Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger M3500 ABD'nde Yılın Av Tüfeği Seçilmiş
#1
National Rifle Association M3500'ü ABD'de yılın av tüfeği seçmiş.
Hangi sınıflandırmada ve testteki rakipler kimdi şimdilik bulamadım ama hadi hayırlısı...

stoeger.com.tr demiş ki:NRA, Stoeger M3500`ü Yılın Av Tüfeği Seçti
ACCOKEEK, MD-- Stoeger Model 3500 3½ inç Magnum American Rifleman editörlerinin gerçekleştirdiği çekişmeli bir karşılaştırma testi ve değerlendirmesinde mücadele ederek "2012 Golden Bullseye Yılın Av Tüfeği" seçilmiştir. 15-18 Mayıs tarihleri arasında St. Louis, Missouri`de gerçekleştirilecek 2012 NRA Yıllık Toplantısı`nda Stoeger`e takdim edilecektir.

Stoeger 3500`ün temelinde hızlı ve güvenilir işleyiş için sürgüsünde yalnızca üç hareketli parçayla basit ve etkin olabilen kanıtlanmış Inertia Driven® işletim sistemi yatmaktadır. Eski gaz sistemli silahların aksine M3500`ün Inertia Driven® mekanizması esas itibarıyla kubuzda yer alarak Stoeger M3500`e daha iyi ve daha merkezlenmiş denge ve salınım sağlar. Mekanizmaya itici gaz salınmadığından M3500 daha uzun süre daha temiz kalır ve doğası gereği daha güvenilirdir.

M3500 2¾ inç sahra fişeklerinden güçlü 3½ inç Magnum`a kadar her çeşit fişeği ayar gerektirmeksizin alır. Güvenilirlik ve performans açısından kendi fiyat aralığındaki başka 3½ inç yarı otomatik onunla boy ölçüşemez. İşletim sisteminin kanıtlanmış dayanıklı tasarımı sayesinde Stoeger 3500 Modeli hemen her türlü avcılık zorluğuyla başa çıkarak avcılara büyük değer sağlar.

Tüm M3500`ler dört adet şok tüpü (Tam, Modifiyeli, Geliştirilmiş Silindirli ve Toplu Saçma Şoklu) ve düşüklük ve kayıklık ayarı için bir şim kiti ile birlikte mevcuttur. Kubuz delikli ve yivli olup bir Weaver tipi dürbün ayağı standart olarak sunulur. Vidalı bir çelik geri tepme kesicisi dahil edilmiş olup Magnum fişekleri kullanılırken geri tepmeyi azaltmak amacıyla dipçiğe takılabilir. M3500 üç farklı boya ile sunulur - Mat siyah sentetik, Realtree® APGTM ve Realtree® Max-4TM.

Benelli USA Pazarlama ve İletişim Başkan Yardımcısı Stephen McKelvain "NRA Yayınları grubundan bu prestijli ödülü kazanmak Stoeger`in kalite, güvenilirlik ve değere olan bağlılığını tam da buna uygun olarak kanıtlamaktadır, bu da bizi gururlandırıyor" dedi. Sözlerine şöyle devam etti, "M3500 Stoeger ürünlerinin kalitesini sürekli artırarak avcılar için her yerde mükemmel seçim haline getiren bir değer fiyatı sürdürecek bu bağlılığın bir diğer örneğidir."

http://www.stoeger.com.tr//index2.php?id...aberGoster
NRA'nın resmi yayın organı özetle der ki:
Yılın av tüfeği kategorisinde American Rifleman editörleri oldukça ekonomik bir tüfek olan Stoeger 3500 yarı otomatik 12ga. seçmişlerdir. Pahallı Benelli kuzenleri gibi, Stoeger'in kinetik sistemi hemen hemen kusursuz çalışmakta. Tüfek mekanizması barut gazını kullanmadığı için uzun süre temiz çalışmakta, bakımı kolay olmakta. Avlaklarda çok miktarda atış yapacak bir tüfek için iyi bir özellik...

Görüldüğü kadarıyla, Benelli'nin meşhur kinetik sistemini, güvenilir şekilde ve daha ucuza satılan bir tüfekte uyguladıkları için bu seçim yapıldı.

http://www.americanrifleman.org/articles...seye-2012/

http://www.nra.org/Article.aspx?id=16797
 
Alıntı

#2
Sn.harun, bu çok güzel bir haber.Kendini kanıtlamış bir yerli tüfek umut verici oluyor.
Siz bu konularda tecrübelisiniz.Forumda tüfeklerin dayanım incelemelerinde ya da arıza bildirimlerinde bu tüfeğin problemlerine rastlamış mıydınız?Yani bu sonuç şaşırtıcı bir sonuç mu yoksa beklenen bir durum mu? Saygılarımla...
 
Alıntı

#3
(29-04-2012, 03:51 PM)harun demiş ki: M3500 2¾ inç sahra fişeklerinden güçlü 3½ inç Magnum`a kadar her çeşit fişeği ayar gerektirmeksizin alır. Güvenilirlik ve performans açısından kendi fiyat aralığındaki başka 3½ inç yarı otomatik onunla boy ölçüşemez.


Cidden soruyorum, gerçekten inanalım mı? Eğer gerçek ise yüz güldürücü bir haber. Ama o zaman da aklıma bir başka soru geliyor. Yerli malı diyerek bize ittirdikleri de söz konusu tüfek ile aynı kalitede mi?

Bana biraz Türk işi bir cümle olmuş gibi geldi. Başka hiçbir tüfek boy ölçüşemez falan.. Ne bileyim..

Saygılarımla.
 
Alıntı

#4
Değerlendirmeyi yabancılar yaptığına göre Stoeger için sevindirici bir haber.
 
Alıntı

#5
Mekanizması ( bolt'u) geride iken, tetiği düşüyor.
 
Alıntı

#6
Konu, fabrikanın web sitesinden alınma haber ve bu haberin yabancı kaynaklarının tercümesidir.

Stoeger tabancaları bilindik nedenlerden dolayı bence en iyi yerlidir. Tüfekleri konusunda da, Beretta grubunun katkılarıyla, en iyi yerli üretimi yapıyorlar (yine kişisel görüşüm). Ancak ben bu silahı hiç kullanmadım. Kıyaslama imkanı olan arkadaşların faklı görüş ve değerlendirmeleri olabilir.
 
Alıntı

#7
M3500 alacakken ağırlından , kabalığından yalnız 30gr ve üstü fişekler için uygun tasarlandığından son anda eleyip ata almıştım. Bence kaz ve ördek avları için M3500 güzel tüfek.
 
Alıntı

#8
(02-05-2012, 11:32 PM)kartalcin demiş ki: M3500 alacakken ağırlından , kabalığından yalnız 30gr ve üstü fişekler için uygun tasarlandığından son anda eleyip ata almıştım. Bence kaz ve ördek avları için M3500 güzel tüfek.

24 gram çalıştırmıyor ama 28 gram hangi marka fişek olursa olsun sorunsuz çalışıyor...
 
Alıntı

#9
(02-05-2012, 05:33 PM)xhmyt demiş ki: Mekanizması ( bolt'u) geride iken, tetiği düşüyor.

Forumda bu konu hakkında farklı bir şey okumuştum. Bunun bir hata olmadığı tam aksine hız kazandırıcı bir sistem olduğu ile ilgiliydi amma velakin o konuyu bulamadım.
 
Alıntı

#10
Bahse konu olan model bu mudur?
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi