Helmet Cam-FPS Çatışma Görüntüleri
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Helmet Cam-FPS Çatışma Görüntüleri

Alıntı

http://facebookvideodownload.net/afganis...smasi.html

Saygılar

Alıntı

Alıntı

Bu Amerikalıların ilerleme düzenleri pusuya karşı koyma teknikleri oldum olası garibime gitmiştir.Bizde ilerleme düzenlerinde görüş şartlarına bağlı olmakla birlikte aralık mesafelerin mümkün oldukça fazla olması istenir.Gündüz şartlarında hakim olmayan arazide ilerlerken 50 metreninin altına düştüğünü hiç hatırlamıyorum.Komutanlarımız sık sık uyarırlardı bu konuda.Kaç tane video izledim Amerikalılar birbirlerine çok yakın ilerliyorlar.Bizde ancak gece şartlarında bu şekilde ilerleniyor.Sonra pusuya karşı koyma teknikleride yine acayip bizde mümkün olduğunca araziye yayılıp ölüm bölgesinin dışına çıkmak elzemdir.Bu adamlar pusuya düşünce 7-8 kişi bir araya toplanıyorlar.Roket, havan isabet etse çok zaiyat verirler gibime geliyor.Merak ettim bize mi yanlış öğrettiler yoksa bu Amerikalıların bildiği başka bir şey mi var.

Alıntı

(10-08-2012, 02:01 PM)pitman demiş ki: Bu Amerikalıların ilerleme düzenleri pusuya karşı koyma teknikleri oldum olası garibime gitmiştir.Bizde ilerleme düzenlerinde görüş şartlarına bağlı olmakla birlikte aralık mesafelerin mümkün oldukça fazla olması istenir.Gündüz şartlarında hakim olmayan arazide ilerlerken 50 metreninin altına düştüğünü hiç hatırlamıyorum.Komutanlarımız sık sık uyarırlardı bu konuda.Kaç tane video izledim Amerikalılar birbirlerine çok yakın ilerliyorlar.Bizde ancak gece şartlarında bu şekilde ilerleniyor.Sonra pusuya karşı koyma teknikleride yine acayip bizde mümkün olduğunca araziye yayılıp ölüm bölgesinin dışına çıkmak elzemdir.Bu adamlar pusuya düşünce 7-8 kişi bir araya toplanıyorlar.Roket, havan isabet etse çok zaiyat verirler gibime geliyor.Merak ettim bize mi yanlış öğrettiler yoksa bu Amerikalıların bildiği başka bir şey mi var.
Thumbs Up

Korkudan ayrılamıyorlarBig Grin

Alıntı

''Amerikan askerleri çok disiplinli ve eğitimli.İş zamanı kesinlikle laubali davranışlar göstermiyorlar.Gayet iyi techizatlarla donatılmışlar ve korkakça savaşmıyorlar.Onun dışında ise hayatları, üstlerinde geçiyor ve tamamen eğlence ve rahatlık üstüne kurulu''

''Şu Talibanlar müthiş savaşçılar,Ak'lerle ve rpg'lerle yaptıkları inanılmaz''

Bu sözler Afganistanda görev yapmış bir abime ait.Bu konunun altında paylaşmak uygun olur diye düşündüm.

Alıntı

Bu videoda ki ABD askerleri genelde normal askerler ama eğitimleri bildiğim kadarı ile çok iyi.Ama çatışma şekillerini sivil olarak ben çok beğenmiyorum.Profesyonel birileri yorumlarsa çok daha iyi olur.Özellikle Sn.Glock ve Sn.Caytmazoğlu yorumlarsa çok sevinirim.

Alıntı

(10-08-2012, 02:53 PM)ceruh demiş ki: ''Amerikan askerleri çok disiplinli ve eğitimli.İş zamanı kesinlikle laubali davranışlar göstermiyorlar.Gayet iyi techizatlarla donatılmışlar ve korkakça savaşmıyorlar.Onun dışında ise hayatları, üstlerinde geçiyor ve tamamen eğlence ve rahatlık üstüne kurulu''

Bu sözler Afganistanda görev yapmış bir abime ait.Bu konunun altında paylaşmak uygun olur diye düşündüm.

Sn.Ceruh,
Kendisi US'de de deneyimli personelle sürekli eğitim ve görevlerde bulunmuştu. Görev yaptığı dönemde müşahit olduklarından yola çıkarak aktardıkları olumlu, ancak videoyu da yorumlamasını isterdim açıkcası.

Alıntı

(10-08-2012, 03:21 PM)turan tactical demiş ki:
(10-08-2012, 02:53 PM)ceruh demiş ki: ''Amerikan askerleri çok disiplinli ve eğitimli.İş zamanı kesinlikle laubali davranışlar göstermiyorlar.Gayet iyi techizatlarla donatılmışlar ve korkakça savaşmıyorlar.Onun dışında ise hayatları, üstlerinde geçiyor ve tamamen eğlence ve rahatlık üstüne kurulu''

Sn.Ceruh,
Kendisi US'de de deneyimli personelle sürekli eğitim ve görevlerde bulunmuştu. Görev yaptığı dönemde müşahit olduklarından yola çıkarak aktardıkları olumlu, ancak videoyu da yorumlamasını isterdim açıkcası.

Sn.TT;
Eski sohbetlerden akılda kalanlar benim anlattıklarım.Şu an bunu okuyormudur onu bile bilmiyorum.

Alıntı

Son iki videonun yorumu aslında çok kısa ve net.

İlk video da ki ranger arkadaşlar taciz atışına uğruyor.

Öyle ki düşman onlara göre yüksekte ve saldırıyı başlatan kesim olduğu için ek olarak göz teması yok zaten,keza atışın geldiği nokta belli sadece,aslında rahatca ayakta dikilmelerinden anlaya bilirsiniz bunu,yakın temasta kafa bile çıkaramazlar,imkansız.

İkinci videoda ki arkadaş 50 cal dürbünlü çıkarıyor sonra temas kurabilmek için o kadar uzun mesafe var arada,taciz atışını başlatan kesim yine çok uzakta ki pencereye tüfeği koymalar rahatça dolanmalar vs vs.

El oğlu piyade birliklerini baskı altına almak için kullanıyor veya iha'ların,saldırı helikopterlerinin veya uçakların hedef bölgeyi vurduktan sonra kontrollerini sağlamak için.

Veya belirli bir bölge kontrolü,devriye ve koruma için.

Genelde telsiz anonsuyla topcu atışı hava saldırısı talebi ederler.

Kayıpları ondan az,nokta operasyonlarıda özel birimleri yapar.

Bkz.Usame olayları Tora Bora dağları.

Evet adamların piyadeleri bile çok iyi eğitimli ama risk almaya gerek yok,konjonktür değişiyor şartlar değişiyor teknoloji gelişiyor hemde ne gelişmek...

Göğüs göğüse muharebeyi bizim Aslanlarımız yapıyor sadece artık.

Amerika'lı çadırında mac pro'sunu,ps3 nü kullanıyor,ipod'unda müziğini dinliyor.

Devriyesine çıkıyor.

Gerekirse binlerce sayıya ulaşan iha'sını çağırıyor,uçak gemisinden önleme,bombalama için uçak talebi yapıyor,olmadı kara kuvvetlerinden saldırı helikopterini çağırıp hedefe hellfire yollatıyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi