Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atış Çantam, Mühimmat Kutum, Tamir ve Temizlik Kutum
Değerli arkadaşlar,
Takım çantasına koymak üzere punch (Türkçesi zımba olabilir ama emin olamıyorum) ihtiyacım var. Pim sökerken zorlanıyorum, bazen de pim zorlanıp rencide oluyor. Sırf punch olmadığı için sökemediğim pimler oluyor. Aksi gibi hiçbir yerde de punch'a rastlamadım. Nerede bulunur bilen var mı acaba?

Sayın vefasız.
Aradığınız böyle birşeymi.
http://www.grossdepot.com/black-decker-1...-parca-3-8

Teşekkürler Sayın Şekerlioğlu, tam olarak olmasa da budur. Bakır veya diğer bir yumuşak malzemeden olanlarından almak lazım. Yarın hırdavatçıları bir gezip bakayım. Bu arada Türkçesinin zımba olduğunu da öğrenmiş olduk...

Güzel bir kombinasyon kurmuşsunuz Sayın Vefasız,güle güle kullanın.Mühimmat çantanızı çok beğendim.Şimdi bulsam bi tanede ben alırdım.Acaba bulabilmemiz mümkünmüdür???

Sn. vefasiz,
Bu güzel paylaşımınız için teşekkürler. Sizin ki kadar düzenli tertipli olmasa da benim de benzeri bir çantam mevcut Smile. Nacizhane bir tavsiye olarak zımbaları alırken özellikle uçlarını iyice kontrol etmekte fayda var. Zira çok yumuşak malzemeden mamül çapaklı, uçları özensiz açılmış ucuz ama kalitesiz takımlara çok rastladım. Sn. şekerlioğlu nun göderdiği link te bulunan takım gibi krom kaplı olanlar çok güzel iş görüp, pimlere ve yataklarına çok daha temiz ve net temas ediyor.
Saygılar.

Sn. vefasiz,
Bu güzel paylaşımınız örnek oldu, dağılmışlarımı toparlayıp resimledim Smile

[Resim: IMG_0650.jpg]
Mühimmat kutusu ( Hali içler acısı olduğu için kapalı Smile birazcık 9x19 var )
Kleen Bore temizlik seti ( Çok kıymetli bir silahseverin hediyesi. Sade ama bir o kadar işlevsel ve sağlam bir set.)
Zımba takımı ( Krom kaplı olanlar gayet kullanışlı ve sağlam. Siyah olanları pek kullanmadım.)

[Resim: IMG_0648.jpg]
Recoıl Buffer tampon ( Yoğun atışlarda tabancayı mke mühimmatının şerrinden muhafaza için )
Wolf icra sert icra yayları (Atışlarda Buffer tampon ile aynı amaca hizmet ediyor)
Wolf yedek horoz yayı (Tedbir)
Kleen Bore TW 25 gres yağı (Kızaklar için)
İnce bulaşık teli (İnatçı barut kalıntıları için ama henüz kullanmadım)
Paket yağlı silah temizleme bezi (Fazla yük etmeyip atış sonrası cepten hızlı bakım için )
Henkel metal parlatıcı (İnatçı kalıntılar ve matlaşmış yüzeyler için lazım olur diye alınmışlarımdan )
İnce uçlu tornavida ( BHP kabze kapak vidaları için Smile )
Ballıstol gres yağı ( Hiç kullanmadım tw 25 in bitimini müteakip inşallah )
Perma color meneviş ( Uygun kullanılırsa ufak parçalar için gayet başarılı )
Kleen Bore yağlı bez (Hediye olduğu için açmaya kıyamadım öylece duruyor)
Ballıstol solvent ( Namlu içindeki barut artıkları için gayet başarılı bir ön temizleyici )
Gunslick ultra lube yağ ( Genel maksatlı yağlamada tek geçtiğim yağdır )
Kabze kapakları ( alpago imalat Smile )
İnce tornavida seti ( Şarjör mandalı sabitleme vidası sökümü için)
Şırınga ( İnce ve ulaşılması güç yerlerdeki yağlama için )
Resim fırçası (ulaşılması güç yerlerdeki insanı deli eden yanmamış beyaz barut parçacıkları için )
Perhinitrol + amaonyak + şırınga ( namlu içi bakır temizliği sıvısı hazırlamak için )
İnce eğe seti ( Allah kullanmak zorunda bırakmasın Smile )
Maket bıçağı ( Her işe lazım )
Ballistol yağ
Browning legia yağ
Muhtelif temizlik bezleri...
Saygılar.

1 üye teşekkür etti:
1905sss
(01-05-2012, 10:52 PM)alpago demiş ki: Sn. vefasiz,
Bu güzel paylaşımınız için teşekkürler. Sizin ki kadar düzenli tertipli olmasa da benim de benzeri bir çantam mevcut Smile. ..................

Efendim tertip düzenin ne önemi var, -ki, benden uzak kavramlar zaten- mühim olan içerik. O da sizin çantada mevcut...

Sn Yıldız, gördüğünüz gibi aynı kutudan Sn alpago'da da mevcut. Sn. kararsız da Ergenekon davasından içeri girmememiz için bizi uyaran Sn. ulusoy43'e cevaben mühimmat kutularının Hurdasan'da kiloyla satıldığını yazmıştı. Bana da Ankara bit pazarından almış bir arkadaşım hediye etmişti. Demek ki bir şekilde bulunabiliyor...

Sayın Vefasız,vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü teşekkür ederim.Bu mühimmat kutusundan bir tane muhakkak almam lazım.Veyahut getirtebileceğimiz veya adrese yollatabileceğimiz bir dostumuz mevcutmudur Sayın Vefasız?

(02-05-2012, 07:56 AM)YILDIZ37 demiş ki: Sayın Vefasız,vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü teşekkür ederim.Bu mühimmat kutusundan bir tane muhakkak almam lazım.Veyahut getirtebileceğimiz veya adrese yollatabileceğimiz bir dostumuz mevcutmudur Sayın Vefasız?

Sözüm olsun; bir daha denk getirebilirsem adresinize yollayan bir dostunuz olacak...

(02-05-2012, 06:10 PM)vefasiz demiş ki:
(02-05-2012, 07:56 AM)YILDIZ37 demiş ki: Sayın Vefasız,vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü teşekkür ederim.Bu mühimmat kutusundan bir tane muhakkak almam lazım.Veyahut getirtebileceğimiz veya adrese yollatabileceğimiz bir dostumuz mevcutmudur Sayın Vefasız?

Sözüm olsun; bir daha denk getirebilirsem adresinize yollayan bir dostunuz olacak...

Hay Allah sizden razı olsun Sayın Vefasız,inanın bana böyle bir iyilik yaparsanız beni çok mutlu edersiniz.Eğer elinize bu kutudan geçerse bana 0543 337 51 05'den ulaşabilirsiniz.Saygılar,sevgiler.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi