Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 4.83 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları V
Kanunda bildiğim kadarı ile taşınabilir bıçak boyu diye bir ibare yok. Santimetre olarak böyle bir ölçüde yok.

Daha önce de pek çok kere yazdım. Gözlemlediğim kadarı ile bizde işler farklı yürüyor!!! Kanundan önce bu iş kolluk kuvvetlerinin kafasındaki tanıma kalıyor sanki... Konuştuğum, , yolda çevirip bıçağı gösterip sorduğum pek çok polis, kesici kısım barajına 8- 9 cm dedi. Tabii bunun yanında otomatik olmaması, üzerinde testere diş ve oluk olmamasını söylediler. Bu şekilde bir çakıya kimsenin karışmayacağını, onların görevinin çakı aramak olmadığını söylediler.

Evet kanun böyle demeyebilir, doğru cevap bu olmayabilir ama sokakta görev yapan binlerce polisin kafasında bu tanım varsa, en azından bıçak seçiminde hiç yoktan iyidir diyerek bir işe yarayabilir.

Ama ben hiç bir zaman bu bıçak serbest, şu kadar santim bıçak yasak değil gibi şeyler söylemem, kimseyi de yanlış yönlendirmem. Ben cevabını senelerdir bulamadım ki başkasına nasıl bilgi vereyim Smile

Tıpkı "silahın göründü ceza yazacam" gibi keyfi ve kanuni olmayan uygulama.

Ülkemizde öyle kısıtlayıcı, öyle saçma kanunlar var ki, biz vatandaşlar da belli bir süre sonra, bu kadar kanunu, yönetmeliği takip edemediğimizden ve başıma iş almayayım düşüncesiyle kendi kendimize kısıtlamaları arttırıyoruz.

Saygılarımla.

Herkese merhabalar;
Ben forumun yeni bir üyesiyim.Yaklaşık 5 aydır üyeyim.Mümkün olduğunca forumdan bilgi edinerek,merak ettiğim konularla ilgili kısımları okuyorum.Silahseverler için oldukça faydalı bilgiler ve paylaşımlar var.Ayrıca forumun Türkçe konusundaki hassasiyetinide faydalı ve yerinde buluyorum.Burada olmaktan mutluyum.Umarım bende kalıcı olur ve bu platformun bir parçası olurum.Henüz ateşli bir silahım olmadığı için elimdeki tek silah olan :s kesicimi paylaşarak mesaj ve resim yükleme konusunda bir deneme yapıp,hemde merhaba demek istedim.Ama yakın zaman da taşıma ruhsatımla beraber bir Hs-9 SS ve winchester SXP defender edinerek daha bir silahsever olma amacındayım.WinkTabi ki bu seçimleri bu forum sayesinde 5 ayda yapabildim.Dolaylı yoldan da olsa bu seçimi yapabilmeme yardımcı olan tüm üstad ve forumdaşlara teşekkürlerimi borç bilirim.Saygılarımla...

Fottoğraf işini sanırım beceremedim.Sad[Resim: walter?sort=3&page=1]

(06-10-2013, 02:25 AM)onurkursat demiş ki: Merhaba Sevgili Forumdaşlarım,

Bende ufak bir paylaşımda bulunmak istiyorum.

Teşekkürler.

(Boğa boynuzundan yapılma saplı bıçagım, Cold steel recon1 bıçagım, SW bıçagım, columbia markalı bıçagım )

[Resim: 2z53vrk.jpg]

Cold Steel recon 1 modelli çakınızdan memnun musunuz Sn onurkursat ?

Sn.Korbozer,

Mesajınızı hazırladıktan sonra önizle özelliğinden faydalanarak resimleri ekleyip, eklemediğinizi anlayabilirsiniz.

Saygılarımla.

Sayın Onur kürşad ın
Resimdeki smith wesson unun modeli nedir?
Sanırım sw lerin çakı ve bıçakları silahları ile aynı fabrikada yapılmıyor..silahlarındaki kalite bıçaklarında yok sanırım yoksa arkadaşımın yeni aldığı 5906 sw tabancası resmen kalite abidesi ancak çakı ve bıçakları o kadarda kaliteli değil sanırım..
Yada bugüne kadar hep akma sw lerden aldık bu sebeple gerçek sw leri deneyemedik
Gerçekten silahları ile çakılar aynı elden çıkmıyor mu acaba?

(11-10-2013, 09:05 PM)victorinox demiş ki: Sayın Onur kürşad ın
Resimdeki smith wesson unun modeli nedir?
Sanırım sw lerin çakı ve bıçakları silahları ile aynı fabrikada yapılmıyor..silahlarındaki kalite bıçaklarında yok sanırım yoksa arkadaşımın yeni aldığı 5906 sw tabancası resmen kalite abidesi ancak çakı ve bıçakları o kadarda kaliteli değil sanırım..
Yada bugüne kadar hep akma sw lerden aldık bu sebeple gerçek sw leri deneyemedik
Gerçekten silahları ile çakılar aynı elden çıkmıyor mu acaba?

Hayır çıkmıyor Taylorbrands LLC firması üretimini yapıyor SW lisans ve uretım hakları ıle satışı tamamı Taylorbrands LLC ye ait . Ürünlerin tamamına yakını Çin ve Tayvanda üretilmekte . Amerikada üretilen tekbir modeli vardır , oda düşmeli otomatik çakı olduğu için ülkemize gelememektedir . Yüksek kaliteli çakı modellerini düşünüyorsanız SWMP , SWAT , SPEC OPS , FİRST RESPONSE serileri en kaliteli serileridir . TaylorBrands firması Schrade , old henry , imperial gibi çakı markalarını üretiyor . Fotoğraftaki model eğer orjinalseki bu modelin genelde kopyası var piyasada şuanda üretimden kalkmış modeldir .

Saygılarımla ,

Sn victorinox sahsen ben bir sw çakı sahibi oldum fakat bekledigim performansı bulamadım ve dün elime geçen çakıyı bugün yakın bir arkadaşıma sattım..Aldıgım modelin adı Small black ops 2 idi.Sıfır çakının namlusunda azda olsa oynama mevcut ve bence bu en kötü eksisi...

Ayrıca sormak istediğim bir soru var.Yakın zamanda başka bir arkadaş yazmıştı ama bulamadım Cold Steel marka bir çakının iki farklı sitede fiyatları arasında 150 tl fark var.İkisinide forumdaki herkes biliyor bu fiyat farkının nedeni nedir acaba iki sitede orjinal çakı sattıklarını söylüyorlar birisinde indirimli ürün yazıyor ama 150 tl nasıl bir indirimdir ?? Bunu açıklayacak bir abimiz varmıdır,beni aydınlatacak birisi Smile)

http://www.meydankamp.com/ProductInfo.as...3NhiZNc%3d
http://www. Ascimmarket /Products/58TMAK-MINI-AK-47.html

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi