Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Hangisiyle atış yapmak daha keyifli?
Pompalı Tüfek
Yarı Otomatik Tüfek
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangisiye atış yapmak daha keyifli? (POMPALI-YARI OTOMATİK)
Bence; 1. Sırada otomatik (Benelli M2);
2. Sırada süperpoze ( Beretta 687)
3. Sırada çifteler (Huğlu )

Alıntı

4+1 12 gauge 61 namnu içten şoklu otomatik.
10 cm uzatma şokla saçma atılır, 5 numara mobil şokla tek kurşun atılır , ördek , tavşan, domuz her türlü gayet kullanışlı ve dengeli.

4+1 20 gauge 55 cm slug namnu. Taşıması da çok keyifli.

Alıntı

Haydi kuyuya taşı tekrar atayım. Smile Belki oylamayanlar vardır.

Keyif olarak hangisi? Pompalı tüfek mi, yarı otomatik tütüfek mi?

Saygılar.

Alıntı

Hadi taşın peşinden atlayalım Big Grin

Benim için kesinlikle pompalı tüfek önceliklidir keyif açısından. Elimin daha yatkın olduğu, kontrolümün daha fazla olduğu, herhangi bir olumsuzluk anında fişekleri daha kolay değiştirebildiğim, gözümün görüp gönlümün sevdiği, bazen de kurma mekanizmasını çalıştırırken bazen gerginliğimi bile atabildiğim (cansız ve zarar görmeyecek şeyler üzerinde enerji attığımda çok rahatlarım, spor salonlarındaki mutluluk hissi gibi) ve kendimi en çok geliştirdiğim platform olması sebebi ile tercihimi bu yönde kullanıyorum.

Saygılarımla,

Volkan

Alıntı

Domuz avı hariç diger avlarda olsun.Bence pompalı.ilk atıştan sonra avın kaçışını daha iyi izliyorum.
Hedef için;tepme çok ama,sürekli kurmak eglenceli...
Saygılarımla

Alıntı

İsabetliliği, sağlamlığı, güzelliği ve üzerinde 12ga yazan her türlü şevrotin ve tek kurşunu tepmesini en az düzeyde hissettirerek güvenle atabilmesi nedeniyle pompalı Benelli SuperNova'mı çok seviyorum.

Alıntı

Sn.alperka, 89 mm atıp, çok tepme hissetmemek bile o silaha aşık olmak için yeterli.Güzel günlerde kullanınız...

Saygılar.

Alıntı

Sn.Alperka, Bennelli Süper Nova' nızın fişek kapasitesi 4+1?
Merakımı mazur görün.Yeni bir pompalı arayışı içersindeyim de.

Alıntı

(23-01-2013, 05:01 PM)sarp kılıç demiş ki: Sn.alperka, 89 mm atıp, çok tepme hissetmemek bile o silaha aşık olmak için yeterli.Güzel günlerde kullanınız...

Saygılar.

Kesinlikle çok keyif veriyor. Emin olmak için ava gelen diğer arkadaşlardan birkaçına daha denettim kesinlikle tahmin ettikleri tepmeyi hissetmediklerini belirttiler. Hafta sonu koli ile gideceğim, bir de sıcak havalarda merak ediyorum performansı.

(23-01-2013, 05:02 PM)burak1234 demiş ki: Sn.Alperka Bennelli süpernovanız 4+1 mi.Merakımı mazur görün.Yeni bir pompalı arayışı içindeyimde.

Evet sayın Burak1234, 70-76-89mm 4+1, daha kısası 5+1. Uzatma ile 2-3 tane daha alıyor. Stokta kaldı ise kaçırmayın derim. Eğer tükendiyse haber verin çünkü ben bir tane daha ayırttım İzmir'de. Size yollatabilirim ;)

Alıntı

Sn.Alperka samimi teklifiniz için teşekkür ederim.Şu an arastırma aşamasındayım.Sadece evde güvenlik amacıyla bulunduracagım için fiyat biraz yüksek geliyor.
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi