunç tehlikelerle savaşan, kazanan ve hala havlusunun nerede olduğunu bilen birinin açıkca kayda değer biri olduğunu düşünecektir.

İşte böyle Sn. Kararsız, demek doğrunun yolu birmiş ki kitabı okumadan bile gereğini yapmış, kapçık çantasına havlu koymayı ihmal etmemişsiniz.

Saygılar

Alıntı

"Harika havlum olmasa nerede olurdum" cümlesi, farklı bir boyutta galaksiler arası savaşa sebep olmuş bir cümledir, bu sebeple Sn. against, sizi havlu söylemlerini dikkatli kullanmanız konusunda uyarmam gerekmektedir. Smile

Bu dünyada da havlu, özellikle de ağırlığının on katı su emebilen has Bursa havluları ve bazı yeni nesil mikrofiber havlular, benim vazgeçilmezlerimden. Otele bile gitsem o sert kırçıl otel havluları yerine kendiminkileri kullanırım, ki zaten ülkemizin doğusunda ve güneyinde bulunan ülkelerin çoğunda, büyükşehirler hariç adam gibi havluya rastlayamazsınız. İnanın astıkları havlu denen bezleri biz mutfakbezi bile yapmayız, ki bu tanıma İtalya-İspanya gibi batı ülkeleri de dahil...

Bursa havlusunun gözünü seveyim, eğer Dougie Adams o dandik İngiliz bezleri yerine gerçek bir havlu ile karşılaşmış olsaydı, tüm seri galaksi yerine havlu üzerine olurdu...

Saygılarımla.

Alıntı

Uykum kaçtı , başladım formdaki konuları okumaya. Bu hayatta kalma meselesi , kap çık çantası , bir sürü bıçak , araç gereç çeşidi ve videolar , zombi kitlerinide unutmamak lazım. Bu konuda birşeyler yazmak bağzı arkadaşları mutlaka kızdıracak veya kıracaktır onun için şimdiden ve bilmeden bir hatam olursa afola. 15 yaşlarında üç kişilik bir ekiptik , her yere birlikte gider , hep birlikte eğlendirdik . Zıpkınla balık avı da Abi'lerimizin bize yüzmeyi öğrettikten sonra keşfettiğimiz ve vazgeçemediğimiz ortak hobimiz oldu. Biraz daha büyüdük ve tecrübelendik , gece acaba nasıl olur diye başladık araştırmalara . İnternet gibi bir nimet olmamasından dolayı doğru hisar önüne ( hisar önü her türlü av ve dalış malzemelerini bulabileceğiniz , çeşitli mağazaların olduğu yer ) satıcı arkadaşlarında yardımıyla gerekli malzemeleri alıp çıktık . Hafta sonu üç arkadaş dolmuşla doğru özdereye , fazla ağırlık yapmasın diye yanmıza küçük bir çadır , bir iki battaniye ve dalış için gerekli malzemeleri aldık . Hedefimiz üç gün kalmak ve yanımızda yiyecek almayıp Deniz'de vurduklarımızla beslenmek , yanımızda tek getirdiğimiz su . Gittiğimiz yerde önce rüzgar almayan kayalık bir yerin önüne çadırımızı kurduk , hava kararmadan bol miktarda odun topladık , gece badi li suya gireceğimiz için diğer arkadaş ateşle ilgilenecekti. Hava karadı , daha önceden zemini bildiğimiz için rahattık , nerde kaya var, neresi otluk, nerde balık olur kısmen biliyorduk. İki kişi , iki zıpkın ama tek fener , anca paramız yetmişti. Arada kafamızı kaldırıp kıyıya bakıyorduk , ateş yanmış balık bekliyor , o gece baya bereketli geçti , çıktık sudan , elbisemiz olmadığı için donuyoruz ,doğru ateşin başına , diğer arkadaşım o arada balıkları temizledi , gündüz seçtiğimiz düz kaya parçaları tavamız olacak . Ateşin üzerinde Kaya'da balık , dehşet bir lezzet . Biraz sohbet sonra doğru çadıra. Sabah kalktık açız , deniz kestanesi topladık ,hoş bir tadı omasada idare etti, öğlende bir ahtapot vurdum , tatlı suyumuz fazla olmadığı için deniz suyunda bir salça tenekesinin içinde kaynattık , doğal tuzlu ama kayış gibi sert olan ahtapot ziyafetinden sonra , akşam için yine odun topladık. Bir gece daha dayanıp sabahın ilk dolmuşuyla evin yolunu tuttuk. Hiç bir zaman unutamayacağım iki gün geçirdik. Diğer bir hobim olan gece beki domuz avıda bana kattığı artılarda ,ormanda zifiri karanlıkta bir ağacın dibinde tek başına beklerken , yaşanan o heyecan ve panik halinde bile soğuk kanlı olmayı , nişan almış vaziyette domuzu ha çıktı ha çıkacak anında omuzunuzdaki el kadar çekirgeyi farketseniz bile kıpırdamadan beklemeye devam etmeyi , kalp atışınızın 150 civarına çıksada doğru nişan alıp ateş etmeyi , ve benzeri bir çok tecrübeyi doğada kalarak öğrendim. Bilgisayarın başında oturup , hangi bıçağı alsam , yok şu malzemeyi de alman lazım ,bak adam seyrettiğim videoda şunuda kullanıyordu bunuda almam lazımla olmuyor arkadaşlar. Adam hamam böceğinden korkar , hayatında doğada kertenkele görmemiştir , yılandan bahsetsen midesi kalkar ama bir takım düzmüştür savaşa gidersin. Bence hayatta kalmak doğayı tanımakla başlar , doğada geçirilen her bir an bizlere yeni bir tecrübe katar. Doğada kalmak dediğim de piknik alanında mangal yakmak değildir tabi.

Alıntı

Evet çok güzel anlatmışsınız, doğada gerçekten vakit geçirmenin gerekliliği vs şahane de;

elinizde fenerle gece zıpkınla dalma kısmı yakışmamış.

Yasak olduğu kadar, adil ve dürüst değildir gece balığın gözüne feneri tutup, donakalan hayvana atmak...

Çocukken yapılan hatalar sanırım bunlar, siz de kabul edersiniz umuyorum, şimdi de devam etmiyorsunuzdur.

Saygılarımla.

Alıntı

Kabul etmezmiyim Sn,baris ,tamamen çocukluk . Etik olmayan herşeye karşıyım . Bir gün gece bekinde hava kararmak üzereyken tavşanın biri yaklaşık beş metreye kadar yanıma geldi , on dakika kadar izledim , çok güzel bir duygu , sabah ekipteki arkadaşlara anlatınca niye vurmadım diye linç ediyorlardı , size ne deyip kesip attım . Böyle zihniyette olan insanlarlada bir daha av gitmedim.

Alıntı

(23-07-2012, 02:50 AM)sarp kılıç demiş ki: Sn.northwolf, hangi çanta daha mantıklı? Su geçirmezlik ve fiyat fayda açılarından bakarsak tabii...Saygılar...

Sayın : sarp kılıç

Hangi çanta daha mantıklı bilemem. Ancak biz su geçirmez çanta almak yerine ; sıradan bir çantayı en ucuz yoldan su geçirmez çantaya dönüştürdük.
Nasıl mı? Çantanın içindeki adet çöp poşetini iç içe yerleştirip içine eşyalarımızı koyup poşetin ağzını düzgün bir şekilde bağlayarak. Yağmurda su geçirmesini bırakın ; çanta Çoruh nehrinde bile batmaz...

Saygılar. . .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sarp kılıç
Çanta yağmurlukları da belki işinizi görebilir.

[Resim: Ferrino-canta-Yagmurlugu-40-90-l_18203_1.jpg]

http://www.atlaskamp.com/ferrino-canta-y...odu-72006/

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi