Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KARADENİZ TAKIMI ( yeni oyuncağımız )
Sayın Fuat_61;
Eski bir söz vardır.
(Doğru söze, ne hacet.)
Saygılarımla.

Alıntı

Elinize emeğinize sağlık, Allah razı olsun, keyfinizi daim eylesin.
Atış sonrası levhalar üzerinde merminin vuruş yerlerinde oyukların olduğunu gözlemledim.
Belirli bir kullanım sonunda o levhalar kullanılamaz hale gelecektir. Tahminim 3 mm lik sac kullanılmış, levhalar daha kalın olsaydı daha uzun süre kullanılabilirlerdi herhalde.
Saygı ve sevgilerimle.

Alıntı

Sn.alpyeşilay, tespitiniz çok doğru. İşin aslı bu kadar oyuk olacağını pek tahmin etmemiştik. Levha kalınlığını 4 mm ve seyyar yani, değiştirmesi kolay olacak. Belirttiğiniz üzere biraz daha idman yaptıktan sonra kalınlık derecesi arttırılması gerekecek.

Saygılarımla...

Alıntı

Sayın Alpyeşilay;
İyi dilek ve temenileriniz, teşekkür ederiz.
Levhanın kalınlığını iyi tahmin ettiniz. 3mm.
İşin aslı, bizlerde etkinliğin bu yönü ile alakalı hiç mesaj gelmedi
derken siz, mesaj gönderdiniz.
3mm sac, her atış sonrası yaklaşık, 2, 3mm içeri batıyor. Sac'ın İçeri batması
deformasyon yönünden kötü, ama mermi çekirdeklerinin, sekme ihtimalini düşürüyor.
Levhanın hareketli oluşu, ve hareket açısı, çekirdekleri, yere doğru yönlendiriyor.
Ve levhayı ezen çekirdek, gücünün, büyük bölümünü, levha üzerinde bırakıyor.
Bu levhaların kalınlığını, 5mm'ye çıkartırsak, her hangi bir, tehlikeli duruma, neden olurmu?
Bu konu ile alakalı, forum üyelerinin paylaşımlarını bekliyoruz.
Saygılarımla.

Alıntı

Hitckok amcanın videolarını izlerken hep aklıma gelmiştir. Kalın saç levhalara amcamız yakından dahi acımasızca ard arda ateş etmekte bu konuda hiç bir çekincesinin olmadığı açıkça görülmektedir. Yine de bu konunun üstadımız tarafından yorumlanmasında fayda vardır.

Alıntı

(15-05-2012, 09:03 PM)suat demiş ki: Karadeniz takımını canı gönülden tebrik ederim.Atışlar hep hedefte, hele 25 metre atışları ,gerçekten çok güzel.Elinize emeğinize sağlık.

(15-05-2012, 10:00 PM)alpago demiş ki: Ellerinize emeğinize sağlık. Gerçekten çok güzel bir çalışma yapmışsınız. Bu hızla devam etmenizi ve her daim böylesine yenilikçi keyifli organizasyonlara imza atmanızı dilerim.
Saygılar.

(15-05-2012, 10:52 PM)ecorotti demiş ki: Değerli Karadeniz Takımı üyeleri hepinizi tebrik ediyorum. Hickok amcanın mekanına rakip olacaksınız. Bu videoları youtube'ye yüklemek lazım. Kısıtlı imkanlarla neler yapabildiğimizi görsünler.

Saygılar.

(16-05-2012, 12:24 AM)abcnet77 demiş ki: Değerli Karadeniz Takımı Üyeleri,
Sizleri gerçekten Cân-ı gönülden tebrik ediyorum. Hem arkadaşlığınızla hem de atışlarınızdaki giderek daha fazla zevk veren performansınızla sizlere gıpta etmemek elde değil doğrusu. Her fırsatta medeniyetten uzaklaşıp kendinizi dinleyeceğiniz yaylanızın olması da ayrı bir güzellik.
Allah evvela dostluğunuzu kem gözlerden korusun. Atışlarınızın güzelliği inşallah artarak devam etsin. Selam ve muhabbet ile... Saygılar.

(16-05-2012, 09:05 PM)imamoglu demiş ki: Kesinlikle silahınından ve sesinden zevk alan insanları izliyoruz... Takıma ve adına yakışır bir resital olmuş....
Sandık sandık fişekleriniz olur inşallah...

Selamlar...

Sn. Suat, gönülden dilekleriniz için teşekkür ederiz.

Saygılar...
Sn. Alpago, Allah İnşallah önümüzü açık tutarda kendimizi dahada geliştiririz. Sizlerle hız almamak mümkün değil. Bu hızı sizlere borçluyuz ve bundan sonrakileri de. Temennileriniz için teşekkür ederiz.

Saygılar...
Sn. Ecerotti, tebrik için teşekkür edriz. Yanlız youtube bizi aşar. Sizlerle büyümek daha onur verici, öğretici, eğitici ve keyif alıcı.

Saygılarımızı sunarız.
Sn. Abcnet77, Allah, bizlere, sizlerle tanışma fırsatı verdi ve bu sayede kendimizi geliştirdik. Yine Allah, bu güzel memlekette doğmayı bizlere nasip etti de, bu yaylaları, doğayı sizlerle paylaşma sevincini yaşattı. Allah'a sonsuz sükürler olsun. Temennileriniz için teşekkür ederiz.

Saygı ve sevgiler bizden efendim.
Sn. İmamoglu, meziyetlerin büyük bir kısmı, bu güzel forumun ve üstadların öğretileri sayesindedir. Bunun akabinden gelen başarılar var ise, bu da sizlerin, alkışlarla kazandırdığınız, cesaretdendir.
Bu güzel, sandık sandık fişenk duası için de, size ayrıca teşekkür eder ve büyük bir AMİN deriz.

Saygılar...

(16-05-2012, 10:29 PM)alpyesilay demiş ki: Elinize emeğinize sağlık, Allah razı olsun, keyfinizi daim eylesin.
Atış sonrası levhalar üzerinde merminin vuruş yerlerinde oyukların olduğunu gözlemledim.
Belirli bir kullanım sonunda o levhalar kullanılamaz hale gelecektir. Tahminim 3 mm lik sac kullanılmış, levhalar daha kalın olsaydı daha uzun süre kullanılabilirlerdi herhalde.
Saygı ve sevgilerimle.

Sn. Alpyeşilay, Allah sizdende razı olsun. Sizi özlemedik değil. En kısa zamanda, bir organizasyonda buluşuruz İnşallah.

Saclara gelince, sn. Alper f92'yi düzeltmek isterim eğer izni olursa; tuşa yanlış bastı sanırım, 3 mm değil, 4 mm dir. Deformasyon yönünden benim kanaatim ve yapılacak güçlendirme ise, sacların üstüne, aynı 4mm saçtan, birer tane daha kaynatmaktır. Yine kendi kanaatim ise bu hali ile bize 8-10 çalışma, sorun çıkarmadan dayanır.

Saygılar...
Bu arada buda Sifter yaylasında açan sarı bir menekşe.

[Resim: 71d120e7.jpg]

Sargılar...

Alıntı

Arkadaşlar, Hickok45 Emmi' nin kullandığı çelik hedefler sadece kalınlıkları ile değil, efsafı ile de farklı çelik hedefler. AR 400 ve AR 500 çelik plakalardan yapılan bu hedefler 1 cm kalınlığa ulaştığında yivli tüfek çekirdeklerine de dayanmaya başlıyor...Yurt dışında bu işin de bir sektörü var ve bu hedefler hazır olarak satılıyor...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blueokkes
Değerli dostlarım Sn.Fuat 61,Sn.Yanık 61 ve Sn.Alper F92,her zamanki gibi mükemmel bir paylaşım olmuş.Bizim glocker satı ağabey ile birlikte yanınızda olmayı çok isterdik. :-) Dostluğunuz daim olsun,Allah-u Teala selamet versin.İşallah bir vesile ile birgün ben,glocker satı ağabey ve Sn.Lupus hocam beraber bir etkinlik düzenleriz. Big Grin

Alıntı

Sn. Lupus hocam, aslında bu hedefleri yaptırmaya gittiğimde, demir doğrama atölyesi olan bir arkadaşa uğradım. Çizdiğim şablonu ona gösterdim ve bana bu malzemeyi kesip verirmisin dedim. Fakat arkadaşım, bendeki malzemeler kaliteli yani hardox malzeme dedi. Bunun 1 mm'ni bile mauser mermisi delemez dedi. Bunlardan sertlik durumuna göre üç kademe var elimde, maliyetli olur dedi. Malzemeye baktım, ama kalınlıkları, bırakın milimi, 2 cm den başlayıp 10 cm ye kadar vardı. Maliyetli olur deyince, daha da sormadım bunun 1 veya 2 milimi varmı, kaça olur diye. Beni başka bir demirciye yolladı ve yaptırdım, yaptırdım ama neler çektim bir ben bir Allah bilir.

Şimdi keşke sorsaydım da ondan yaptırsaydım diyorum. Lakin, yurt dışından teğmin etme imkanımız varsa, hem de bol çeşidinden, üstelik fiyatı da uyarsa getirtelim, buradaki ustaların nazınıda çekmeyiz bu kadar basit bir düzenek için.

4mm sac, kuzine sobalarının kapağı. Preste basılıp çıkıyor.

[Resim: ee6d9c69.jpg]

Arka ayakları.

[Resim: 22c28aba.jpg]

Monte edilmiş hali.

[Resim: acb5bb21.jpg]

Köşe demirle korumaya alınmış.

[Resim: 27acdbd2.jpg]

Aha da mendebur usta, çok afedersiniz ama beni deli etti. İşi alırken anlaştığımız fiyatın üstüne, iş bittikten sonra tam yüzde elli daha fazla para istedi. Ama ben demiştim resimleri çekerken seni internete verecem diye. Ama rezil edecem dememiştim. Ben ne bileyim havalara girecek. Bizi zengin sandı.

[Resim: b06f6af2.jpg]

Saygılar...

Alıntı

Sanayi' ye düşenin dostu olmazmış Smile Sn. yanik61, işin bize görünen kısmı gayet keyifli fakat şimdi sizin çektiğiniz ızdırab'ı anlayabiliyorum. Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi