Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winchester SXP...
Sn. tirendaz

Neredeyse "Kafadan kontak derecede" bir tüketici olarak şunu söyleyebilirim ki, bu tip konularda sonuç almak tamamen zaman ve işinizin yoğunluğu arasındaki korelasyona bağlı. Yani tecrübeleri yokse, ceplerinde paraları var. Verirler. Çoğu insanın (Yukarıda bahsettiğim, sanayi bakanlığının olumlu, muhatap kurumun olumsuz görüş beyan ettiği mevzuda dahi herhalde bedel iadesi alabilen üç beş -Abartarak söylüyorum belki de iki- kişiden biri oldum. Zaman kısıtı yoktu çünkü.) ondan bir şey çıkmaz dediği konularda bedel iadesine kadar almışlığım oldu. Dediğim gibi bunlar kişisel kabiliyetten ziyade -Zira ne mesleğimin korkutuculuğu var ne de başka bir şey- mevcut sisteme olan dayanma ve uğraşma gücünüzle paralel. Keşke böyle olmasaydı tabi ki.

Saygılarımla

Alıntı

(28-12-2016, 08:50 PM)ERTUNGA demiş ki: Sn.Harun sitenizden bir adet glock g78 siparişi verdim dün akşam yılbaşın dan önce elimde olur mu ? Teşekkür ederim.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid332088

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERTUNGA
İstanbul Silah'tan cevap geldi ve hayatımızı kolaylaştırmak anlamında bir değişiklik yok.

Kendilerinden yedeklemek amacıyla irca yayı, tetik yayı vs gibi malzemeler istedim. Mümkün olur ise ürettikleri daha uzun namlulardan da satın almak istediğimi söyledim.

Winchester kullanıcıları olarak yeterli hizmeti alamadığımızı, bu konuda bir iyileştirme istediğimizi de belirttim, ancak bu konuda bir cevap lütfetmediler,

Allah için, çok kibar iki hanımefendi ile muhatap oldum ancak basmakalıp cevaplar verdiler: Tüfeğim ancak bozulursa kendilerinden parça alabilirmişim, komando av ( bilerek küçük harfle yazıyorum) ile görüşeymişim vs vs (mesajı en alta ekleyeceğim).

Konuyu Winchester genel merkezine bir taşıyalım, bakalım ne olacak.

Sabrı, siniri ve vakti olan forumdaşlardan yardım rica ediyorum: belki yazışma sayısı artarsa birilerinin dikkati çeker.

Saygılarımla

Ek: Bir hafta beklemeden sonra gelen mesaj ( imla hatalarını düzeltmedim).

"Konuyla ilgili yetkililer ile görüştüm, fakat maalesef yedek parça temini konusunda yardımcı olamayacağız. Evet Winchester SXP üreticisi biziz, fakat anlaşmamız gereği ne satışını yapabiliyoruz nede herhangi bir yedek parçasını müşteriye gönderebiliyoruz.

Eğer ki tüfeğinizde bir problem yaşarsanız, herhangi bir arıza durumunda tabi ki yardımcı oluyoruz ve gerektiğinde parça değişimi yapılıyor. Fakat şuan çalışır vaziyetteki bir tüfek için yedek parçaları göndermemiz mümkün değil.

Yukarda da söylediğim gibi Winchester firmasıyla anlaşmamız bu şekilde. Dilerseniz Türkiye distribütörü olan MEGA GRUP (Balıkesir)  ile de görüşebilirsiniz.

İyi Çalışmalar."

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
hunter 12, husrev, cnrabt, BBNinca
Sn tirendaz

Benide mega grup ava yönlendirdiler ama maalesef ordanda bir sonuç çıkmadı.

Alıntı

Sayın Winchester kullanıcıları tüfekleriniz hakkında şuan ki görüşleriniz nelerdir ? Kaç adet atıma ulaştınız ? Sorunlar, kırımlar nelerdir ?

Alıntı

(12-02-2017, 06:04 PM)AsmTR demiş ki: Sayın Winchester  kullanıcıları tüfekleriniz hakkında şuan ki görüşleriniz nelerdir ? Kaç adet atıma ulaştınız ? Sorunlar, kırımlar nelerdir ?

Sn.AsmTR  Winchester SXP Defender 51 cm namlu 7+1 sahibiyim yaklaşık 7 aydır kullanıyorum genelde tek kurşun ağırlıklı hedef atışları yapıyorum seyrekte olsa şevrotin yaktığımda oluyor bu 7 ay zarfında 400 tek kurşun 100 şevrotin toplam 500 adet atım sayım var bunların dışında kesinlikle başka bir fişek atmadım yani 2.3.4.5....  numara gibi fişek atışım yok...Beni hiç mahcup etmedi tahliyeler de sorun yaşatmadı atmadığım marka yok bilinen tüm yerli markalar ve yabancı markalar ile atış yaptım sadece zuber palla tek kurşunda tahliye de boş kovanı parçalayarak çıkardı...SXP artıları öncelikle kaprisi olmayan bir tüfek hani derler ya ne koyarsan atıyor diye gerçekten öyle tetik tertibatı, mekanizması kafa karışıklığı yaratmıyor ...Yalın bir tüfek sorunsuz, fişekleri basıyorsun atışını yapıyorsun sorunsuz tahliye ediyor zaten tüfekten başka ne beklenir ki ...Eksisi ise bence dipçik biraz daha yumuşak ve biraz daha büyük olabilirdi başka da bir eksi göremedim...Kullanan ustalar var ise daha iyi bir kritik yapabilirler...Son olarak tekrar alır mıyım SXP ? Alırım ama bu sefer 47 cm olanını elim de olan 51 cm satar mıyım ? Asla satmam.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Antiterör, browning 61
Sayın ERTUNGA cevabınız için teşekkür ederim, 2 gün önce çok yakın bir arkadaşıma benim tavsiyem üzerine 47 cm 5+1 versiyonunu satın aldık. Bahsettiğiniz gibi yalınlığı ve kompakt oluşu bizi baya etkiledi, ortalama birlikte karışık olarak 30-40 atış yaptık ve oldukça memnun kaldık. Sizinde bahsettiğiniz gibi şuan için çoğu yerli fişekte herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadık. Öğrenci olduğum için hayallerimi süsleyen Benelli'nin Supernova veya M4 tüfeğine ulaşamayacağına göre bende Sxp Defender almaya karar verdim. Siz değerli kullanıcıların da deneyimleri benim için çok önemli teşekkür ederim Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ERTUNGA, Antiterör
(12-02-2017, 06:04 PM)AsmTR demiş ki: Sayın Winchester  kullanıcıları tüfekleriniz hakkında şuan ki görüşleriniz nelerdir ? Kaç adet atıma ulaştınız ? Sorunlar, kırımlar nelerdir ?

Sn asmtr 

Bende yaklaşık arka arkaya yüz kadar tek kurşun attım hiç bir sorun yaşamadım. Tabi bu atım adeti çok çok az ama yinede çalışması rahat bir tüfek diyebilirim. Lakin sık sık atış yapamayıp pompalıya fazla çalışamıyorum, bu sebepten en kısa zamanda satıp otomotik tüfek alma düşüncesindeyim. 

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
AsmTR
(12-02-2017, 09:14 PM)Boztepeli demiş ki:

Sn asmtr 

Bende yaklaşık arka arkaya yüz kadar tek kurşun attım hiç bir sorun yaşamadım. Tabi bu atım adeti çok çok az ama yinede çalışması rahat bir tüfek diyebilirim. Lakin sık sık atış yapamayıp pompalıya fazla çalışamıyorum, bu sebepten en kısa zamanda satıp otomotik tüfek alma düşüncesindeyim. 

Saygılar
Sn.Boztepeli alırım bak tüfeğini  Wink Wink Wink  yahut vereyim hatsan ps sluger otomatik tüfeği 7+1 takasa girelim  Tongue

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Boztepeli
SXP 47cm modelini alma düşüncesindeyim ama tetik tertibatıyla ilgili bir sorum olacak izninizle. Benim eski Remington 870 tüfeğimde emniyet düğmesi sadece tetiği geri çekmeye engel oluyordu. Aradaki aracı parça olan horoz tulumbasının, şiddetli bir sarsıntıda horozu kaçırıp tüfeği ateşleme riski söz konusu idi. Zaten tulumba yayını daha güçsüz olan kalem yayıyla değiştirince komple tetik bloğunu yere attığımda horozu kaçırıyor idi. Yani teorimi kanıtlamış oldum. Smile  Mesela yerli tüfeklerin çoğunda bu horoz tulumbası olmadığı için, yani tetik ve horoz yakalama çentiği tek parça olduğu için, tetiği devre dışı bırakan emniyet ve dolayısıyla tetik ile tek parça olan horoz yakalama çentiğini de devre dışı bırakıyor. Namluda mermi ve emniyet devrede taşımaya olanak sağlıyorlar bu yerli tüfekler. Ama mekanizmalarının basitliği, sürgü yarı açıkken tetiğin düşmesine de olanak sağlıyor. SXP'de bunun olmadığını forumda okumuştum ama emniyet sistemi namluda güvenli taşımaya olanak sağlamıyor ise bu silahı almaktan vaz geçmek zorunda kalacağım. Zaten 870'den soğumama sebep olan da bu emniyet sisteminin güvensizliği idi.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, AsmTR

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi