Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kılınç 2000 Mega
Sn.NortWolf konu dağılacak ama, sizin silahta neden parmağınızı emniyet mandalının üzerine yerleştirmiyorsunuz? Gerçi o zaman da Bernardelli'nin arka kenarları çok rahatsız edici olabiliyor ama, bence kendinizi, parmaklarınız emniyet mandalının üzerinde olacak şekilde disiplinize etmeye çalışamaz mısınız?

Alıntı

Ben bernardellimi aynen Sayın Lupus'un dediği tarzda tutuyorum aynen dediği gibi arka kenarları rahatsız edebiliyor ama alıştım. Aslında polymeri zımparalayarak rahatsızlığı gidermeyi düşündüm ama polymer incelirse iç kısımdaki metal aksama iner mi diye tereddüt geçirdim ve yapmadım. Ancak Bernardelli ile aynı gövdeyi kullanın İsrail tabancalarının arka kısmıda aynı. Ön kısımda makyaj ve değişiklikler var ama bu kısmı aynı.

Alıntı

LUPUS demiş ki:Sn.NortWolf konu dağılacak ama, sizin silahta neden parmağınızı emniyet mandalının üzerine yerleştirmiyorsunuz? Gerçi o zaman da Bernardelli'nin arka kenarları çok rahatsız edici olabiliyor ama, bence kendinizi, parmaklarınız emniyet mandalının üzerinde olacak şekilde disiplinize etmeye çalışamaz mısınız?

O şekilde oturtmayı hiç sevmiyorum. Başparmağımın yandan emniyet mandalının altında olması, ilave bir güvenlik hissi veriyor.

Ancak seri atışlarda aynı tutuşta kalması taktir edersiniz imkansız. O zaman birazda mecburiyetten mandalın üzerine çıkıyor.

Ayrıca umarım birgün hep birlikte çalışır, sizlerin engin bilgilerinizden daha fazla faydalanırım.

Saygılar.

Alıntı

zorbey34 demiş ki:Ben bernardellimi aynen Sayın Lupus'un dediği tarzda tutuyorum aynen dediği gibi arka kenarları rahatsız edebiliyor ama alıştım. Aslında polymeri zımparalayarak rahatsızlığı gidermeyi düşündüm ama polymer incelirse iç kısımdaki metal aksama iner mi diye tereddüt geçirdim ve yapmadım. Ancak Bernardelli ile aynı gövdeyi kullanın İsrail tabancalarının arka kısmıda aynı. Ön kısımda makyaj ve değişiklikler var ama bu kısmı aynı.

Benim tek rahatsız olduğum yer arkadaki seri numarasının olduğu plaka. Gıcık oluyorum kendisine...

Alıntı

hk p8 inde emniyet mandalı bu şekilde aşşağı doğru kitliyordu,decock lever varmı bilmiyorum ama sistem olarak p8 le aynı,aşşağı doğru kitleme yapan mandal sanıyorum bizim emniyetin talebi,almanyadada polisten gelen talep üzerine bir dönem aynısını usp p8 e yapmışlardı,mantığı hangi taktik kullanıma uyar bilemem ama siglerdeki gibi kitleme yapmayacak şekilde sadece decock sistemi oldukça pratik.

Alıntı

lupus demiş ki:MEGA da emniyet mandalı farklı Sn.NortWolf ve bence Sarsılmaz'ın özetle en dandik, kullanışsız modeli.
Eller ve parmaklar ileride tutuşta, sağ el başparmağınız silahın emniyetine sert bir temas sağladığında, emniyet kapalı pozisyona geçerek, silahı kilitleyebiliyor. Yani emniyetin çalışma pozisyonu, sizin silahınızın tam tersi yönde, aşağıda kilitli, yukarıda açık. Bunun bir de kapalı bir emniyeti açmak için ne kadar doğal bir çalışma pozisyonu olduğunu düşünürseniz, sanırım ne demek istediğimi çok daha rahat anlasınız. Şimdi bu garabet emniyet mandallı silah güvenlik güçlerinin kılıflarında.
Bir de çalışma yönü bu şekilde olan bir emniyet mandalına ABD'li atıcıların nasıl yaklaşağını düşünün, Big Grin .

Selam lupus şef iyi güzel yazmışsın da silahı daha önce kullandın mı bilmiyorum?
ben istanbulda muhtelif görevlerde kullandım kullanmak zorunda kaldım, emniyeti hep açık taşırım atış yaparken yanlışlıjkla kapanması imkansız ancak bir keresinde gece emniyeti gayri ihtiyarı arkadaşlar kapatmış silahla oynarken hep kurulu taşırım rahatsız oluyorlar Smile)
spontane bir durumda kaldım gerçekten bir araç üzerime sürdü ve ani olarak kullanmam gerekti bahsettiğiniz gibi emniyetin kapalı olduğunu farkettikten sonra açmak biraz zor oldu ve nişan hattı tek el ile alt üst oldu...

ancak silahın o kadarda kötü olduğunu söyleyemem emniyet mensubu biriside silahın emniyetini kapalı taşımamalı zaten öyle yapınca sorun olmuyorç...

ama tek bir sorun var ve ben çözemedim tekni şartanedede açıklama bulamadım.
silahların boyası rezalet benimki siyah attı her yerinden.
MKE de beşiktaşta sarsılmaz yetkilisne sordum sizin emniyet silahları aceleye geldi çok şaşırdım yani piyasadaki ile aynı değilmiş boyları ancak garantiyede girmiyor...

aslında sarsılmaz ile ilgili merak ettiğim konu daha önce krom kaplama yapan varmı en çok hangisi yakışır bilemiyorum resimler varsa yollayabilirmisiniz... yakında kaplatmayı düşünüyorum....

Alıntı

Alıntı: Selam lupus şef iyi güzel yazmışsın da silahı daha önce kullandın mı bilmiyorum?
Hiç atış yapmadım. Alındıktan sadece bir hafta sonra iğnesi kırılmış bir MEGA ile, şimdilik sağlam olan bir kaç tane EGM ihale teslimat silahını inceledim. Emniyet mandalı gövdesinde olan pek çok silah modeline ise bizzat sahip olup kullandım, bunlarla karşılaştırıldığında MEGA bir ucube. Bu silahın emniyet mandalını, kurulu-kilitli taşıma usulünün en büyük uygulayıcı ve savunucularından birisi olan Albay Jeff Cooper gibi bir atıcının bir görüp, dizayn eden için nasıl okkalı bir küfür savurduğunu.., pardon yorumlar yaptığını duymak isterdim. Aslında pek de gerek yok, ne söyleyeceğinden adım gibi eminim.

Alıntı: emniyet silahları aceleye geldi çok şaşırdım yani piyasadaki ile aynı değilmiş boyları ancak garantiyede girmiyor...
Külli yalan, MKEK'den sivil vatandaş tarafından alınmış silahların da boyası üç aşağı beş yukarı aynı. Diğer yandan lafa bakın, özrü kabahatinden büyük, '' Aceleye gelmiş '' . İnsan hayatına verdikleri değeri ölçmek için bu lafları bile yeter.

Bakın arkadaşlar yıllar önceki EGM ihalesinde, FN modeli testleri geçmesine rağmen, silahları istenen zaman ve adette yetiştiremeyeceğini söyleyerek ihaleden çekilmişti. Ciddiyet, yaptığı işe ve karşısındakine saygı bunu gerektirir. Terbiyesiz adamlar, lafa bak '' Aceleye gelmiş '' . Acele giden ecele gidermiş diye boşuna demiyor demek ki Ata'lar.

Saygılar.

Alıntı

lupus demiş ki:Ciddiyet, yaptığı işe ve karşısındakine saygı bunu gerektirir. Terbiyesiz adamlar, lafa bak '' Aceleye gelmiş '' . Acele giden ecele gidermiş diye boşuna demiyor demek ki Ata'lar.

Ya adamın dediği aynen buydu 6 ayda 24.000 silah üretmek kolay değil isterseniz 70 TL karşılığında yeniden boyarız fırın boya olur ömür boyu çıkmaz bende zaten krom kaplatmayı düşündüğüm için yanaşmak istemedim...

birde bir soru sormak isitorum
silahımı krom kaplatacağım, bunu fabrka kendiside yapıyormus ve garantiside bozulmuyormuş
ne tavsiye edersiniz ? dışarıdamı yaptırsam yoksa fabrikayamı göndersem acaba *

Alıntı

crayzchemist demiş ki:birde bir soru sormak isitorum
silahımı krom kaplatacağım, bunu fabrka kendiside yapıyormus ve garantiside bozulmuyormuş
ne tavsiye edersiniz ? dışarıdamı yaptırsam yoksa fabrikayamı göndersem acaba *
Garanti şartnamesinin de korunduğu fabrika opsiyonunu değerlendirin derim.

Alıntı

Sayın Lupus, Kılınç 2000 Mega modelindeki emniyet mandalı hususundaki görüşlerinizde size katılıyorum. Ancak gördüğüm kadarıyla Kılınç 2000 Light modelinde bu sorun çözülmüş. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi