Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DİKKAT: CZ 75 B için şarjör seçimi / şarjör sorunu / ve ÇÖZÜMÜ
Bu arada arkadaşlar ben buffer tech ve fosforlu boya uygulamalarını tamamladım.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...ght=buffer

Yukarıdaki linkte buffer tech ile ilgili işlemleri resimledim.

Fosforlu boya ise oldukça iyi oturdu arpacık üstüne ama gezde aynı başarıyı yakalayamadım.
Fosforlu gez ve arpacık boyası için tekrar teşekkür ederim Sn Ozkanx7. Ama sanıyorum bir daha ki buluşmada üzerinden bir kez daha geçmemiz gerekecek gezin Smile Zira ben istediğim temizlikte iş yapamadım.

Eve gelir gelmez silahı temizlemeye başladım.

[Resim: Fotoraf053.jpg]

İlk olarak buffer tech tamponla başladım. Bu arada bu hediye benim için o kadar güzeldi ki Sn Ozkanx7, bir bilseniz daha iki gün önce bakınmıştım buffer tech e.. Teşekkür ederim. Hemen taktım..

[Resim: Fotoraf054.jpg]

[Resim: Fotoraf064.jpg]

Fosforlu boyaya geçtim sonrasında.

[Resim: Fotoraf066-1.jpg]

[Resim: Fotoraf068-1.jpg]

Arpacık ile işe başladım. Arpacık delik nazaran büyük olduğu için iyi tuttu. Ama gezin iki noktasından biri diğerine göre daha büyüktü. Üstelik boya uygulamak için de fazla küçüktüler. Eldeki yuvarlak uçlu kürdanla iki kez denedim ancak istediğim temizlikte iş çıkaramadım.

[Resim: Fotoraf069-1.jpg]

[Resim: Fotoraf070-1.jpg]

[Resim: Fotoraf071-1.jpg]

Yine de eski silik hali ile kıyaslarsak, oldukça güzel ve temiz oldu işlem. Artık gez ve arpacık takımı daha rahat görünüyor. Ama işlemin asıl başarısını ve işin temizliğini odanın ışıklarını kapattıktan sonra gördüm. Gerçekten güzel olmuş. Boya ve tampon çok işe yaradı.
Teşekkür ederim.

Bu arada; dediğim gibi sizin samimiyetiniz ve arkadaşlığınız bana fazlası ile yetiyor. Düşünmeniz yeter. Allah razı olsun.

Saygı ve sevgilerimle.

Alıntı

Sn. Türkmenoğlu,
bugün konuştuğumuz gibi, bu işlemden sonra artık atışlara giderken siz kendi hedeflerinizi kendinizi getireceksiniz Smile Eski hali ile bu kadar isabetli atışlar, artık bu hali ile bize sadece hedefi yenilemek düşer Smile
Işin şakası bir yana, gerçekten güzel olmuş. Buffer'den pek randıman alamadım ama fosfor boyayı bende denemeye niyetliyim.
Elinize sağlık, Allah kötüye kullandırtmasın.
Selamlar, saygılar.

Alıntı

Sn. Türkmenoğlu böyle ufak tefek aksesuarlar paylaşdıkca daha bir güzel. Saygılar..

Alıntı

(06-05-2012, 01:33 AM)Mercankaya demiş ki: Sn. Türkmenoğlu,
bugün konuştuğumuz gibi, bu işlemden sonra artık atışlara giderken siz kendi hedeflerinizi kendinizi getireceksiniz Smile Eski hali ile bu kadar isabetli atışlar, artık bu hali ile bize sadece hedefi yenilemek düşer Smile
Işin şakası bir yana, gerçekten güzel olmuş. Buffer'den pek randıman alamadım ama fosfor boyayı bende denemeye niyetliyim.
Elinize sağlık, Allah kötüye kullandırtmasın.
Selamlar, saygılar.

Ben şimdiden kola kutularını biriktirmeye başlayayım o zaman Smile
(06-05-2012, 01:37 AM)ozkanx7 demiş ki: Sn. Türkmenoğlu böyle ufak tefek aksesuarlar paylaşdıkca daha bir güzel. Saygılar..

Sağolun Sn Ozkanx7, keyifle kullanacağımdan emin olabilirsiniz.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Türkmenoğlu,

Yarı fiyatına Mec Gar şarjör bulduğunuzu yazmışsınız... Orjinal olduğundan emin misiniz?...Kendime ait 2 CZ 75 ve çalışıtğım yerdeki güvelikçi arkadaşların CZ 75'leri ile elimdeki Mec Gar şarjörleri (mavi gerdelli) ve güvenlikçilerdeki siyah gerdelli (deliklerin yanındaki mermi sayısı hariç tamamen aynı ) şarjörleri denedik bahsettiğiniz sıkıntı hiç birisinde gerçekleşmedi. Denenmiş olan toplam tabanca sayısı 5...

Piyasada CZ 75 şarjörü ya da Mec Gar marka CZ 75 şarjörü diye bir sürü şarjör satıyorlar. Bana da bir ara bir tane denk gelmişti. Aynı şekilde sürgünün uygunsuz bir şekilde geride kalması hadisesi yaşamış ve geri vermiştim. Gerdeli vs Mec Gar gibiydi, ancak arada çok kesin bir fark var, Mec Gar şarjörlerin ön üst köşeleri orjinal CZ 75 şarjörü gibi yuvarlatılmıştır. Bahsettiğim sorunu veren şarjörde ise bu kesimler köşeliydi...Ayrıca silaha takınca da altta 3-4 mm sarkma yapıyordu...Sizin resimdeki şarjörün de sanki üst köşeleri bana keskin hatlı gibi geldi.

Alıntı

Kıymetli arkadaşlar, besleme yaptıktan sonra şarjörü çıkarttıktan sonra en üsste bulunan fişeğin bir parça ileri gitme hadisesi klasik bir CZ 75 kusurudur.
Atış esnasında sorun çıkartmamakla beraber dolduruş yaptıktan sonra ya da kılıfta taşınan, taşıma esnasında sarsılan bir CZ nin şarjörünü çıkartırken şarjörün en üstünde bulunan fişeğin ileri kaymasından dolayı çıkartılan şarjör ile beraber bir fişeğin yere düşme hadisesini çok defa görmüşümdür.
Bu durumun sebebi CZ şarjör yapısı ile alakalı bir durumdur.
Silaha takılı durumda bulunan bir CZ şarjörünün en üstte duran fişeğin uç kısmı şarjör gövdesine net bir şekilde dayanmadığı için sürgünün ileri geri hareketinden ya da silahın sarsılmasından dolayı şarjörde takılı konumda iken ileri kayabilmektedir.
İleri kayan fişek ise şarjör çıkartılırken tamamen şarjörden çıkabilmekte ya da görüldüğü gibi şarjör içerisinde ileri kaymış bir şekilde görülebilmektedir.
Diğer bir sorun olarak gözlemlediğimiz husus, yani son fişek beslenmeden önce şarjörde hali hazırda son bir fişek var iken sürgünün geride kilitli kalması konusu ise tamamen şarjör ile ilgili bir olumsuzluktur.
Bunun üç sebebi olabilir.
Birinci sebep, şarjör ağız yapısı biraz daha geniş olmasından dolayı şarjör, fişeği olması gereken seviyeden bir parça daha yukarıda tutmasından dolayı gerdel üzerindeki sürgü yakalama manivelası yuvası olması gereken seviyeden daha yukarıda durduğu için zamansız olarak (şarjördeki son fişek beslendikten sonraki seviyede iken sürgü yakalama manivelasını yukarı itmesi gerekirken, son bir fişek daha varken) sürgü yakalama manivelasını yukarı doğru ittirmekte ve son fişek beslenmeden önce sürgünün geride takılı kalmasını sağlamasıdır.
İkinci sebep ise gerdel yapısının uygunsuz üretiminden dolayı, gerdel üzerindeki sürgü yakalama manivelası yuvasının olması gereken seviyeden daha yukarı seviyede olması ya da çapak vb artifaktları olabilir.
Üçüncü sebep ise CZ şarjörü olarak piyasaya sürülmüş ürünün başka bir silah için üretilmiş olan modeller ile karışmış olabilmesi. (Örn. Jericho, Sarsılmaz.)

Saygılarımla.

Alıntı

confused 
bende 2 senedir cz 75 kullanıyorum yan sanayi dandik sarjörde kullandım öyle bi sorunla karşılaşmadım sarjör yayı eskimiş olabilir :rolleyes:

Alıntı

Değerli forum üyeleri,
Sn. Türkmenoğlu düğün hazırlıkları ile uğraştığından bu aralar foruma vakit ayıramıyor. Cz'deki sorunun şarjör kaynaklı olduğu yaptığımız denemelerde kesinleşti. Sn. Özkanx7'nin verdiği orjinal şarjörler bildiğim kadarı ile sorun çıkarmadı. MecGar şarjörleri ise hep beraber inceleyip elden geçirdikten sonra yeniden denemek lazım. Fırsat bulduğumuzda dener, forumda paylaşırız.
Selamlar, saygılar.

Alıntı

Sn. gunman şarjörler orijinal bundan şüphem yok sadece eski model CZ 75 Mec-Gar, yeni model mavi gerdelli ve yuvarlak ağızlı şarjörleri deneyip, tecrübe eder paylaşırız inşallah. Saygılar..

Alıntı

Sn Ozkanx7 ve Sn Mercankaya gerekli açıklamaları yapmışlar gerçi. Son durumu şöyle izah edeyim.
CZ75 ve CZ75B için yapılmış şarjörler arasında silaha uyum problemleri yaşanmakta. Şarjörü bir kaç kez boşaltacak kadar atış yapıp son fişekte sıkıntı yaratıp yaratmayacağından emin olmayı tavsiye ediyorum şiddetle.

Ben ürünleri iade ettim. Uygun birşey bulunur ise onları verecekler uygun birşey bulunmaz ise yerine başka bir şey alırım.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi