Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kılınç 2000 Mega
def-50 demiş ki:Kılınç 2000 Mega modelindeki emniyet mandalı hususundaki görüşlerinizde size katılıyorum.
Ancak gördüğüm kadarıyla Kılınç 2000 Light modelinde bu sorun çözülmüş.

Sn.def-50, Kılınç 2000 Light, ilk jenerasyon Sarsılmazlardan sonra çıkan ilk modellerden birisi olup, klasik Sarsılmaz / Tanfoglio mekaniği ile üretilmiştir. Bu nedenle emniyet mandalı da klasik şekil, yer ve fonksiyonuna sahiptir.

Mega 2000 ise, emniyet mandalının yeri korunarak, emniyet sistemine bir de horoz indirme özelliği eklenmiş bir modeldir ve Kılınç 2000 Light modellerinden daha sonra piyasaya çıkmıştır. Yani Kılınç 2000 Light modelleri, Mega ' ların tadil edilmiş formu olmayıp, Mega ' lar Kılınç ' ların tadil edilmiş bir varyasyonudur.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Lupus, benim hatam. Bilmeden konuşmuşum. Size teşekkür ederim.

Alıntı

Değerli arkadaşlar mega klon bir tabanca diyemeyiz o zaman .Fobus yetkililerine resmi gönderip hangi kılıfın uyabileceğini sorduğumda SG21 -Sig Sauer kılıfı uyabilir dediler,sizin fikirleriniz nedir acaba bu konuda ?

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sn. Ekal,

Ben SG-21 serisi Fobus kılıfı Smith Wesson 5906 için almıştım. Ancak fazla sıkı geldi ve özellikle namlu kilit kaması çok çıkıntılı olduğu için silahı kılıfa takıp çıkartmak oldukça zahmetliydi. Bıçak ve eğe ile biraz alıştırmak istedim ama verimsiz bir çalışma olacağı için vazgeçtim. Sonra kılıfı Kılınç Mega'da denedik ve sorunsuz bir şekilde uyum sağladı. Lakin çok iyi kavrama sağlamadığı için koşarken veya bir yerden atlarken silahın kılıftan kurtulma ihtimali kuvvetle muhtemel... Bu sebeple bence; Kılınç 2000 Mega sahipleri şayet tabancalarını bu kılıfla taşımak isterlerse çok dikkatli olmalılar veya başka bir seçeneğe yönelmeliler. Tetik korkuluğu kılıfa oturup, kavrıyor fakat Sarsılmaz sürgüsü, SIG Sauer'e göre daha ince olduğu için güven veren bir kavrama veya tutma hissi uyandırmıyor. Glock 19 için aldığımız kılıf sanki silahın doğuştan bir parçası gibi oldukça sıhhatli bir kullanım sağlıyor. Arada ki farkı bilenler ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır. Saygılar...

Alıntı

ekal demiş ki:Değerli arkadaşlar mega klon bir tabanca diyemeyiz o zaman .
Tanfoglio, IMI / IWI üretimi tabancalardan, temel çalışma presipleri CZ 75 ile aynı olan modellerden bazılarının emniyet manevelaları gövdede, bazılarınınki ise sürgüdedir ve farklı özellikleri vardır, ancak bu farklılık bu silahları temel olarak birbirinden farklı yapmaz. Emniyet manevelasına eklenmiş bir ek özellik de, namlu kilitleme / açılma özelliklerini, tetik ve ateşleme sistemi mekaniklerini, sürgü / gövde yerleşimi değiştirmez. Bu nedenle Sarsılmaz ' ın Mega 2000 modeli de özgün bir dizayn olmayıp, tadil edilmiş bir klondur.
ekal demiş ki:Fobus yetkililerine resmi gönderip hangi kılıfın uyabileceğini sorduğumda SG21 -Sig Sauer kılıfı uyabilir dediler,sizin fikirleriniz nedir acaba bu konuda ?
Fobus kılıflarının uyumunda en etkili iki temel faktör vardır; Tetik korkuluğu ve sürgü / ön gövde korkuluğu profili. Mega 2000 tetik korkuluğu daha ziyade Jericholara benzemektedir. Bu nedenle Jericho kılıflarının bu modeli daha net bir şekilde kilitleyebileceğini düşünüyorum. Sürgü ve gövde hacmi farklılığından dolayı ön kısımlarda bir miktar boşluk olacaktır, ancak tetik korkuluğu çok iyi kilitlendiğinden dolayı bir sorun çıkmayacaktır.

Fobus ' un SIG Sauer için ürettiği kılıfların kilit sistemi ise daha ziyade Sarsılmaz K2 modellerinin tetik korkuluklarına uyacaktır. K2 modellerinin tetik korkuluğu neredeyse P226 ile birebir aynıdır. Ancak yine sürgü / gövde hacim ve şeklindeki farklılıklar nedeni ile kılıf birebir tam uyum sağlayamayacaktır.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Kıraç Ata ve Sayın Lupus,aydınlatıcı bilgileriniz için teşkkürler...

Alıntı

Merhabalar
MSİ dergisinin son sayısında, Sarsılmaz'ın paslanmaz çelikten ürettiği silahları Malezya Savunma fuarında sergilediği yazıyordu. Şahsi tavsiyem, öncelikle firmanın silahlarının tüm parçalarına iyi bir yüzey perdahı uygulaması. Ayrıca Şili fuarında, firma SR 38 isimli 357 mag. çapında toplu bir tabancayıda görücüye çıkarmış.Kalitesini zaman gösterecek.

Alıntı

Hiç atış yapmadım. Alındıktan sadece bir hafta sonra iğnesi kırılmış bir MEGA ile, şimdilik sağlam olan bir kaç tane EGM ihale teslimat silahını inc
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sadece 250.mermi atımında namlusu prostat olmuş gibi şişmiş orjinal cj-75 leride kullandı bu teşkilat onlarıda konuşalım korkmayın kutsal silahları konuşmakla çarpılmayız.ama ifade özgürlüğü çerçevesinde benim gibileri siteden aforoz etmeden!!!!!!

Alıntı

orfoz3 demiş ki:Hiç atış yapmadım. Alındıktan sadece bir hafta sonra iğnesi kırılmış bir MEGA ile, şimdilik sağlam olan bir kaç tane EGM ihale teslimat silahını inc
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sadece 250.mermi atımında namlusu prostat olmuş gibi şişmiş orjinal cj-75 leride kullandı bu teşkilat onlarıda konuşalım korkmayın kutsal silahları konuşmakla çarpılmayız.ama ifade özgürlüğü çerçevesinde benim gibileri siteden aforoz etmeden!!!!!!

Bu günlerde bu iki harfli kelimeyi çok kullanıyorum ama...

Ne?

Alıntı

orfoz3 demiş ki:Sadece 250.mermi atımında namlusu prostat olmuş gibi şişmiş orjinal cj-75 leride kullandı bu teşkilat onlarıda konuşalım korkmayın kutsal silahları konuşmakla çarpılmayız.
Sn.orfoz3, o prostatvari tıkanmanın temel nedeni mühimmat olabilir mi acaba ? Sonuçta namlu içerisinde bir çekirdek kaldığında ve üzerine ikinci bir atış yapıldığında, şişme olması beklenir. Böyle bir durumda namlunun akibetini, çekirdeğin hangi seviyede kaldığı, kullanılan mühimmatın basınç özellikleri konusu da çok etkiler.

Diğer yandan, yerli ya da yabancı farketmez, her üreticinin, her modelinde, hem de çok düşük atımlarda, akla zarar kırımlar görülebilir. Ancak asıl önemli olan, toplam kaç adetlik üretimde, ne kadar kullanımda bunların meydana geldiğidir. Evet, diyelim ki teşkilatın kullandığı bir CZ 75, mühimmat kaynaklı da olmayan bir şekilde, defolu ve hatalı üretim sonucu erkenden kırıma uğradı, peki teşkilatın elinde yıllardır kullanılan ve onlarca kurs, binlerce atım görmüş CZ 75 ' lerce kıyaslandığında, bu kırımın kıymeti harbiyesi nedir? Bu kırım şimdiye kadar sadece sökme takma manevelası, tetik yayı, iğne sabitleme pimi ve nadiren de iğne veya tırnak kırımları ile binlerce, onbinlerce atım görmüş CZ 75 ' lerin gösterdiği performansı yok saymaya yetecek bir hadise midir ?

Keşke teşkilat bir sonraki alımlarda namlu tıkama testlerini ( squibb load testing ) de ihale şartnamesine koysa da, kafanıza çok taktığınız bu konuda yerli silahların kaçının ihale şartnamesini yerine getirebileceğini bir görsek. Aklınıza '' Dünyada bu testleri geçen silah var mı ? '' sorusu gelebilir, evet var!

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi