Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kılınç 2000 Mega
yok biz bu konuyu komando ile konuştukSmile
bi günde 10 tane tabanca sorunca mecbur yazdıkBig Grin

Alıntı

konu açma olayını biraz abartmış olabilirimBig Grinforum ilk açıldığı zamanlar tartışacak konu yoktu bende kendi arşivimden özelliklerini merak ettiğim silahlarla ilgili bölümler açtım.sizlerede bu konularda yorumlar yaptığınız için tekrar teşekkür ederim.tekrar söylüyorum hiç bir abime benim hakkımda olumsuz bir eleştiride bulundu diye kırılma yada alınma gibi davranışlarda bulunmam.ilksurfer abimede benim hakkımdaki yorumlarından dolayı teşekkür ederim.bu arada smith abicim konu açmaya son sürat devam ediyorumBig Grin

saygılar

Alıntı

arkadaşlar kılınç 2000 mega ve combat master arasında kaldım bu silahları kullananlar varmı olumlu olumsuz yönleri nelerdir ?

Alıntı

BARIŞ demiş ki:arkadaşlar kılınç 2000 mega ve combat master arasında kaldım bu silahları kullananlar varmı olumlu olumsuz yönleri nelerdir ?

sn. barış combat master megaya nazaran daha hafif bir silah. bir yakınım combat master sahibi, tek şikayeti kabzesinin büyük olup sivil kullanımda sıkıntı yaratması. bende buna katılıyorum. mega metal yapısı gereği ağır. polis teşkilatından bir kaç arkadaşım atış konusunda bir sorun yaşamadığını beyan etmişti. combat master in atışı da iyi ve toplu.
combat masterin kızak takımı glock, hs,p 99, hk gibi polimer tabancaların aksine kabze takımının içine giriyor. bu durum bende rahatsızlık yarattı. biraz şekil bozukluğu olmuş. combat master da çift yay sistemi var. megayı görmedim. sizi etkilemek anlamına gelmemek kaydıyla eğer ilk silahınız olacaksa ve illaki sarsılmaz ise mega derim. ama mutlaka iki silahı da elinize alın.

Alıntı

Her iki tabanca da Sarsılmaz firmasına ait olduğundan, sıfır almasanız dahi MKE'ye veya firmanın temsilciliklerine giderek inceleyebilirsiniz.
Ağırlıklarını, boyutlarını, elinize olan uyumunu bizzat denemeniz daha faydalı.
İthal silah gibi vitrin güzeli değiller yani Big Grin
Ha tabi ikisi arasındaki materyal ve işcilik farkını bilemem.

Alıntı

Aşağıda güzel bir MEGA feedback'i görüyorsunuz, Big Grin ;
Alıntı: mega daha gelişmiş bir model amerikalı yetkililer cz75bden daha iyi olduğunu iddia ediyor.(cz75b var bende ona binaen söylüyorum)

Hiç bir Amerikalı yetkilinin, hele hele MEGA'nın emniyet manevelasının fonksiyonel pozisyonlarını gördükten sonra, CZ 'den daha sophistike bir platform olduğunu idda edeceğini düşünmem. Yıllardır elimden geldiği kadar yurt dışı yayın ve forumları takip eden birisi olarak bunu ne duydum, ne de gördüm. Adamların temel olarak benimsediği '' hands forward '' tekniğine bu kadar ters bir emniyet manevelası olan bir silah için, böyle bir fikir beyan etmesi imkansız, kaldı ki MEGA ile ilgili olarak zaten fikir beyan eden yok da, neyse.

Forumlar yine garip bir şekilde MEGA'ya kafasını takan müşteri adayları ile dolmaya başladı. Bunlar garip bir şekilde MEGA ve bir başka model hakkında fikir sorup, ondan sonra da üreticinin ilgili web sayfasını link falan vermeden direk forumlara atıyorlar. Sanırım diğer üyelerin bu web sayfalarına bakarak daha iyi yorum yapacağını düşünüyorlar, ya da kendilerince geliştirdikleri bir başka reklam manevrası. Herhalde şu aralar MEGA ve KAMA Long kaptırmasyonu yavaşladı. Cool

Alıntı

Ne bu mega... hiç incelemedim...

Gerççi birine sahipsen, hepsine sahipsin sarsilmazda.

[Resim: barnedelli2lc6.jpg]

[Resim: megasiyahbte8.jpg]

Alıntı

MEGA da emniyet mandalı farklı Sn.NortWolf ve bence Sarsılmaz'ın özetle en dandik, kullanışsız modeli.
Eller ve parmaklar ileride tutuşta, sağ el başparmağınız silahın emniyetine sert bir temas sağladığında, emniyet kapalı pozisyona geçerek, silahı kilitleyebiliyor. Yani emniyetin çalışma pozisyonu, sizin silahınızın tam tersi yönde, aşağıda kilitli, yukarıda açık. Bunun bir de kapalı bir emniyeti açmak için ne kadar doğal bir çalışma pozisyonu olduğunu düşünürseniz, sanırım ne demek istediğimi çok daha rahat anlasınız. Şimdi bu garabet emniyet mandallı silah güvenlik güçlerinin kılıflarında.
Bir de çalışma yönü bu şekilde olan bir emniyet mandalına ABD'li atıcıların nasıl yaklaşağını düşünün, Big Grin .

Alıntı

Bu emniyet mandalı tertibatı silahı kafadan elemem için yeterli neden. Silahı tuttuğunuz zaman otomatikman mandal yukarı hareketlenmeye çalışacak. Birde mandal kilitledimi kilitlemedi düşüncesi çok fazla gelir.

Alıntı

Aynısı Bernim bernardlada oldu.. hatta bi keresinde videoyada yansımıştı...

Tetiği çekiyorum... Nişan hattım bozulunca farkettim:.....Smile

halbuki başparmağım tepme ile yukarı kaldırmış emniyeti.. Bende bu yüzden kapak takımındaki emniyetleri severim... Yada parmak temasının olamayacağı yerde olacak yani 911 benzeri...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi