Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boy ve El Kundağı
26-04-2012, 12:29 PM
RE: Boy ve El Kundağı
Kesinlikle katılıyorum sayın syılmaz ağabeyim. Dipçik uzunluğu tetikten dipçiğin arka merkez noktasına olan uzunluk standart ölçü birimi. Tetik erişim mesafesi de deniyor. 870'im de bu mesafe 36 cm.(ohaaa!) Daha önce ayarlı dipçikte kullandım şahsen en rahat ettiğim 32 cm.

Improvise, Adapt, Overcome.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-04-2012, 01:03 PM
Sn. Syılmaz

Bu ölçünün bir oranı var mı ? Mesala kol uzunluğu 50 cm ise dipçik kaç cm olması lazım
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-04-2012, 01:20 PM (Bu Mesaj 26-04-2012 01:20 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Schumacher.)
Bu ceviz işi yurt dışında baya popüler bir şey herhalde aşağıdaki site de ağaç satıyorlar ve astronomik rakamlar

http://www.turkishwalnut.net/gunstocks.html
Teşekkür ederim Sn. Syılmaz akşam ölçülerimi kontrol edicem
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-04-2012, 01:43 PM
Sn. Schumacher, unutmadan dipçik pedini değilde ahşabın bittiği yeri baz almak daha doğru diye biliyorum, sonuçta ped esniyor.

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız, üstün olan sizsiniz.

Sayılmayız parmakla, tükenmeyiz kırmakla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-04-2012, 02:05 PM
(26-04-2012 01:20 PM)Schumacher Yazdı:  Bu ceviz işi yurt dışında baya popüler bir şey herhalde aşağıdaki site de ağaç satıyorlar ve astronomik rakamlar

http://www.turkishwalnut.net/gunstocks.html
Teşekkür ederim Sn. Syılmaz akşam ölçülerimi kontrol edicem

Cevizin vatanı bizim bölge olduğu için en kaliteli ceviz kerestesi memleketten çıkıyor diye okumuştum. Zamanında çok ucuza güzelim ceviz ağaçlarını kestirdiler, artık yerli ceviz kerestesi azdır.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-04-2012, 02:42 PM (Bu Mesaj 26-04-2012 02:47 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : kut4.)
Sayın Schumacher

Bahsettigim usta uluslararası müsabakalara katılan atıcılara kundak yapıyor.Hata payı elbette mümkün ancak usta işinin arkasında duran biridir.Siz doğru ölçü verdiginiz taktirde çok iyi is çıkar.
Sayın syilmaz

Birinci resimdeki ölçü noktası pek doğru gözükmüyor. Tetikten dipcik orta noktasına ölçü alinmasi gerekir. 39 cm gerçekten uzun bir ölçü ve standart hiç bir tüfek böyle gelmez. 39 cm kundak ölçüsü olan bir atıcı genellikle 195 ve üzeri boyda olur ( maalesef ben bu grup içindeyim )

Hazır ol cenk-ü cidale, istersen sulh-u salah.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-04-2012, 03:03 PM (Bu Mesaj 26-04-2012 03:06 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : syılmaz.)
Haklısınız Sn. Kut4, dipçik pedine daha dik tutmak gerekiyormuş. Fotoğrafı kaldırıyorum, doğru şekilde tekrar fotoğraflama imkanı bulunca yüklerim yine. Dediğiniz gibi 39 cm mesafe 190 üstü kişilerde olabilecek bir ölçü ama metreyi dipçik tabanına daha dik tutarsak tahminen 37,5-38 cm olacaktı. Fotoğrafta görülen dipçik pedi altında ki beyaz parçayı çıkartıp, dipçiğide 12 mm kısaltınca 36 cm civarı (tam rakam şimdi aklımda değil) bir mesafeye düştü. Rusların daha uzun yapılı olduğunu düşünürsek, onlarda 37-38 cm daha ideal gibi.

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız, üstün olan sizsiniz.

Sayılmayız parmakla, tükenmeyiz kırmakla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-04-2012, 10:19 AM
(26-04-2012 02:42 PM)kut4 Yazdı:  Sayın Schumacher

Bahsettigim usta uluslararası müsabakalara katılan atıcılara kundak yapıyor.Hata payı elbette mümkün ancak usta işinin arkasında duran biridir.Siz doğru ölçü verdiginiz taktirde çok iyi is çıkar.

Sn.Kut4

Bahsettiğiniz usta 3 numaralı ceviz için 500 TL istedi, Huğlu 3 numaralı cevizi 400 TL'ye yapıyor. Tercihen Huğlu daha mantıklı geliyor bana
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-04-2012, 10:23 AM
(27-04-2012 10:19 AM)Schumacher Yazdı:  
(26-04-2012 02:42 PM)kut4 Yazdı:  Sayın Schumacher

Sn.Kut4

Bahsettiğiniz usta 3 numaralı ceviz için 500 TL istedi, Huğlu 3 numaralı cevizi 400 TL'ye yapıyor. Tercihen Huğlu daha mantıklı geliyor bana

100 TL daha fazla bir ücrete custom dipcik/kundak sahibi olmayı es geçmemelisiniz.
Saygılarımla,
TT

Muzzletac.com
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-04-2012, 11:33 AM
Sn. TT

Aradaki 100 TL önemli değil ama orjinali gibi olmazsa çok üzülürüm. Bu ustamınız işciliğini görme fırsatım olsa belki o zaman kanaat getirebilirim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS