Winchester SXP...
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winchester SXP...
Öncelikle herkese selam. Ben de bu modeli aldım. Hayatımda ilk defa bir av tüfeği ile karşılaştım. 47 cm namlu boyu var tüfeğimin. Henz atış yapmadım. Bu konudaki bilgim ve tecrübem sıfır. El kundağına 5 fişek alır diye biliyordum. 2 fişek sığdırabildim. Bİlmediğim başka bir şey mi var acaba. Buraya 5 fişek sığmaz. Çünki , tahdit çubuğu, el kundağının boyu kadar nerdeyse.

Alıntı

Sn.sbaslar
Takozu mu çıkarmadınız şarjör borusu içinden?

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Murata, TULPARR, sbaslar

Video da 01.30 saniye de gözüktüğü gibi tüfeğinizin namlunun altın daki şarşör borusunun son kısmındaki kapağı ( vida gibi sıkılıp gevşetilen kısmı )  sökün, icinden ince uzun bir  çubuk cıkıçak ( takoz / kapasite sınırlandırıcı ) söz konusu parcayı cıkartın.
Sonra takozu kaybetmiyeceginiz emin bir yere koyun, tekrar Kapağı yerine takın.

Avda 2+1 üstü fişek kapasitesi yasaklanmıştır. Tüfeiğinizi bir yere naklederken takozunu tüfeğinize takılı olsun.
Av haricin de atış yaparken takozu cıkartıp tüfeğinizin kapasitesinin müsade ettiği ölcüde fişek basıp kullanabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sbaslar
Çok teşekkür ederim. Takoz denilen parçanın çıkması gerekiyormuş dediğiniz gibi. Saygılarımla.

Alıntı

Şu ana kadar 500 atım yaptığım bir SXP Ultimate Defender'ım var.

Belirli bir fişek markası ile bir kaç kez tahliyede sorun yaşadı, dipçiği yere kibarca vurarak- el kundağını sertçe çekerek tahliye edebildim ancak. İki kez de "double feed" yaşadım. Şu sıra piyasa doğru dürüst fişek yok. Bayiler kargo taşımıyor vs diyorlar. Bu sebeple ne bulursak onu atıyoruz, bununla da alakalı olsa bile yine de beklediğimden fazla hata yaptı sanırım tüfek.

Benim manipüle hareketlerimin de yeterince akıcı olmadığını hissediyorum bazen. Mevcut el kundağı ile benim gibi tıknaz adamlar için çok ergonomik bir tercih değil. 1.75 boyun altında veya kolları kısa olan kişilere bu tüfeği standart kundağı ile tavsiye etmiyorum. (Ben 1.70 boyundayım). SXP Field Combo modelindeki daha uzun el kundağından temin etmeye çalışacağım. Sol elimin yeterince ileriden kavrayamaması sorununu daha uzun el kundağı ile aşmayı deneyeceğim.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, 1905sss, alpago, heisenberg

Videodan görülebilir, duruşumu el kundağını daha iyi kavramak için biraz değiştirince nispeten akıcı şekilde çalıştırabiliyorum mekanizmayı ama duruşum bana doğal gelmiyor, rahat edemiyorum. Daha fazla çalışmayla daha iyi olur muhtemelen ama yine de el kundağını değiştirmem gerek sanırım.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
1905sss, alpago, GullyFoyle, cnrabt
Sn.Aseyhan,

Aynı dertten muzdarip, Remington 870 ve Benelli Super Nova' da bunları bizzat denemiş birisi olarak ilacınızın ön el kundağı tadilatından ziyade dipçik tadilatı olduğunu belirtmek isterim. Her ikisinde de, geriye daha çok uzanan ön kundaklarının, ki malumunuz Benelli Super Nova' da gövdeye kadar uzanır, kısa kollarla hakkını vererek manevra yapmaya imkan vermediğini, dipçik boyu / tetik erişim mesafesi ( LOP ) en fazla 12'' olacak şekilde dipçik tadilatı / değişikliği yapılınca sorunun çözüldüğünü deneyerek müşahade ettim. Bu nedenle öncelikle 12 '' hatta daha kısa tetik erişim mesafesi sunan dipçik denemenizi tavsiye ederim.

Saygılar.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
aseyhan, 1905sss, alpago, ilksurfer, GullyFoyle, karabasan, Murata, Ahmet Özalp, Kanuni
Sn. lupus,

Adam gibi uzanıp kavrayamadıkça nereden tutarsan tut farketmez dediğinizi anlıyorum. Bunun olabileceğini düşünmüştüm ama siz tecrübenizle aktarınca şimdi netleşmiş oldu. Çok teşekkürler.

Teleskopik ve tabanca kabzeli kundakları sevmeyen biri olarak nasıl kısa "lop" mesafesi olan dipçik temin edebilirim araştıracağım.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilksurfer
I[Resim: IMG_4940.jpg]

upload pic

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
hunter 12, aseyhan, rainman, Red Kit, karabasan, şekerlioğlu, lupus, DoganSW, ERTUNGA, ecz.mercan, heisenberg, wubıh, BBNinca
Prohunt fuarında sxp için aksesuar var mıdır, bilgisi olan forumdaşlar paylaşırsa çok makbule geçecek.
Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi