Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Hangisiyle atış yapmak daha keyifli?
Pompalı Tüfek
Yarı Otomatik Tüfek
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangisiye atış yapmak daha keyifli? (POMPALI-YARI OTOMATİK)
Pompalı tüfek, her zaman tercihimdir...

Alıntı

(07-05-2012, 10:00 PM)sarp kılıç demiş ki: Sn.Semper Fidelis, siz bir M4 edineceğe benziyorsunuz Smile

İnşallah ilerde birgün... Şu aralar çok umutsuzum zira BHP'mi 1 aya kadar alabilirim ama 2 yıl daha borç ödemem gerekir. Silah alımlarını bir süreliğine durdurdum bu yüzden. Benelli daha iyisini yapmadığı müddetçe alım listemden kesinlikle çıkmayacak olan bir silah.Rolleyes

(07-05-2012, 10:00 PM)sarp kılıç demiş ki: Sn.kyucel, size hangi boyutta fişek diye sorsam...Saygılar...

Sayın sarp kılıç; Bir çok başlık altında sizin bu 89mm(supermag) fişek hevesinize rastlıyorum. Umarım kızmazsınız, mahsuru yok ise birkaç küçük bilgilendirme yapmak isterim. Amacınız tek kurşun ise, 70mm'den farkı yok 89mm kurşunların. Amaç savunma ise Benelli Nova/SuperNova'dan başka 89 yataklı silah bilmiyorum, savunma içinde tüm dünya bu mermilerin gereksiz olduğu konusunda hemfikir.

Ve özellikle 89mm yataklı pompalıların kurma mesafesi bana her zaman zor, uzun ve zahmetli gelmiştir. Zira pompalaması yumuşak ve rahat yivsizleri tercih ediyorum her zaman. Amaç av ise birşey diyemem ama güç istiyorsanız, saçma dolu 89mm mühimmat ile Sadece saçma sayısı/gramaj artacağından güçte ve hedefte yarattığı tahribatta kaydadeğer bir değişiklik olmayacaktır. Umarım faydalı olmuşumdur.

Saygılarımla...
Sertan Topuzoğlu

Alıntı

Zevkler tartışılmazdır elbet, ancak için içine avcı girince en zevklisi çukur bantlı bir çiftedir, elinizdeki son derece zarif aletle hedefte tahribat yapmak bambaşka bir duygu, zarif yapılmış adam gibi bir çifteye dokunmak sevmek ve atış yapmak çok ama çok zevkli, arpacığı aramak yerine hedefi iki namlunun ortasına yerleştirip tetiğe dokunmanın zevkini başka hiçbir yivsizden alamadım...

Alıntı

Bence, atış için kullanılacak yivsiz'in türünden ziyade, gezi ve arpacığı en önemli unsuru. Sadece bant yerine mümkünse daire gez ve yüksek-ince arpacık, mümkün değilse V veya U gez ve yüksek sivri arpacık tavsiye ederim. Çünkü ben yivsiz atışlarımı 100-150 metreye, genelde tek kurşun kullanarak yaparım. Ve şu andaki super pozemin gezsiz oluşu, sadece namlu bandı ile atış yapmanın zorluğu beni delirtiyor. Aynı nişangâha sahip olan hiç bir tüfeğide atış için "ben" tavsiye etmem. İmkanım olsa M-4'den de asla şaşmam.

Alıntı

(09-05-2012, 09:36 AM)sekman demiş ki: Zevkler tartışılmazdır elbet, ancak için içine avcı girince en zevklisi çukur bantlı bir çiftedir, elinizdeki son derece zarif aletle hedefte tahribat yapmak bambaşka bir duygu, zarif yapılmış adam gibi bir çifteye dokunmak sevmek ve atış yapmak çok ama çok zevkli, arpacığı aramak yerine hedefi iki namlunun ortasına yerleştirip tetiğe dokunmanın zevkini başka hiçbir yivsizden alamadım...

+1

Alıntı

Sn.Semper Fidelis, öncelikle değerli açıklamalarınız için teşekkür ederim. 89 mm magnum arayışımın özünde yüksek tahrip gücünü kullanmak arzusu yatıyor desem yeridir.Pompalıda uzun yol dezavantaj gibi görünüyor.Saçmadan ziyade tek kurşun, slug namlu gibi heveslerim var.Söylediklerinizin ışığında arayışlarım sürecek.Saygılar...

Sn.sekman ve Sn.sauerist, çifte ve poze tartışılmaz güzellikler elbette.Benim odaklandığım pompalı ve yarı otomatik yivsiz tüfeklerin keyif atışları açısından algılanışları sorusuydu.İki ayrı mekanizma ve zevkli atışlar...Aslında bu karşılaştırmayı manuel ve otomatik araba karşılaştırmasına benzetebiliriz.İkisinin de sadık tutkunları çok.Sizin belirttiğiniz çifte ise Klasik Araba kategorisiyle gözde yerini alıyor zaten.Saygılarımla...

Alıntı

Benim Benelli Super Nova (47 cm slug namlu)'ya 89 mm supermagnum slug fişek koyup, çapı 30-40 cm olan ağaçların gövdesini keserek devirmek keyifli olur diye düşünüyorum.
Fikir farazidir, greenpeace'çiler alınmasın. Big Grin

Alıntı

Pahalı tüfeklerle atış yapmak daha zevkli. Smile Smile Smile

Alıntı

(10-05-2012, 11:40 PM)alpyesilay demiş ki: Benim Benelli Super Nova (47 cm slug namlu)'ya 89 mm supermagnum slug fişek koyup, çapı 30-40 cm olan ağaçların gövdesini keserek devirmek keyifli olur diye düşünüyorum.

Sn. alpyesilay bu ekipman ile kurduğunuz fanteziniz baya güzel olmuş Big Grin
Zaten bu düşüncelerinizden sonra kim üzerini birşey alınmak ister ki Big Grin

Alıntı

(10-05-2012, 11:40 PM)alpyesilay demiş ki: Benim Benelli Super Nova (47 cm slug namlu)'ya 89 mm supermagnum slug fişek koyup, çapı 30-40 cm olan ağaçların gövdesini keserek devirmek keyifli olur diye düşünüyorum.

Sn.alpyeşilay, öncelikle süpernovanızı güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Tüfeğinizle kısa fişekler atarken kurma yolu kısalıyor, uzun (76mm, 89mm) fişekler atarken kurma yolu uzuyor mu? Yoksa fark net olarak anlaşılmıyor mu? Süpermagnum fişekleri sıkça tercih ediyor musunuz? Bu başlık altında Sn.Semper Fidelis' in yorumları ile ilgili kişisel gözlemleriniz nelerdir? Yani 89 yataklı bir tüfeğin kullanıcısı olarak ''keşke farklı bir şey alsaydım'' diyor musunuz? Saygılarımla...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi