Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winchester SXP...
Merhaba,

Yılbaşında airsoftla başlayan merak, Haziran ayında bir Canik TP9 SFX (bulundurma) ve geçen hafta da bir Winchester SXP Defender ile devam ediyor.

Haziran ayından beri tabancatufek'i fena halde karıştırıyorum, tarzını, kurallarını, yönetimin beklentilerini, yeni üyelerini tanımaya anlamaya çalışıyorum. Yarı Otomatik Tabancalar kısmında baya bir ilerledikten sonra, şimdi Yivsiz Af Tüfekleri'ne dalmış durumdayım.

Hepsinden önce "Forum Kuralları" kısmını bir kaç kez okuduğumu söylemem lazım. Birçok yabancı, yerli foruma ve facebook gruplarına üyeyim, kuralları olan ve özenilen ortamlarda kalitenin faydanın hep yüksek olduğunu gördüm. Burası da siz üyelerin ve yönetimin katkılarıyla nefis bir ortam, hepinizi tebrik ederim öncelikle...

O zaman, sevgili tüfeğime sarılıp öpmeyi bırakayım da bir iki fotoğrafını paylaşarak sizlere merhaba demiş olayım.

Söküp takma işlerini, bakımı, temizliği seviyorum. Henüz atış yapmadım, kitabında yazdığı gibi, kutudan çıktıktan sonra ilk temizliğini ve yağlamasını yaptım. Snap Cap'lerle alıştırma yapıyorum Smile

Hepinize selamlar ve saygılarımla tekrar Merhaba...

[Resim: IMG_3452.jpg]

[Resim: IMG_3457.jpg]

[Resim: IMG_3486.jpg]

[Resim: IMG_3508.jpg]

[Resim: IMG_3513.jpg]

[Resim: IMG_3517.jpg]

[Resim: IMG_3529.jpg]

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
iso, tsuba, sbaslar, husrev, tirendaz, wubıh, XXAHMETXX, serdar75, hunter 12, lenduha, ducak, BBNinca, jfmrk, Yasin06, mimaslan, ERTUNGA, sem, Pistov
Tekrar Merhaba,

Söküp takınca, silahı daha bir benimsiyorum, daha benim olmuş oluyor, o yüzden ilk iş gözüm yediği kadar söküp, temizleyip, güzelce yağlayıp yeniden topluyorum. Hem silahı tanımış oluyorum, hem de aklım kalmıyor, yağı, kiri, pası, montaj hatası vs.

Tabi öncesinde silahı bulabildiğim her kaynaktan mümkün olduğu kadar inceliyorum, ve özellikle ince işleri ara vererek sindire sindire yapıyorum. Bir şeyi sökmeden önce nası çalıştığını anlamaya çalışıyorum önce. Fotoğrafları da aslında kendim için çekiyorum. Takıldığım yerde fotoğrafına bakıp, hangi sırada sökmüşüm, hangi parça nasıl oturuyor, hangi yay nerede hangi yöne bakıyor hatırlıyorum. Bazı detay fotoğrafların sebebi de odur.

Buyurun, Winchester SXP Defender, bol fotoğraflı, kilit grubu sökümü, iyi eğlenceler... (Aslında fotoğrafların üstüne uyarılar, yorumlar yaparak video haline de getirilebilir, yeni öğrenenler için (benim gibi) çok da faydalı olur, aklımda bakalım, yapabilirsem güzel olur sanki)

[Resim: IMG_3616.jpg]

[Resim: IMG_3617.jpg]

[Resim: IMG_3618.jpg]

[Resim: IMG_3619.jpg]

[Resim: IMG_3620.jpg]

Mesela yukarıdaki pim ve altındaki yayın fırlamaması için sağ kapağı sökerken diğer elle destek olmak gerek.

[Resim: IMG_3621.jpg]

[Resim: IMG_3622.jpg]

[Resim: IMG_3625.jpg]

[Resim: IMG_3628.jpg]

[Resim: IMG_3629.jpg]

[Resim: IMG_3631.jpg]

Yayın yönünü unutmamak için bir fotoğraf daha

[Resim: IMG_3632.jpg]

[Resim: IMG_3634.jpg]

Bu pimi arkadan ittirip, tırnakla çekerek çıkarmak kolay

[Resim: IMG_3636.jpg]

[Resim: IMG_3637.jpg]

Yayın nasıl oturduğuna dikkat...

[Resim: IMG_3639.jpg]

Horozu tutan pimin yönüne ve kanallarına dikkat...

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
tirendaz, foottwo, XXAHMETXX, serdar75, lenduha, kurtkan, , ducak, Murata, BBNinca, bilhan, sbaslar, alpago, ERTUNGA, husrev, Surmene, sem, Ersoy
[Resim: IMG_3640.jpg]

Horozu tutan pimin ve yayın detay fotoğrafları....

[Resim: IMG_3643.jpg]

[Resim: IMG_3648.jpg]

En baştaki alyan vidayı sökerken alet gerekiyor, bir de buradaki pini itelemek için çok hafif, tık tık itelemek gerekiyor...

[Resim: IMG_3649.jpg]

[Resim: IMG_3650.jpg]

[Resim: IMG_3651.jpg]

[Resim: IMG_3654.jpg]

[Resim: IMG_3655.jpg]

[Resim: IMG_3658.jpg]

Horoz yayının alt bacaklarının nereye oturduğunu unutmamak için bir iki detay fotoğraf...

[Resim: IMG_3659.jpg]

[Resim: IMG_3660.jpg]

[Resim: IMG_3662.jpg]

[Resim: IMG_3664.jpg]

[Resim: IMG_3666.jpg]

[Resim: IMG_3669.jpg]

[Resim: IMG_3670.jpg]

[Resim: IMG_3671.jpg]

Tersi sırayla takmak mümkün tabi, herkese selamlar ve saygılarımla

Alıntı
36 üye teşekkür etti:
sirflayer, tirendaz, wubıh, foottwo, karabasan, blacksea, 1905sss, XXAHMETXX, alone61, serdaraktas, serdar75, lenduha, kurtkan, , OCEANBORN, ducak, Murata, BBNinca, bilhan, alpago, FRD, Xlll, mimaslan, ceruh, Kinyas, ERTUNGA, matador, ecz.mercan, Surmene, sem, Pistov, gunman, Teodora, Ersoy, Serkan Yılmaz, sarp kılıç
Ellerinize sağlık, detaylı ve güzel bir inceleme olmuş.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
red
Artık forumda görmeyi özlediğimiz türden bir çalışma olmuş.

Elinize sağlık. Tüfeğiniz hayırlı olsun.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
karabasan, serdaraktas, red, tirendaz, Murata, sem
Ben tetik mekanizmasını sökmeye cesare tedemedim. Çünkü geri toparlayamazdım. Güzel fotograflar faydalı oldukça. Teşekkürler,
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
red
Merhaba tekrar,
Bugün ilk atış denemelerimi yaptım, fotoğraftaki fişekleri kullandım, hepsi tıkır tıkır çalıştı, biri hariç. Fotoğrafta en önde, en şık görünen ve en pahalısı olan RedShock 35,5gr. Smile ( arkasındaki 4 kutunun tamamını satın alır) Patlayıp hedefi vurduktan sonra fişek yatağında sıkıştı kaldı, tırnak da takılı kaldı. Namluyu sökmeden, harbiyi namlunun ucundan sokup, iteleyince kurtuldu.. ( Sn. Şekerlioğlu?nun bu başlıkta 2012 yılındaki bir mesajında da B&P ile ilgili benzer bir notu var)

RedShock?u iki farklı tüfekle daha denediğimizde (ikisi de kinetik mekanizmalı) sorun çıkmadı.

(Acemi atıcının notu: 28gr üstü çok tepiyor sanki? Sağ yanlarım ağrıyor Smile 

Saygılarımla

[Resim: EC14377_C_B1_DB_4_BC3_AAFA_17_F0_A5_E0_DFC4.jpg]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
efe1753, Murata, Ahmet Özalp, OCEANBORN, gunman
Ağustos ayında Afrika'ya ava gittim. Trofe avlarının yanında Sandgrouse denilen kuşlardan da avladım. PH in kuş avı için bana getirdiği tüfek SXP idi. Tüfeği görünce çok sevindim malum ülkemizde yapılıyor. Ancak avdaki performansı maalesef tam bir faciaydı. Neredeyse yaptığım atışların yarısında takılma oldu.

[Resim: DSC03414.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
red, blacksea, tirendaz
Sn OCEANBORN,

SXP Field galiba bu? Ne tür fişekler attınız?

Saygılarımla,

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
OCEANBORN
(17-09-2018, 10:02 AM)red demiş ki: Sn OCEANBORN,

SXP Field galiba bu? Ne tür fişekler attınız?

Saygılarımla,

Sn Red
Evet sxp field modeli olması lazım. Attığım fişekleri inanın hatırlamıyorum ama büyük ihtimalle BP idi. Zaten sıra dışı bir fişek olsa kesin hatırlardım. Tüfek ya boşları atmadı ve sıkıştırdı veya doluyu alıp patlatmadı. Genellikle boş fişeği sıkıştırdığı durumlarda en güzeli tüfeğin el kundağını sıkıca tutup dipçiği sertçe yere vurmak. Bu tüfek sanırım kötü bir örnekti.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi