Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remington 870 Express ve Police Modeli
Arkadaşlar, pompalı tüfek sınıfında referans olmuş bir markanın, aynı modelinin farklı versiyonları arasındaki farkları merak eden arkadaşlar için bu konu başlığı açtım. Bu yazı kişisel kullanım sonrası bir değerlendirme ve geri bildirim yazısı olmayıp, Sn.Ekeke'nin bana gönderdiği, Remington firması tarafından kaleme alınmış bir makaleden derlenmiş bir yazıdır.

* 870 Police modeli, çıplak gözle kontrol, fonksiyon testi, test atışı, son değerlendirme gibi bölümlerden oluşan 23 ayrı kontrol işleminden geçirilir.

* Bütün Police modelleri, ayrı bir tesiste, tamamen farklı işçiler tarafından, her kişinin hangi işlemi yaptığı kayıt altına alınarak monte edilir.

* Bu montaj tesisine, standard seri üretim parçalar değil, sadece tek tek elden geçirilmiş parçalar getirilir.

* Daha ağır ve sert fişeklerin daha rahat beslenebilmesi için, Police modellerinde daha uzun bir hazne yayı kullanılır.

* Horoz ayağının yayı, 5-8 lb arası arasında tetik çekişi sağlayacak şekilde ayarlanan, daha sert bir yaydır.

* Fişek süren manevelanın tuzak yayı da daha ağırdır. Bu şekilde bolt fişeği tam olarak kavrayana kadar fişek süren mühimmatı fişak yatağı ağzında tutar. Bu da daha ağır ve sert mühimmatın daha sağlıklı olarak beslenmesine olanak sağlar.

* Police modellerinde, '' Entegre Güvenlik Kilidi '' yoktur. Sadece standard emniyet mandalı vardır.

* Express modelinin ön el kundağı daha uzun olup, pek çok polis araçlarındaki silah taşıma sistemlerine uyumsuzken, Police modeli bu uyumu sağlayacak şekilde üretilmiştir.

* Police modellerindeki dipçik ve ön el kundakları, hızlı kullanıma olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

* Express modeli, namlu ve hazne modifiye edilmedikçe, hazne uzatma işlemlerine olanak tanımayacak şekilde üretilirken, Police modelinde buna gerek yoktur.

* Express modeli standard kumlama ile yapılmış meneviş ile perdahlanırken, Police modellerinde parkerizasyon veya daha dayanıklı meneviş kullanılmaktadır.

* Express modelinde plastik tetik muhafazası kullanılırken, Police modellerinde, presslenmiş çelik muhafaza kullanılmaktadır.

* Police modelinde namlu özel bir bağlantı ile, hazne tapası ile beraber kilitlenirken, Express modelinde ayrı ve plastik bir hazne tapası kullanılmaktadır.

* Police modellerindeki ana gövdeler, vibrasyon tekniği ile özel olarak honlanarak, tüm gövde her türlü artefakt ve çapaktan arındırılmaktadır.

* Police modellerinde blok malzemeden talaş kaldırılarak üretilen kovan fırlatıcı ve tırnaklar kullanılırken, Express modellerinde metal tozundan hassas dökümle üretilmiş tırnak ve kovan fırlatıcısı kullanılmaktadır.

Alıntı

Sn Lupus,

Zahmetleriniz için çok teşekkür ediyorum.
Sanıyorum bu açıklama, "profosyonel-güvenlik amaçlı bir shotgun ın" nasıl olması gerektiği hakkında fikir vermek için yeterlidir...Smile

Tekrar teşekkürler
Sevgiler

Alıntı

Kız alacaksan Bursa' dan, pomp action - rovelveri Usa' dan..

Alıntı

870 scattergun dan bahsetmemissiniz. Wilson Combat tarafindan modifiye edilen bu Remington 870, kisisel savunma icin dunyadaki en iyi pompali tufek sayilir...

[Resim: 04.jpg]

Alıntı

sn. ilksurfer keşke bizi siz bilgilendirseydiniz bu w. combat modifikasyonlu tüfeng konusunda. özellikle pompa manivelası üzerindeki düğme benzeri aparatların ne olduğunu merak ettik..

Alıntı

altında bulunan feneri kontrol etmek için...

Alıntı

[Resim: 618fga_large.jpg]

Alıntı

nurikilligil demiş ki:Kız alacaksan Bursa' dan, pomp action - rovelveri Usa' dan..

hahhaaaaahaaa sn. paşam
ben doğma büyüme Bursa'lıyım ilk defa duydum bunu.çok iyi

saygılar

Alıntı

Heh he uydurdum zaten, aslı Muğla' dır ya. Ama Bursa' da güzel yer.. Hele benim gibi istanbul sevmezler için..

Alıntı

Elin Amerikan polisinin kullandığı shot-gun'a bak. Bizim güvenlik güçleride yerli tüfekle uğraşsın dursun. Bizimkilerin Police Molice farkı da yok.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi