Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kap çık çantası
http://www.apocalypsepak.com/

[Resim: bug-out-bag-xl.jpg]

EQUIPMENT: BUG-OUT BAG
Everything that you need to survive and thrive in the Apocalypse, all stuffed conveniently into one pack.

Okuma Voyager Spinning Travel Kit ($40). Ontario SP16 SPAX Firefighter Axe ($60). Steripen Adventurer Opti UV Water Purifier with Solar Charging Case ($120). Leatherman New Wave Multi-Tool ($60). MSR MiniWorks Microfilter ($90). Survival Seed Vault ($38). Adventure Medical Fundamentals Kit ($110). MSR Packtowl UltraLite ($10 - $30). Snow Peak Titanium Spork ($9). Paisley Cotton Bandanas ($6). Mountain House 72-Hour Emergency Meal Kit ($49). McNett Gear Aid Tenacious Tape ($1 - $15). PROKNOT Outdoor Knots ($5). DMM ALPHA Quickdraw ($28). Suunto Global Compass ($63). MSR Titan Pot ($112). Sierra Designs Tent Stakes ($10). Guyot Designs Bowl and Cup Set ($13 - $20). Petzl Tikka Headlamp ($53). Swedish Firesteel Scout Model ($6 - $20). COGHLANS Emergency Tinder Kit ($5). American Silver Eagle Coin in Air-Tite Capsule ($39). Cold Kukri Machete ($30). BIC Disposable Classic Lighter ($7). UTG Elite Tactical Leg Holster ($11). Smith Abrasives Diamond Combination Thumb Guard Micro Tool ($29). Type III Paracord ($12). Gregory Mountain Products Tarne Backpack ($140). Mammut Supernova Climbing Rope ($150). iOSAT Potassium Iodide Tablets ($8). Gregory Accessories Raincover ($30). Etón SCORPION Solar Powered Weather Radio ($50). Mossberg 500 Pump-Action Shotgun ($500). Hennessy Explorer Deluxe A-Symmetrical Hammock ($177). MTM Survivor Dry Box ($15). Mountain Hardwear Phantom Sleeping Bag ($290 - $365). Sea to Summit Reactor Extreme Thermolite Liner ($59). HK P2000 Pistol ($941). Hydrocodone ($TBD). Ciprofloxacin ($TBD). Atovaquone ($TBD). Shotgun Shells ($TBD). 9mm Bullets ($TBD).

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, wilson combat, ŞAMAN
Az kaldı çantamın hazır olmasına. Sn.ilksurfer,size mail attım Benelli tüfeğime M9 bayoneti monte etmek için gerekli olan aparat ile ilgili ulaştımı acaba.
Saygılar.

Alıntı

İletisim ekipmanı eksik duruyor. Bir yaesu vx8 yada bütçe zorlarsa baofeng uv5 ilavesi ile geniş bir frekans spektrumunda dinleme ve gönderme GSM yada uydu şebekesinden bağımsız yapılabilir. Hatta bu cihazlar için hazirlanmis batarya ve anten yukseltimi yapilmis 'go pack'ler eklenebilinir.
Weather radioyu listede atlamisim, ancak yine de gönderme ve dinleme konusunda yukaridaki cihazlar kadar yeterli gelmeyecektir.

Alıntı

Konu başlığını hızlı okuyunca ( Kapçık çantası ) önce şaşırdım, konuyu okuyunca da kendi kendime güldüm...Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, wilson combat
Baofeng UV-5R fiyatına göre çok iyi tavsiye ederim.

Alıntı

The Walking Dead gerçek olsada kapsak çıksak. Manyakmıyım neyim diziyi izlerken hep gerçek olması fikri geçti aklımdan. Smile

Alıntı

(26-05-2012, 08:46 PM)lupus demiş ki: Konu başlığını hızlı okuyunca ( Kapçık çantası ) önce şaşırdım, konuyu okuyunca da kendi kendime güldüm...Smile

GectigImiz hafta bizim atış alanında Ozkursan mühimmatlarının sahibi ile 3-4 Avci arkadas muhabbet ediyorlardı. Muhabbetlerinin bir yerinde avci arkadaslardan birisi plastik kovanı tanimlarken "kapcik" kelimesini kullandı. Okur okumaz aklıma çantanın kovanları biriktirmek veya benzeri bir amac için kullanılabileceği geldi... Yani yanlız degildiniz Sn.ustam Smile

Alıntı

Bır zamanlar askerken, komutanımız atıs talımınden sonra gapcıkları toplayın laaayyyynn!!! Dıye bagırmıstı Smile

Alıntı

Kap cik kelimesinin baska anlami oldugunu bilmiyordum. Bug Out Bag in kendime gore tercumesini yapmak istemistim.Big Grin

Alıntı

(26-05-2012, 09:53 PM)m16a2 demiş ki: Baofeng UV-5R fiyatına göre çok iyi tavsiye ederim.

Katılıyorum ancak tek sorun su gecirmezlik bence. Wouxun uv6 nin bile standart bir su gecirmezlik seviyesi var. Fiyat olarakda vx8'den %70 ucuz olduğu halde...

Not: uv5 %90 ucuzSmile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi