Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remington 870 Express ve Police Modeli
Sn konuğun testini uygulayan varmı?

Alıntı

cengiz demiş ki:Sn konuğun testini uygulayan varmı?

Sn.çakarlamaz' ın Mossberg, Ithaca, Winchester, Remington 870 ' in de bu testleri yaptık. Ithaca ve bunun yerli taklidi olan Huğsaş 'da, tetik basılı olarak tutulduğunda, tetik mekanizması horozu yakalayamıyor. Tetik parmağınızı gevşetip, tekrar mekanizmayı şarj etmeniz gerekiyor. Bu da zaman ve fazladan bir fişek kaybına neden oluyor. Ancak diğer besleme ve boşaltma sorunlarını gözleyemedik. Bu durum bizim yeteri kadar hızlı kullanıcılar olmamızdan da kaynaklanıyor olabilir. Fırsat buldukça ara ara bunları denemeye çalışıyoruz. Eğer şahsen bizler de bu durumlardan birisini gözleyebilirsek, paylaşacağız.

Alıntı

ekeke demiş ki:Sn Konuk,

İlk alıntıdaki cümleler biraz fazla iddialı olmamış mı...Smile

Yanlış anlamayın, ancak ben burada şöyle bir açık görüyorum. Dünya da en çok tercih edilen pompalı tüfeğin Remington 870 olduğunu düşünürsek; eh sizin testlerden de bu tüfeğin "geçemediğini" eklersek...bir mantık hatası olmuyor mu..Smile

Belki de yanlış anlamışımdır, biraz daha açarsanız çok sevinirim.

Sevgiler

Sn Ekeke anlamanız lazımdı...

.... marka tüfek almanız lazım siz o markayı bilirsiniz...

Alıntı

konuk demiş ki:Muhterem arkadaşlar,

Biz niye böyleyiz... Pompalı tüfek seçmek isteyen, imalatı varsa geliştirme düşüncesinde olan kişiler için tecrübelerime dayanarak yaptığım testleri paylaşıyorum, "Başarısız olan silahların hangi eksikliği bu olumsuzluğa neden oluyor" sorusu yerine, "Hangi Amerikan veya dış kaynaklı test bunu doğruluyor" soruları yağıyor...

Kişileri test yapmaktan men eden bir yasa falan mı var... Düşünen kafalar illaki Amerikan güdümlü olmak zorunda mı...Bu düşünce tarzının yerden yere vurduğumuz "Taklitçilik" olgusundan ne farkı var...

Sırası geldiğinde, elinizdeki tüfek doldurma yapmak yerine fişeği yere düşürdüğünde sizi karşınızdakinin hışmından hangi test raporu kurtaracak, ondan "olağanüstü bir şekilde doldurma boşaltma" yapabilmek için gerekli alıştırma sürecini isteyebilecek misiniz...

Ben, düşünerek, bilerek yaptığım kendi testlerime inanırım... Amerika'nın nesine inanayım... Unutmayın bir düşünürün dediği gibi, "Amerika, rüyalar ve organizasyonlar ülkesidir... Hangi rüyayı göreceğinize organizatörler karar verir."

Ben gerekten boşuna çaba veriyorum galiba...
"Konuk"luğum buraya kadar... Bir daha görüşmemek üzere..
Hoşçakalın.

melihaga demiş ki:
ekeke demiş ki:Sn Konuk,

İlk alıntıdaki cümleler biraz fazla iddialı olmamış mı...Smile

Yanlış anlamayın, ancak ben burada şöyle bir açık görüyorum. Dünya da en çok tercih edilen pompalı tüfeğin Remington 870 olduğunu düşünürsek; eh sizin testlerden de bu tüfeğin "geçemediğini" eklersek...bir mantık hatası olmuyor mu..Smile

Belki de yanlış anlamışımdır, biraz daha açarsanız çok sevinirim.

Sevgiler

Sn Ekeke anlamanız lazımdı...

.... marka tüfek almanız lazım siz o markayı bilirsiniz...

Sn Ağam,

Maalesef gerçekten öyle galiba...

Kusura bakmasın ama Sn Konuk un son mesajında yaptığı "iki adet" çok önemli hata var kanımca.(ki bunlardan bir tanesini daha önceki mesajlarında da yapmıştı)

Birincisi maalesef demogoji...Çünkü...
Bizim bahsettiğimiz testler ve kullanıcı yorumları, satış rakamlarının sanki "Amerikan menşeili" olmasına vurgu yapmışız gibi bir cevap yazmış...
Bu kadar kullanıcı ve bu kadar olumlu görüş Amerika de değil, Tibet te olsaydı da bir şey değişmezdi.

Yine kişiler kendi başlarına test yapamazlar mı demiş...
Tabi ki yapabilirler...Ancak kendisinin bir türlü anlamak istemediği gerçek şu...
Kendisi "bir kişi" olarak test edip beğenmemiş, öte yandan kendisi gibi "bilmemkaç milyon kullanıcı" test edip beğenmiş...
Kusura bakmasın ama, o "milyon kişiler" de babamın oğlu değil, kendisi de değil...
Sayı ise ortada...

Gelelim kanımca ikinci hata olan meseleye...
Hal ve vaziyet böyleyken kendisine, "Sn Konuk, artık Dünya ca kabul görmüş bir tüfekle ilgili yargılarınız bildiklerimizden çok farklı, merak ettik; şu testleri biraz açar mısınız, nasıl olabiliyor böyle bir durum?" diye haklı olarak gayet nazik bir şekilde sorduğumuz da ise aldığımız yanıt...
"Vay beni sorguluyor musunuz, ben giderim o zaman...

Yine kusura bakmasın diyeceğim ama, "ortaya atılan her fikir sorgulanmaya açıktır artık"
Sorulara cevap vermekten, kendisini açıklamaktan imtina ediyorsa bırakalım bu derece iddialı görüşleri, ortaya (kamuya) hiçbir fikir atmaması gerekir...

Neticede, kendisi yine bu doğrultuda bir cümle kurmuş, "Bir daha görüşmemek üzere.." demiş...
Bu durumda ben de "aynı dileğe" katılıyorum...

Alıntı

Sn Ekeke, evet herkes istediği testi yapabilir ama, sanırım ülkemizde 500 dolarlık bir silaha binlerce dolar ve inanılmaz gereksiz prosedürlerle uğraştıktan sonra, ve sadece kısıtlı sayıda silaha sahip olduğu halde, kim yapar işte onu düşünemiyorum...

dolayısıyla testleri yapan insanların verdikleri bilgilere saygı duymak gerekli bu amerikalı değilde kim olursa olsun..

Alıntı

konuk demiş ki:Muhterem arkadaşlar,

Pompalı tüfek seçiminde en önemli kriter, doldurma boşaltma devresi özellikleridir. Markası ne olursa olsun bu özelliğin
gereklerini sergileyemeyen tüfekler, gerektiğinde bir demir parçasından farksızdırlar. İlgili testleri herkes yapabilir ve
aşağıdaki gibidirler.

Doldurma testleri; Bunun için mutlaka kapsülü kullanılmış ancak barut ve dane hakları aslı gibi olan fişekler kullanın.
Normal tutuşta, yani tüfek yere paralel, namlu öne bakar vaziyette, dolu şarjördeki fişekleri önce
yavaş, sonra süratle doldurup boşaltın. Bunun için tetik parmağınız korkuluk dışında ve bir parmak
da kapak kilidini açık tutacak şekilde olması gerektiğini hep biliyoruz tabii.
Sonra aynı işlemi, gene tüfek yatay vaziyette ancak şarjör üstte olacak şekilde gene önce yavaş
sonra hızlı modda tekrar edin. Sevdiğiniz tüfeğiniz testi geçemezse yüzünüz asılmasın. Çeşitli kulla
nım şart ve yerlerinin basit bir modeli olan bu testleri ancak iki marka geçebilir; döner başlıklı
Winchester ve Ithaca.
Boşaltma testleri; Bunlar için atılmış boş kovanları kullanmanız daha uygundur; Tüfek normal tutuşta, yani yere paralel
veya ona yakın, namlu öne doğru ve şarjör aşağı bakar biçimde; şarjördeki boş kovanları önce hızlı
sonra çok yavaş modda doldurup boşaltın. Gene sevdiğiniz markalar sizi yarı yolda bırakırsa yüzünüz
asılmasın. Allahtan bu testi zor bir durumda kalmadan yapıp tecrübe sahibi oluyorsunuz. Bu testi
başarıyla geçen markalar da sırasıyla şunlardır; Mossberg, Ithaca ve döner başlıklı Winchester.
Bunlara ek olarak son bir test daha yapın; tamamen boş tüfeği, parmağınız tetikte devamlı basılı, tabii namlu gene emin
bir yöne tevcihli durumda kapağı açıp kapatın, sonra tetiğe basın. Tetik düşmelidir. Bu testi geçemiyen bir tek marka
vardır; Ithaca.
Şimdi oturup, kullanım şartlarınızın neler olabileceğini uzun uzadıya düşünün ve yeniden alacağınız veya muhafaza edeceğiniz tüfeğin markasını kararlaştırın.

Konuk

Ben 5 defadir okuyorum ama gene tam anlamadim. Daha dogrusu bu test, tufegi normal yada ters cevirip doldur bosalt yapmakdan baska bir sey degilki bu. Bende Rem 870 var. Wilson Combat versiyonu ve maclar dahil surekli her iki sekilde de doldur bosalt yapiyorum ve hic bir defasinda bu verilen ilk testi gecemedigini gormedim... Bos kovanlari doldur bosalt kismini denemedim cunku bos kovani doldur bosalt yapmaya gerek yok, bence... Normal her tufegin bu birinci verilen testi zaten gecmesi lazim. Gecemiyorsa niye satilir yada kim alir ki? Anlamadim, kusura bakmayin...

Ben valla testinden tek memnun kalmadigim tufek kullandiklarim arasinda Saiga 12 S dir. 10luk sarjor kullanan bu tufek, doldur bosaltta buyuk zaman kazandiracak gibi gozukse de, son kursundan sonra bolt acik kalmadigindan yeni sarjoru oturtana kadar Remington'da herhalde 8 kursunu rahatlikla dizebilirsiniz... Bir keresinde buyuk hevesle ciktigim bir macta uzun bir sure sarjoru oturtmak icin ugrastigimdan Saiga benim icin cazibesini yitirmistir... Gerci bu aralar bolt open feature yapmislar ama ne kadar calisir test etmedim...

Saygilar,

Alıntı

Ben 1şey demiyorum...En hızlı dolan ve boşalan tüfek hakkındaki yorumlara..Smile

İlk önce ilk fişek remington yivsizlerde model ne olursa olsun namluya sürülür...Hazne kapağında kilit vardır..sokamazsınız...yada kurmakolu yada pompalıysa bir kere sahte doldurulur..hazne açılır...Y.oto hiç bir remington..namlu yukarı..namlu belde tek hareketle boşaltılamaz..her fişeği namluya alır...namlu yere bakar şekilde boşaltırsanız namluya fişek vemeden fişekleri pencereden atar...

Şimdi teste gelelim..Bu gün 100 yada 1000 kere denedm...Aynı tüfekden bahsettiğimize eminmisiniz sevgili KONUK...Pompalı ve hız dendiğimde remington gelir...Acep siz namluya vermeden yada boşa kurup yatağa sürmeden ilk fişeği hazneye sokmaya çalışmayasınız ?

Alıntı

bende Sn İlksurfere katılıyorum anlamadım ama gelecek yorumlara bakayım o zaman çözerim diye düşünmüştüm, bende artık boş bir test olduğunu düşünüyorum,

ya nedir bizdeki bu ithal silah merakı anlamadım gitti...Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

SAYIN ilksurfer öncelikle merhaba kullandıklarınız arasında saiga 12 s ten memnun kalmadığınızı söylemişsiniz silah kendinizemi ait eğer öyleyse resimlerini paylaşabilirmisiniz ben bu silahlara hastayım desem yalan olmaz teşekkürler

Alıntı

Express benim ilk tüfeğimdi... çok güzel silah olmasına karşın, rahmetli babamın şimdi benim olan FN ile indirdiği domuzla epey bir süre ben önde domuz arkada koşturmamıza sebep olanda aynı tüfektir...

domuz 10 m. civarında mesafeden bir karaçalının içinden çıktı ve ben tam karşısındaydım, o anda "ulan, ne ballıyım ha, ilk domuz avımda karşımdan çıktı" diye düşünerek Express'imi omuzladım, alnının çatı budur deyip asıldım tetiğe... "çıt..." kaldı 6~7 m. ateşlemeyen fişeği attım, ikinci fişek... "çıt..." "hasi.tir, olm koş laan" dedim kendime, tüfeği de domuza fırlattım, topukladım ama nefesim .ötümden çıkıyor... hayvanla aramız 3~4 m. rahmetli "kimse sıkmasııın" diye bağırıp FN'i çekti belinden, bana da "zik zak yaparak bana koş" dedi, tam babamla karşı karşıya geldik "yat" dedi, yattım, bir şarjör boşalttı, 8 merminin altısı domuzun kafasındaydı ve domuzda 2~3 m. arkamdaydı... aynı gün tüfeği sattım... Smile gerçi sattığım arkadaş aynı gün pek çok atış yaptı, şıkır şıkır çalıştı ama ben soğudum bir kere... o yüzden sattım...

bu arada 9 mm. domuza işlemez diyen arkadaşlarıma da kafasına çakın bakalım işliyor mu işlemiyor mu demek istiyorum müsaadelerinizle...

Allah rahmet eylesin, hayatımı kurtardı babam... şimdi bunları yazıyorsam size, onun sayesinde...

sevgiler,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi