Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winchester SXP...
[Resim: IMG_4036.jpg]

Sol başta üçü B&P, en sağdaki Özkursan, ortadakiler Mesco, bunların dışında Sn. AHMET OZALP'ın ve Sn. gunman'in doldurduğu fişeklerden de attım (çok rahat fişeklerdi), tek sıkıntıyı en baştaki 35,5luk RedShock ile SXP Defenderda yaşadık, o da diğer tüfeklerde sorunsuz çalıştır. SXP Defender da diğer fişeklerle sorunsuz çalıştı, aklımda RedShock ile yeniden denemek de var.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, Xlll
Sxp defenderla 3 bin kadar atış yaptım. Hem kendi tüfeğim hem de bir tüfekte daha aynı durumu gözlemledim hepsi böyledir diyemem ama gördüğüm durum şudur: Atım yatağı toleransı biraz fazla, bazı fişek dipleri özellikle biraz da fazla barut koyulmuş fişeklerse dipleri şişerek tahliyeyi zorlaştırıyor. Dipçiği karnınıza vs yaslayıp El kundağını İki elinizle zorlayarak çekince tahliye edebiliyorsunuz, veya zemin müsaitse yere de vurabilirsiniz tabi. Bir diğer sorun da şarjör tüpü ağzında fişekleri tüpte tutan küçük çıkıntı parça muhtemelen gereğinden biraz yumuşak bir malzemeden. Takribi bin atıştan sonra zaman zaman ve yine bazı fişeklerle diyeyim çift besleme yapmaya başladı kullandığımız her iki tüfek. Sorunun bir kısmı fişek kaynaklı, bu belirttiğim her iki sorun da özellikle Jet, Zuber gibi üstün kaliteli markalarımızda sık yaşanırken Yaf ile veya kendi dolumlarımda yaşanmıyor. Aslında çift besleme sorunu için fabrikaya gönderilebilir veya lokal bir usta ile ufak bir müdahale ile çözülebilir ama bin atış sonra tekrar ederse diye üşeniyorum biraz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll
[Resim: 40852312_C408_4_E18_A11_C_49849_E8_F282_A.jpg]

delete duolingo account

Sn red, sıkıntı yaratan parçayı sizin söküm resimlerinde yakınlaştırıp işaretlemeye çalıştım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll
Sn aseyhan

Faydalı bilgiler gerçekten, sağolun.

Fişek yüklerken sizin işaretlediğiniz çıkıntı değil de, hemen üstündeki parçanın bombeli kısmının fişekleri şarjör yatağında tuttuğunu görmüştüm, sizin mesajdan sonra baktım, kurma kolunu geri çekerken, kolla birlikte içeri giren iki uzantı bu çıkıntıları sırayla çalıştırıyor. Biri bırakıyor, biri tutuyor.

Bu parçaları sipariş edip almak aslında kolay olmalıydı, ama benim bildiğim ve bu forumda da okuduğum kadarıyla, üretici İstanbul Silah ama satıcı değiller. Servis verebiliyorlar ama tüfek ya da parçasını satamıyorlar.

Alıntı

Merhabalar,

SXP defender ile bugün üçüncü kez atıştaydım. Atım yatağında fişek sıkışması problemi rutine bindi maalesef. Bir kaç hafta daha denemeler yapacağım. Belki ben doğru kullanamıyorum tüfeği.

Tüfeği dik konuma getirip, Sn aseyhan?ın yukarıda tarif ettiğine benzer yöntemlerle (çok da asılıp zorlamadan) boş kovanı çıkartıp devam edebiliyorum. Farklı fişeklerde aynı durumla karşılaştım. Biraz daha tecrübe edersem daha iyi yorumlayabileceğim sanırım. Ama şimdilik durum bu.
Saygılarımla

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
Xlll, PersonalDefence, Ahmet Özalp, aseyhan, tirendaz, defender45acp, ThePulchra, Sabri, Murata
Winchester SXP Defender'ımı 10 Ekim'de Ankara'dan kargoyla İstanbul Silah'a gönderdim, 13 Ekim'de (bugün) düzeltilmiş olarak teslim aldım. Ne yapıldı henüz bilmiyorum, öğrendiğimde paylaşırım (parça değişimi yok). Ama bugünkü atış gününde fotoğraftaki fişekleri (daha önce bunlarla sıkışma problemi yaşamıştım) sorunsuz attı.

Yukarıdaki mesajlarımdan takip edenler bilir, her atış gününde, namluda fişek patladıktan sonra fişek yatağında sıkışma sorunu yaşamıştım. 

Bugün SXP Defender tıkır tıkır ne koyduysam attı. Hızlı atış çalışmaları yaptım hatta. Winchester'dan (ve de bir pompalı tüfekten) bugün gerçekten çok zevk aldım.

Bundan sonra küçük küçük buradan raporlamaya devam ederim

Selam ve saygılarımla.

[Resim: IMG-4637.jpg]

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, lenduha, tirendaz, Yasin06, Ahmet Özalp, harun, aseyhan, ThePulchra, alone61, Sabri, sem, Murata, jfmrk, Dr.Oz
Cevap da geldi....

"....CIP standartlarına göre 12Ga bir tüfeğin fişek yatağındaki kafa boşluğu (fişeğin tablasındaki çıkıntının gireceği yer) derinliği 1.7 mm ile 2.2 mm arasında olmalıdır. Sizinki 1.75mm idi, yani istenilen parametler içinde alt sınıra çok yakın olmuş, özellikle bizim yerli fişeklerin tabla kıvrımları standarttan kalın olabiliyor, bu yüzden problem yaşamışsınız. 2.1 mm olacak şekilde kafa boşluğu biraz açıldı tüfeğinizin, artık çeşitli markalar ile daha rahat çalışacaktır.
Nadiren de olsa başımıza gelen bir durum, tekrar sorun çıkartacağını sanmıyorum......"

Takip eden, merak eden üyelerimiz vardır diye bir önceki mesajımda öğrendiğimde paylaşırım demiştim.

Saygılarımla,

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, tirendaz, PersonalDefence, Sabri, DaRkNeSs-, Murata, Xlll, alone61, aseyhan, Red Kit, wubıh, ThePulchra, jfmrk, Metur, husrev, Dr.Oz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi