Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAB PA - 15
Ben MAB PA-15 hakında bilgi almak istiyorum arkadaşlar...

Alıntı

Sn.navaho, forumumuz üyesi olan Sn.Ns'nin babasına ait bir MAB PA15 var.
Bunu da daha önce bizlerle paylaşmıştı.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...73#pid3173
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...203&page=9

Birinci elden kullanıcı bilgisi almak isterseniz, bu arkadaşımıza özel mesajla ulaşabilirsiniz.

Silahın en önemli özelliği, modifiye 1906 Savage döner namlu sistemini kullanması.
Sadece tek hareketli tetiği var, şarjör emniyeti mevcut.
Şarjör emniyeti direk tetik / horoz tulumbasını kilitlemektedir.
Bu nedenle horoz kurulu değilken şarjör çıkartılırsa, sürgü manüpüle edilemez.
1165 gram ağırlığında, komple çelik konstrüksiyon, yüksek mermi kapasiteli bir silah.
Üretimine 1966' da başlanıp , yaklaşık olarak 1985' kadar üretilmiştir..

[Resim: mabpa15ano6.png]

[Resim: mabpa15bwh4.png]

[Resim: 39817140.jpg]

[Resim: 91ace0b4.jpg]

[Resim: 209d80d1.jpg]

[Resim: 5d95a194.jpg]

[Resim: d7c0cd97.jpg]

[Resim: 52cdc062.jpg]

Alıntı

Bir arkadaşım vasıtasıyla kullandım, oldukça ağırdı, beni bayağı yordu, ama tutukluk yapmadan 4 şarjör attık, şarjörü 15 adet 9x19 mm mermi alıyor. Zamanının Cogar' ı veya PX4 ' ü...

Alıntı

(22-10-2008, 01:54 PM)navaho demiş ki: Ben MAB PA-15 hakında bilgi almak istiyorum arkadaşlar...

Alıntı

Mab pa 15 tutukluk yapıyor, cevap bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler.

Alıntı

Sn.Ata-42

Var olan tutukluk problemini biraz açar mısınız. Patlatmama sorunu mu yoksa fişek tahliye vb.?

Saygılarımla...

Alıntı

arkadaşlar mab pa 15 var iki üç atıyor doluyu alamıyor bazende yedi sekiz atıyor neden yapar şarşörden olurmu

Alıntı

icra yayını değiştirdim pa 15 in yine tutukluk yaptı arkadaşım dağ komandosu bende komandoydum

Alıntı

Sn. ATA_42,

Sn.Ceycey'in yazdığı forum kurallarını okuyup teşekkür etmişsiniz . Peki orda okuduğunuz kurallara neden uymuyorsunuz ?

Ben sizin için buraya kopyaladım . 6. ve 13. kurallara bir daha göz gezdirin isterseniz .

Saygılar .

1) Bu forum, Türkiye Cumhuriyeti Anayasa?sına ve yürürlükteki yasalara uygun olarak kurulmuştur.Üyelerin de Anayasa ve yasalara uygun davranacağı düşünülmektedir.Üye, foruma girmiş olmakla bu hususu kabul etmiştir.
2) Moderatörlerin, üyelerce gönderilen mesaj içerikleri, resimler ile üyelerce kullanılan avatar ve imzaların yasalara uygunluğunu kontrol etmek yükümlülükleri bulunmamaktadır. Her üyenin kanunları bildiği kabul edilmektedir. Bu nedenle üyeler yazdıkları mesaj ve resim içerikleri ile kullandıkları avatar ve imzalardan bizzat sorumludurlar.
3) Yetkili makamlarca suç teşkil eden mesaj içerikleri ve böyle mesajlara ait IPI numaraları istendiği takdirde, admin tarafından derhal ilgili yerlere bildirilecektir.
4) Forumun amacı, silahlarla ilgili doğru bilgilerin paylaşılması,silah sevgisinin yaygınlaştırılması ve silahını güvenli olarak kullanabilen bilinçli nesillerin yetiştirilmesidir.
5) Forumda siyaset yapılamaz. Herhangi bir siyasi hareket ya da siyasi partinin işaretleri, sloganları, bayrakları vs. kullanılamaz. Ortak payda silah sevgisidir.
6) Forumda üyeler birbirine Sn??.. diye hitap ederler.
7) Üyeler birbirilerine aşağılayıcı ve onur kırıcı şekilde hitap edemez,hakaret ve küfredemezler.Cinsiyet,din,dil ve ırk ayrımcılığı yapılamaz.
8) Hiçbir üye diğerinden üstün değildir. Konuşmalar saygılı ancak samimi olarak yapılır.
9) Satılık ilanlarında satışa çıkartılan tabanca,tüfek,bıçak,aksesuar vs.aletin resminin, markasının,fiyatının ve biliniyorsa modelinin belirtilmesi gerekir.
10) Satılması kanunen yasak olan ve satış gerçekleştiği anda suç oluşturacak malzemeler forumda satılamaz.
11) Daha önce açılmış konular tekrar açılamaz.Üyelerin bir konu açmadan önce o konunun daha önce açılmış olup olmadığını kontrol etme yükümlülükleri vardır.
12)Bilgilendirme ve uyarı amaçlı olanlar haricindeki konular farklı başlıklara mükerrer defalar açılamaz.
13) Mümkün olduğunca imla kurallarına dikkat edilerek yazı yazılır.
14) Forumda o üyeler izin vermediği takdirde, diğer üyelerin isim, yer ve meslek bilgileri yazılamaz.
15) Mesajların tamamen büyük harfle yazılması azarlama anlamına gelir ve yasaktır.

Alıntı

Bu özel tabancayi görmek isteyenler olur diye (Resimler silindiginden dolayi ) kisa bir videosunu koyma ihtiyaci duydum ...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi