Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gümüşay'ın son durumu?
[quote='Red Kit' pid='179092' dateline='1335007102']
Sn.caytmazoglu

Kişisel fikrim, Gümüşay'a vereceğiniz parayı, bir fakire verin sevinsin derim.

Bu kadar mı güzel ifade edilebilir. +1000

Alıntı

Sn.caytmazoglu,
Envanterinizin içeriğini tam bilemiyorum fakat modifiye işleri ilgi alanınıza giriyorsa 1911 model 45 lik bir yerli alıp üzerinde geliştirmeler yaparak güzel bir poligon tabancası elde edebilirsiniz. 1911 modeller Otomatikler içerisinde geliştirmeye üzerinde uğraşmaya ve atış zevkine en uygun platform olarak gelmiştir bana.
Saygılar.

Alıntı

Sayın Alpago
Aklınızla bin yaşayın. 1911ler hiç aklıma gelmemişti Idea Rolleyes
Hemen forumda bir araştırmaya girişiyim bakalım bizim yerlilerden alınabilir 1911 ne var Smile

+1

Alıntı

Şimdi yeni bir soru sorayım. Yerli imalat 1911lerden alınır mı alınırsa hangisi kalite olara da iyidir?

Alıntı

Sn.caytmazoglu

Sn.Ortaç Üstadımız, Paslanmaz Çelik Tisas 1911'ini oldukça güzel modifiye etmişti ve onun çeliğinin paslanır Smile çelik modele göre daha sert olduğunu da Dursun Usta teyit etmişti yanılmıyorsam.

Girsan ise dış pazara üretim yaptığını ve iç pazara ancak istek olursa ürün verdiğini söylüyordu.

Şu linklere bir göz atabilirsiniz:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6151
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6510
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6674

Saygılar.

Alıntı

Sn. Caytmazoglu,
Ben nacizane yerli 1911'den de uzak durmanizi oneririm.
Sn. Ortac guzel bir modifiye yapti, ancak kendisinin engin bilgisi ve ugrasi inkar edilemez. Ben sahsen hic bir zaman cesaret edemem.
Ayrica yerli 1911lerin fiyatlari da az degil en ucuz modeli alsaniz 2000 lira civari bir para tutacak.

Alıntı

(21-04-2012, 02:18 PM)Red Kit demiş ki: Sn.caytmazoglu
Kişisel fikrim, Gümüşay'a vereceğiniz parayı, bir fakire verin sevinsin derim.

+1

Alıntı

Arkadaşlar kusura bakmayın o kadar laf ettiniz; bana zaman ayırdınız ama ben yine kaşınarak Gümüşay'ından sıkılan bir abimizin başının etini yiyerek tam anlamı ile tabancasına el koydum Rolleyes Noter masrafı (125 TL) ve 160 mermi (250 TL) ödeyerek Gümüşay Mod-2 4" namlulu "gürleyen boruma" kavuştum.
Bugün eğitim için kurum poligonumuza gittiğimde onu da kullanma fırsatı yakaladım. MKEK satış fiyatı 860 lira olan bir toplu için bence gayet iyi iş gördü. Tabiki bir Colt Pythonla kıyaslanamaz ama bence verdiğiniz paraya değebilecek bir silah. Özellikle benim gibi 2. 3. silahı olup da fazla para vermek istemeyen kişiler için yeterli bir performans sergiliyor. Hele ki tabancanın dinlenmesine müsade etmeden 12 tane 38 ve 88 tane 357 mermi atımından sonra sizlere bu konuyu sağlıklı eller ile yazabildiğime göre eğlence amaçlı alınabilecek bir tabanca olduğu kanısına vardım.
Fotografları özellikle temizlik yapmadan çektim ki 100 atım sonrası ne duruma geldiğini görmenizi istedim. Kullandığım mermilerin miktarını ve cinsini de sizlerl paylaşacağım.

Soldan Sağa MKE 9.65 SW Special(6 adet), CCI NR 38 SPL(6 adet), GECO 357 Mag(6 adet), CBC 357 Mag(70 adet) ve Winchester 357 Mag(12 adet)

[Resim: _DSC0393.jpg]
[Resim: _DSC0395.jpg]

[Resim: _DSC0394.jpg]

[Resim: _DSC0391.jpg]

[Resim: _DSC0390.jpg]

[Resim: _DSC0388.jpg]

[Resim: _DSC0385.jpg]

[Resim: _DSC0384.jpg]

[Resim: _DSC0383.jpg]

[Resim: _DSC0382.jpg]

[Resim: _DSC0381.jpg]

[Resim: _DSC0380.jpg]

[Resim: _DSC0379.jpg]

[Resim: _DSC0378.jpg]

[Resim: _DSC0377.jpg]

[Resim: _DSC0376.jpg]

Alıntı

İgnenin gorundugu fotoda, atilan mermilerin kovanlarinin yaptigi iz ile ignenin tam ortali olmadigi gorunuyor, acaba acidan dolayi goz aldanmasi mi, yoksa igne merkezli vurmuyor mu?

Uzun sure gumusay ile ugrasan birisi olarak, aldiginiz fiyata makul oldugunu, ama bir sivilin verecegi 850 lira bulundurma veya 2 milyar tasima harcina degmeyecegini soyleyebilirim, hayirli olsun, speer shot shellerinizde gozumuz de kaldi onu belirteyim. Smile

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Alıntı

Sayın Barış;
Daha önce sizin uğraşlarınızı ve bana anlattıklarınızı dikkate aldım tabiki ama sizin de dediğiniz gibi fazla masraf olmayınca alıp uğraşmaya karar verdim. Açıkçası işimle ilgili olan tabancalarım (Glock ve Beretta) bana gayet yetiyor. Canik 55 ve Gümüşayı eğlence amaçlı edindim. Şimdi ben de sizin gibi bu tabanca ile uğraşacağım, kıracağım yıkacağım Smile Bu arada benden tecrübelerinizi esirgemezseniz çok sevinirim. Pazartesi gününe kadar iş yerindeyim. Niyetim en küçük parçasına kadar sökmek.
Saçmalardan 1 kutu(10 adet) kaldı emin olun fazla olsaydı paylaşırdım. Bir yurtdışı yaptığımda getireceğim. O zaman 2 kutu da sizin için atarım çantaya Wink
İlk yazmam gerekeni sona yazdım. Evet iğne kapsüllerin kenarına vuruyor ama ateşlemede bir sorun yaşamadım. Malum ucuz etin yahnisi yavan olur Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi