Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Helmet Cam-FPS Çatışma Görüntüleri
(27-09-2012, 12:34 PM)ihtiyar demiş ki: Bu da gündüz gözüyle demokrasi..

#!

Bu helikopterler bu kadar güçlü görüntü alabiliyorsa bizimkilerde alır herhalde..Huh

Sn.ihtiyar, linkini verdiğiniz videoya İngiliz bebeleri sonradan dublaj atmışlar...Smile

Videonun orijinali aşağıdadır;

Alıntı

Aynen Sn. lupus, bir acayiplik vardı askerin sesinde, şimdi tam olarak fark ettimSmile...
Lakin sinir bozan bir video..
Ayrıca bizim bu helikopterleri böyle etkin kullanabilmemiz için ne yapılmalı diye düşünmeden edemiyor insan.. Uydudan görüntü destekli istihbarat bunlardan biri sanırım. O da maalesef birkaç ülkede var.
(27-09-2012, 12:41 PM)zorbey34 demiş ki: Aynı zamanda böyle bir saldırı karşısında ne yapmak gerektiği dersi de çıkarılabilir. Yanında 1 buçuk litre pet şişede su taşımak çok önemli.
Bu adamlar videodan izlediğim kadarıyla, suyu elimize yüzümüze boca ederken maalesef bizi çok net görürler. O suyla abdest almak daha mantıklı olur sanki.Smile
Yalnız tepede helikopter varsa özellikle gece hiç dışarı çıkmamak lazım bunu öğrenmiş olduk. Adamlar bekliyor sonuna kadar..

Alıntı

Videodaki helikopterler apache (avionik olarak ve silah kapasitesi daha gelişmiş) bizdeki helikopterler ah-1 w süper cobra (aktif 7 adet) ve ah-1 p cobra (aktif 25 adet) papalar zaten terörle mücadelede çok aktif kullanılamıyorlar malesef yüksek rakımda mühimmat taşıma kapasitesi ciddi miktarda düşüyor.Wiskeyler ise yarısı görevde yarısı hazır veya bakımda oluyorlar yani iş yapan 4 süper cobramız var.Haliyle buda yetersiz oluyor etkin anlamda kullanamıyoruz.Bizim silah alımlarında hep yaptığımız hatalar sinsilesi bu alımlarda da yapılmış.Hiç bir işe yaramayan papalar bu kadar yüksek rakamda alınacağına daha az sayıda wiskey alınabilirdi.Ayrıca 10 adet alınan wiskeylerden 3 ü Hakkaride üstüne dam yıkılması gibi abuk bir sebepten kırıma uğramıştır.

T-129 ların gelişine daha çok var.Türkiyenin bir an önce atak helikopteri alması gerekiyor bence.Terörle mücadelede etkin anlamda atak helikopteri kullanmak istiyorsak en az 20 adet daha süper cobraya ihtiyacımız var.Süper cobralar bizim kullanım şartlarımız için apachelerden daha uygun.Aslında hem sınır içi hemde sınırdışı terör operasyonlarında elimizi en fazla güçlendirecek unsur bir kaç tane ac-130 gunship ama amerika bize satmaz o ayrı satmasa bile elimizdeki c-130 lar modifiye edilerek yerli aviyonikler ve silah sistemleri ile bu anlamda kullanılabilir diye düşünüyorum.
saygılar.

Alıntı

Dün Ankara'da bir tane T-129 gördüm sanki.. Gördüğüm kobra değildi, onun çıkardığı patırtıyı herkes bilir. UH yada skorsky de (çok anlamam ama) değildi. Gördüğüm şey superman de değilse, muhtemelen T129 idi.

Ben açıkcası bu araçlardan çok umutluyum. Ne zaman hizmete gireceğini bilen var mıdır?

Alıntı

Kişisel görüş ve düşüncem Apache Longbow dışında tercihim olmazdı hiç gece görüş sensörleri ve seyrüsefer sistemleri vs konularına girmeden diyebileceğim tek şey Amerika'lı bunu her şartta ve saha da kullandı ve hala kullanmakta,başarısıda ortada o yüzden fazla söze gerek yok,bu adamlar asla yaş tahtaya basmaz.

Çok ayrı bir örnek olacak ama;

Vietnam savaşını Amerika cidden kaybettimi yoksa sadece kağıt üstündemi böyle?Ekonomik ve politik sonuçları neler ve şuan Vietnam kime bağlı,bölge ne durumda vs vs...

60 bin Amerika'lı,1.5 milyon Vietnam'lı hayatını kaybetmiş bilinen rakamlar bunlar,bilinmeyenler?Şu sonuç bile yeterli olabilir aslında ama daha önemli sonuçlar zaten biliniyor.

Uzun lafın kısası,her iklim ve şartta savaşan bu adamlar hala en güvendiğimiz sistem ve taarruz helikopteri diyorsa vardır bir bildikleri.

Tecrübe ve deneyimi bu adamlar dikkate alarak yollarına devam ediyor çünkü asker millet.

Bu arada Apache sistemini Amerika bize satmadı diye biliyorum ya da vermedi diyelim neyse adı onun işte.

(28-09-2012, 09:55 AM)yakuzz demiş ki: Dün Ankara'da bir tane T-129 gördüm sanki.. Gördüğüm kobra değildi, onun çıkardığı patırtıyı herkes bilir. UH yada skorsky de (çok anlamam ama) değildi. Gördüğüm şey superman de değilse, muhtemelen T129 idi.

Ben açıkcası bu araçlardan çok umutluyum. Ne zaman hizmete gireceğini bilen var mıdır?

Muhtemelen TAI tanıtım günleri için sergilenen modeli görmüşsünüzdür,halka tanıtım için kapılarını açtı TAI.

Alıntı

Bu seferki catisma goruntusunde o kadar eglenemiyorlar belli ki:

http://video.milliyet.com.tr/video-izle/...1wifB.html

Alıntı

(28-09-2012, 11:35 AM)Musketeer demiş ki: Bu seferki catisma goruntusunde o kadar eglenemiyorlar belli ki:

http://video.milliyet.com.tr/video-izle/...1wifB.html

Vurulmamasi imkansiz zaten. Bu nasil bir ozguvendir? Tepe gibi bir yerde, ayakta sarjor degistiriyor, sakince yuruyerek manevra yapiyor, sonra "vuruldum".
Coni iste Smile

Alıntı

Youtube'da sanki daha kaliteli gibi.Belgesel çekeceymişler.Bu da onun parçasıymış.İyisi mi ben Youtube açıklamasını komple yapıştırayım.Yalnız m 203'e hiç yakıştıramadım öyle bir 7.62 mermi yiyince yamulmayı.

Alıntı: No rounds penetrated his body armor, and he made it home with no permanent injuries. This happened in Kunar Province, Afghanistan.
*READ* From the cameraman:
" I got a hit a total of 4 times. My helmet cam died and i made it down the mountain on my own. I was also hit in the side of my helmet and my eye pro was shot off of my face. We were doing overwatch on the village to recon and gather intel. I was point heading down the face of the hill with the LT. when we got hit. the rest of the squad was pinned down by machine gun fire. I didn't start the video until a few mins into the firefight for obvious reasons. I came out into the open to draw fire so my squad could get to safety."

"A round struck the tube by my hand of the 203 grenade launcher which knocked it out of my hands. When I picked the rifle back up it was still functional but the grenade launcher tube had a nice sized 7.62 cal bullet hole in it and was rendered useless. "

This footage is part of an ongoing documentation of the war in Afghanistan.

Alıntı

Abd askerlerine korkakça savaşıyorlar diyoruz ama bence akıllıca savaşıyorlar.Sonuçta Rambo luk yapmaya çalışınca olacak olan bu.

Alıntı

Sn. m16a2,

Korkaklıklarını ya da akıllı tarafını bilmemde, insanca ve mertçe vuruşmadıkları kesin...

Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi