Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Helmet Cam-FPS Çatışma Görüntüleri
Gemilerde çalıştığım zaman zarfında Amerika'ya gidişlerimde şunu gözlemlemiştim, normal Amerikan vatandaşının çoğu fazla sorgulamaz ve hayata düz bakar. Markette alışveriş yaptınız ve 10,5 dolar tuttu, 50 + 0,5 dolar verseniz, hani her tarafım bozukluk olmasın diye, önce itinayla 39,5 u sonrada verdiğiniz 0,5 doları size geri verirler. 

Norfolk'ta idi sanıyorum, ben ve 2 kişi doktora gideceğiz, 2 diş ve 1 göz hastasıyız ancak diğer 2 arkadaşımda çıkış izni (pass) yok. Acente geldi bizi bir hastaneye bıraktı, 2 saat sonra geleceğim deyip gitti. Girişte tansiyonumuzu, ateşimizi ölçtüler, form doldurdular. Sıra tedaviye gelecek derken bu hastanede diş ve göz olmadığını söylediler  Rolleyes . O zaman tabii cep telefonu falan yok. Geçtik karşı kafede 2 saat bişeyler içip, acentenin dönmesini bekledik. Adam geldi, bindik minibüse, merkezi arıyor geminin ve bizim adlarımızı söylüyor. Telsizdeki eleman 2 kişide pass olmadığını farkediyor, normalde bu 2 kişinin hastaneye bodyguard ile gönderilmesi gerekiyordu çünkü. Bunlar bir panik, direksiyondaki adam terliyor korkudan, 2 kişi kaçacak diye, eli ayağına dolaşıyor. Yahu demez mi insan, bu adamlar kaçacak olsaydı 2 saat kafede beklerken alıp başını giderdi diye. 

Daha çok örnek var da uzatmaya gerek yok. Bu videoda Nijerlilere 'eğitim' veren yeşil bereli askerler ölmüş, 5 tane Nijer askeri de ölmüş, anladığım kadarıyla. Lakin evinde oturan Amerikalının, yukarıdaki videoda gayet doğru şeyler anlatan abinin aksine, bizim askerin ne işi var Nijer'de, hadi gitti ne işi vardı arazide, diyeceğini hiç sanmıyorum. İyilik yapan 'eğitim' veren masum askerleri katleden barbarların gözüktüğü bir video derler, diye tahmin ediyorum.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
alone61, Sabri, 1905sss, FRD, Murata, Surmene, sem, Haritacı1461, sparus, Ruhsuz, karaca, lenduha
Suriye'de terör örgütüne de eğitim veriyor bu masum Amerikan askerleri! Her b*kun altından çıkıyorlar. Suriye'de Nijer'de vs. yerlerde ne idiği belirsiz oluşumlara  destek verirlerse bu ve bunun gibi videolarla daha çok karşılarız.

Alıntı

Africom'un diğer koalisyon güçleri ile beraber 10 yılı aşkın süredir Afrika kıtasında nasıl pis işler çevirdiği bilinemiyor zira Afrika ülkelerindeki siyasi karışıklık,devletlerin bazı bölgelerde hakimiyet sağlayamaması ve iç savaşlar sebebiyle sağlıklı ve net bilgilere ulaşmak çok zor.Fakat Abd'nin Pakistan ve Afganistan'da terörle mücadele bahanesi ile sadece sihalarla binlerce sivili katlettiği bilinen bir gerçekse Afrika'da neler yaşanıyor tahmin bile edemiyorum.Dünya ortadoğu ve pasifiğe yoğunlaşmışken Afrika gözden kaçıyor.Abd'nin Nijerya petrolleri ve sevkiyat yolları ile ilgili planları malum ve bildiğiniz üzere Abd bir yere kalıcı yerleşmeye karar verince müdahale etmeden orada tepeden tırnağa silahlı ucubik terör grupları aniden hortluyor.2004'te Irak işgali sırasında Felluce katliamı için görüntülerle infial oluşturulup kamuoyu nasıl büyük ağır operasyona psikolojik olarak hazırlandıysa aynısını Afrika için buna benzer görüntülerle bekleyebiliriz zira süzme abd askeri fanboyları şu anda yabancı platformlarda kuduruyorlar.
Konuya dönüp görüntülere gelirsek deaşlı teröristlerin medya ve propaganda konusundaki ustalığı artık herkesçe biliniyor.Üç askerin kask görüntülerinin izleyiciyi sarsacak belli kısımları kesip biçilip yapıştırılarak internete verilmiş.Tek askerin baştan sona aralıksız oynanmamış görüntüsü olmadığı için objektif yorum yapılacak bir durum yok zira abd askerleri de bazı teröristleri vurmuş olabilir görüntülerde bilemeyiz.Tipik bir terör propagandası görüntüsüne dönüşmüş.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
wubıh, Sabri
Yeni bir videoyla konuyu canlandırayım. Bu paylaştığım açıkçası yorum yapmakta zorlandığım bir FPS görüntüsü. Konu bildiğim kadarıyla sarhoş bir gencin otel odasında arkadaşlarıyla otururken yeni aldığı havalı tüfeğini göstermesiyle başlıyor. Nasıl olduysa tüfek dışarıdan görünüyor ve otele polis çağırıyorlar. Dakikalarca yerde yatan ve polisin karmaşık olarak yorumlanabilecek direktiflerine  uymaya çalışan bu kişi, sadece eli bel bölgesine yaklaştığı için AR-15 ile 5 kez vuruluyor. Yorumlarda yazılanlara göre jüri polisi suçlu bulmamış bu olayda. 

Ülkemizdeki kolluk kuvvetlerinin karşılaştıkları tehditlere karşı davranış tarzıyla kıyaslayınca arada uçurum var. Vurması gerekli miydi? Başka nasıl davranılabilirdi gibi sorular tartışılmış birçok yerde. Aramızda kolluk kuvvetinden üyelerimiz var, onlar daha doğru yorumlayacaklardır bu videoyu. 

Videoyu 15:30 dan itibaren izlemeye başlayabilirsiniz. 

https://www.liveleak.com/view?i=5f6_1512716304

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gazanfer, lenduha
Bu videoda polis sadece bana mı aşırı davranıyor gibi göründü?
Vurulan şahısın sarhoş olduğu hareketlerinden belli değil mi? Sürekli sendeliyor.
Saygılarımla.

Alıntı

Selamlar.
Poliste inanılmaz bir korku var bir şey olacak diye. Bu nedenle de tedbir kavramının ötesine geçmiş davranışları. O kadar çok şey anlatıyor ki, çocuğun o panikte ayık olsa bile anlaması zor. Benze çocuk ..ok yoluna gitmiş.
Saygılarımla.

Alıntı

Biz taktiksel yaklaşımı, polisin çekincelerini, adrenalinini bilemeyiz. Ama iyi eğitim aldıklarını ve bunu nasıl kontrol edebileceklerini tahmin edebilirim. Bu videoyu izlediğimde polisin çocuğu defalarca yerdeyken tutuklayacak ve kelepçeyi takacak zamanı olduğunu düşünüyorum. Devamlı bağırarak, sert emirlerle silah doğrultarak şüpheliyi istemsiz hareketlere, korkuya adrenaline bilerek boğduklarını düşünüyorum. Yahu sayıca fazlasınız. 5 mt mesafe var. Elinde AR-15. Çocuk J.Miculek bile olsa elin tetikte. Neyin korkusu bu? Çocuk ellerini uzatmış. Pozisyon al diyorsun alıyor, diğerini almışsın zaten. Nasıl bir tehdit anlayışıdır bu ben anlayamadım. O halde saniyelerce bekliyor. Git çök üstüne. Ama yapmıyor hata yapacağını bilerek doğru zamanı bekliyor. Ve öldürüyor. Bu bence ustaca yapılmış idam senaryosu.

Saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Murata, DaRkNeSs-, lupus, karaca, lenduha, kararsız, Gazanfer, foottwo
Joe Rogan konuyu güzel açıklamış. Programdaki diğer konuşmacı kendisini saran 9 polisle olan olayını da anlatıyor. Ayrıca ex-marine olan polis tüfeğine " you are fucked" gravürü yaptırmış.

Alıntı

Gözaltı fps kamera görüntülerini sevenler için youtube'da PoliceActivity diye bir kanal var . Görüntüler amerikadaki polislerin fps kameralarından . Bazı şüpheliler gözaltına alınma esnasında öyle beklenmedik zamanlar da ateş ediyorlar ki ... Çok enteresan olaylar var . Kanalın linki : goo.gl/QpC2eh

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi