Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gümüşay'ın son durumu?
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Alıntı

Sn. Caytmazoğlu öncelikle silahınızı (silah demeye dilim varmıyor ama
yapacak bir şey yok litaratürde böyle geçiyor) kazasız belasız kullanmanız Undecided dileğiyle..
Şunu söylemeden geçemeyeceğim benim sizin gibi imkanlarım olacak
o gümüşAYI n adını bile ağzıma almam..
Saygılar

Alıntı

Gümüşay'ınız hayırlı olsun...

Alıntı

Hayrını görün bugün ruhsat şubede bir amca 500TL'ye satmak için 4" bir tane getirmiş, alıcı vazgeçince adam devlete hibe etti silahı. Hemde 100'e yakın 357 fişekle birlikte. Amcam gururla Safir Silah'da çalıştığını söyledi üzülmesin diye birşey diyemedim. Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
coolermaster
(22-06-2012, 02:04 PM)sem demiş ki: Hayrını görün bugün ruhsat şubede bir amca 500TL'ye satmak için 4" bir tane getirmiş, alıcı vazgeçince adam devlete hibe etti silahı. Hemde 100'e yakın 357 fişekle birlikte. Amcam gururla Safir Silah'da çalıştığını söyledi üzülmesin diye birşey diyemedim. Smile

Gümüşay'a değil de fişeklere yazık olmuş...

Alıntı

Kazasız belasız , keyifli atışlarda kullanmanızı dilerim. Hayırlı olsun.

Alıntı

Hepinizden Allah razı olsun. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Daha iyileri sizlerin olsun. Arkadaşlar Gümüşayla ilgili serzenişlerinize ben de katılıyorum. Sonuna kadar haklısınız. Bu silaha para vermemem ve ilerde almayı planladığım "gerçek" bir 357 tabanca için istihkak olması için edindim. Sizlerin 3000 lira ödediğiniz bir durumda utanarak da olsa dile getiriyorum ama ruhsat harcı vermemem bu tabancayı almamın ana unsurlarından birindir. Şimdilik kullanacağım. Ayrıca bahaneleyin test de yapmış oluruz Smile

Alıntı

Sayım caytmazoglu,
Siz daha iyi bilirsiniz ama bu silahla atış yaparken özellikle göz korumasını unutmayın bence Sad
Kazasız belasız inşallah.
Saygılarımla

Alıntı

Sn Barış ve bilgisi olan diğer arkadaşlar;
Bugün Gümüşayımın namlu ile topunun arasındaki aralığı ölçme fırsatım oldu. Ölçü çakısındaki 50 (heralde 0.50 mm oluyor bu) yazan kol tam oturdu. Forumdan takip ettiğime göre bu fazla bir açıklık. Doğru mudur? Bu açıklık fazla ise kapatmak için kolay bir yol var mıdır? Yoksa olduğu gibi mi bırakayım?

Alıntı

Bu açıklığın 0.1 olması gerekiyor, sizinkinde 0.5 çıkmış yine iyi, benimkinde 1.1 çıkıyordu.

Smith Wesson, Colt gibi üretimler 0.1 ve en fazla 0.15 çıkıyor, daha önce gümüşay konusunda yazdığım gibi düzeltmenin tek yolu çok zahmetli ama şu şekilde:

-Gövde özel insertli mengeneye sabitlenip namlu çevrilerek dişlerinden sökülüyor.
Sonra namlu kısmı, ölçülerek arayı kapatacak kadar tornada temizleniyor, bu sırada geri sıkıldığında tam dik durması için diş sayılıyor, fazla ise sonrasında namludan da almak ve düzleyip silmek gerekiyor.
en son da, forcing cone denilen, namluya merminin giriş yaptığı yer uygun açıda ve eşit kesilerek namlu yerine vidalanıp sıkılıyor.

Anlaşılacağı gibi çok mahir bir ustanın uygun fikstürler ile uygulayabileceği bir yöntem, zaten fabrika da adam gibi yapamıyordu, benim gümüşayın namlu girişi gayet yamuk kesilmişti, ne yapsak düzeltemedik.

Gümüşayı adam etmek çok zor, bence olduğu gibi bırakın, ama atışlarınızı eldiven ve gözlükle yapmayı ihmal etmeyin.
Saygılarımla..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi