Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winchester SXP...
(09-06-2017, 12:21 AM)BBNinca demiş ki: Merhabalar Sayın Forum Üyeleri,

Hobi ve savunma amaçlı kullanmayı düşündüğüm ilk tüfeğimi çok yakın bir tarihte satın alacağım.

İlk tercihim ucuzluğu, fiyatına göre nispeten iyi performansı ve hakkında çok iyi şeyler duyduğum satış sonrası hizmetleri sebebiyle Hatsan PS Aimguard idi.

Daha sonra bu konuya denk gelip tüm mesajları okudum ve SXP'yi araştırdım. Sonuçta bütçemi zorlayarak bir Winchester SXP almaya karar verdim. Fakat üretici fabrikanın ilgisizliği konusu bende ciddi bir şüphe oluşturdu.

Şimdi SXP tüfeğimde bir arıza meydana gelse muhatap bulamayacak mıyım? Fabrikaya mı, satın alacağım bayiye mi, yoksa Komando Av'a mı tüfeği göndereceğim?

Mesela Sn. lupus konudaki 207. mesajda daha kısa dipçik önermiş. Buna benim de ihtiyacım olursa tedarik edebilecek miyim?

Değerli yanıtlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Aramıza hoşgeldiniz Sn BBNinca;

Alacağınız tüfek fabrikanın güvencesi altındadır. Yani garanti süresi içerisinde meydana gelecek arıza, kırım vs. gibi olumsuz durumlarda muhatabınız İstanbul Silah'tır.  Garanti süresi bitse dahi üretici, aldığınız ürünün ekonomik ömrü boyunca teknik servis desteğini ve yedek parça tedarikini sağlamak zorundadır ki av tüfeklerinin yanılmıyorsam ekonomik ömrü 10 yıldır.
Forumdaki pompalı tüfeklerle ilgili konuları okuduğunuzu düşünerek soruyorum. 
Savunma amaçlı pompalı tüfek sizin için uygun mu?
Daha önce yivsiz tecrübeniz var mı?
Pompalı tüfekle yeteri kadar mesai harcayabilecek misiniz?
Pompalı tüfeklerde meydana gelecek tutuklukları ve bunların çözüm yolunu biliyor musunuz?
Panik halinde sağlıklı sürgü hareketini yapabilecek misiniz?
Eğer bunlara evet diyebiliyorsanız seçtiğiniz pompalı tüfek anatominize uygun mu?
Winchester SXP Defender fayda - maliyet analizi yapıldığında kullanan arkadaşlar ve forum üyeleri arasında beğenilen bir model.
Ama gel gelelim benim fiziki yapımdan ötürü sağlıklı çalıştırma konusunda tereddüt ettiğim almaktan son anda vazgeçtiğim ama hala gönlümde olan bir tüfek. Kollarım biraz kısa olduğu için el kundağını sağlıklı tutamıyorum gibi geliyor. Tüfeği her omuzladığımda rahat nişan hattını oturtamadım ve üç defa almak için gittim ama sonunda vazgeçtim.
Benim dostane tavsiyem seçiminizde bunlara dikkat etmenizdir. 
Forumdaki Sn lupus gibi üstadların konularını takip edin ve uyarılarını dikkate alarak seçiminizi yapın pişman olmazsınız.

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, BBNinca, 1905sss
(09-06-2017, 12:35 PM)ducak demiş ki: Aramıza hoşgeldiniz Sn BBNinca;

Alacağınız tüfek fabrikanın güvencesi altındadır. Yani garanti süresi içerisinde meydana gelecek arıza, kırım vs. gibi olumsuz durumlarda muhatabınız İstanbul Silah'tır.  Garanti süresi bitse dahi üretici, aldığınız ürünün ekonomik ömrü boyunca teknik servis desteğini ve yedek parça tedarikini sağlamak zorundadır ki av tüfeklerinin yanılmıyorsam ekonomik ömrü 10 yıldır.
Forumdaki pompalı tüfeklerle ilgili konuları okuduğunuzu düşünerek soruyorum. 
Savunma amaçlı pompalı tüfek sizin için uygun mu?
Daha önce yivsiz tecrübeniz var mı?
Pompalı tüfekle yeteri kadar mesai harcayabilecek misiniz?
Pompalı tüfeklerde meydana gelecek tutuklukları ve bunların çözüm yolunu biliyor musunuz?
Panik halinde sağlıklı sürgü hareketini yapabilecek misiniz?
Eğer bunlara evet diyebiliyorsanız seçtiğiniz pompalı tüfek anatominize uygun mu?
Winchester SXP Defender fayda - maliyet analizi yapıldığında kullanan arkadaşlar ve forum üyeleri arasında beğenilen bir model.
Ama gel gelelim benim fiziki yapımdan ötürü sağlıklı çalıştırma konusunda tereddüt ettiğim almaktan son anda vazgeçtiğim ama hala gönlümde olan bir tüfek. Kollarım biraz kısa olduğu için el kundağını sağlıklı tutamıyorum gibi geliyor. Tüfeği her omuzladığımda rahat nişan hattını oturtamadım ve üç defa almak için gittim ama sonunda vazgeçtim.
Benim dostane tavsiyem seçiminizde bunlara dikkat etmenizdir. 
Forumdaki Sn lupus gibi üstadların konularını takip edin ve uyarılarını dikkate alarak seçiminizi yapın pişman olmazsınız.

Saygılarımla.

Teşekkürler Sayın ducak, hoş bulduk.

Poligonda tabanca atışı dışında herhangi bir ateşli silah tecrübem yok.

Güvenlik ve teori konularında değerli forum üyelerinin verdiği bilgiler de dahil olmak üzere internette araştırma yapmaya devam ediyorum.

Bahsettiğiniz tüfek ergonomisi uyumunu önümüzdeki hafta içinde bir bayiye uğrayarak denemeyi planlıyorum. 

Yedek parça olmasa da, en azından tamir ve garanti konusunu netleştirdiğiniz için tüfek ergonomik gelirse direkt satın alacağım.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ducak
istanbul da uygun fiyata bulabileceğimiz yer tavsiyesi var mı arkadaşlar ? Bende almayı düşünüyorum !

Alıntı

Sn.Volkangll , Mercan daki bayileri dolaşmanızı,YABAN AV-SİDOMA-ARMER-KOMANDO AV gibi İstanbul firmalarını (siteleri olan) telefonla arayarak sormanızı öneririm.Mercan'da nakit için hala çok fazla pazarlık edebiliyorsunuz.Yakın zamanda nakitte 300 TL indirimle alışveriş yaptım.Saygılarımla

( Bunun dışında bu linke bakın Kırklarelin de firma sanırım en ucuz fiyatalrdan biri bu - High Capacity mıdeli için 1400 TL )
http://www.xn--avc-lua.com.tr/SXP-DEFEND...14603.html

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
volkangll, BBNinca
Dİkkatinizi çekti mi bilmiyorum, İstanbul silahın sitesinde artık Winchester ile ilgili tek bir satır yok. Ürünler altında sadece kendi üretimleri olan Impala markası var. Winchester - İstanbul silah işbirliği hala devam ediyor mu merak ettim. Sorunun cevabı için Winchester sitesine bakayaım dedim, alttaki satırları okuyup canım sıkıldı.

Today's SXPs are designed and production is overseen by our R&D team in Morgan, Utah. They are then manufactured in our partner factory in Istanbul, Turkey. (Which used to be called Constantinople . . . you already know this if you learned the old song that says, "Now it's Istanbul, not Constantinople.")

Dünya devi bir silah firmasının resmi sitesinde bu kurumsallıktan uzak cıvık satırın ne işi var anlayamadım. Aynı sayfadaki diğer yazılanları taradım, acaba sayfanın tamamı mı espirili bir dille yazılmış diye ama öyle birşey de yok. Madem satır aralarında tarih dersi verecektiniz Utah' ın yanınada bir parantez açıp yuttahih yazaydınız, sonrasında da biraz Apaçi' lerden bahsetseydiniz. Enteresan.

Saygılar.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
volkangll, 1905sss, alone61, PersonalDefence, BBNinca, kyucel, BSS, hevesliamator, Ahmet Özalp, DaRkNeSs-
Harbiden bu ne dangalaklıktır.

Alıntı

[Resim: IMG_5789.jpg]

2. Silahımızı da aldık. Kesinlikle tavsiye ederim. Gagaça av malz. ayrıca teşekkürler,

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
husrev, şekerlioğlu
Tüfeğimi ancak deneyebildim.
Tek kurşun ve şavrotin attım.
Çok ses çıkarıyor ve fişeklerin gramajı da fazla olduğu için namlu bayağı ısındı.
Ama beklediğimden daha az tepti. Daha doğrusu hiç tepmedi diyebilirim. Atışı rahat. Tabii nisbeten az atış yaptım. Ciddi bir ses çıkartıyordu çünkü.
Asıl sormak istediğim şey ise şu; İnternet üzerinden fişek satışı yasaklandı mı ?

Alıntı

(28-06-2017, 12:13 PM)sbaslar demiş ki: Çok ses çıkarıyor ve fişeklerin gramajı da fazla olduğu için namlu bayağı ısındı.
Ama beklediğimden daha az tepti. Daha doğrusu hiç tepmedi diyebilirim. Atışı rahat. Tabii nisbeten  az atış yaptım. Ciddi bir ses çıkartıyordu çünkü.    
Asıl  sormak  istediğim şey ise şu; İnternet üzerinden fişek satışı yasaklandı mı ?

Sn. sbaslar,

Atışlarda kulak koruması yapmazsanız sağır bile olabilirsiniz, lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid317420

Evet, internet ortamından bir süredir fişek alamıyoruz

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
husrev, 1905sss, sbaslar
(28-06-2017, 02:54 PM)Sabri demiş ki:
(28-06-2017, 12:13 PM)sbaslar demiş ki: Çok ses çıkarıyor ve fişeklerin gramajı da fazla olduğu için namlu bayağı ısındı.
Ama beklediğimden daha az tepti. Daha doğrusu hiç tepmedi diyebilirim. Atışı rahat. Tabii nisbeten  az atış yaptım. Ciddi bir ses çıkartıyordu çünkü.    
Asıl  sormak  istediğim şey ise şu; İnternet üzerinden fişek satışı yasaklandı mı ?

Sn. sbaslar,

Atışlarda kulak koruması yapmazsanız sağır bile olabilirsiniz, lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid317420

Evet, internet ortamından bir süredir fişek alamıyoruz

Saygılar

Uyarınız için çok teşekkür ederim.  Verdiğiniz linki detaylı okuyacağım.

Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi