Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.357 sig kalibresinin akıllara ziyan gücü!!!
Sn karadenizarif dogrudur.Gecen sene 3 kez gorduk.Hatta bir tanesi cok yakinimizdan kacti.Koylulerle yaptigimiz konusmalarda,Buyuk bir ailenin ( 5 tane) devamli tavuk ciftliginin yakinlarina geldigini ve olen tavuklari ( attiklarini yedilklerini )soyluyorlar.Gecekten buyuk bir haz.
Selamlar,Saygilar...

Alıntı

Sn. Darre, ayıyı fotoğraflayabilmek harika olmuş, kardeşinizin eline sağlık. Ayı görüldü diye hemen silah doğrultmaya gerek olmadığının da ispatı olmuş.

Alıntı

Coğrafyamız dahilinde en korktuğum ve en riskli bulduğum hayvan çoban köpeğidir başka şeyden de pek çekinmem zira karşılaşma ve saldırıya uğrama olasılığı çok düşük.Çoban köpekleriyle karşılaşmalar da kalibre falan fark etmez ama sahibi olan insanlarla başı belaya sokar ava giden üyelerimiz dediklerimi daha net anlayacaklardır.

Alıntı

(26-04-2012, 11:29 PM)cnrabt demiş ki: Coğrafyamız dahilinde en korktuğum ve en riskli bulduğum hayvan çoban köpeğidir başka şeyden de pek çekinmem zira karşılaşma ve saldırıya uğrama olasılığı çok düşük.Çoban köpekleriyle karşılaşmalar da kalibre falan fark etmez ama sahibi olan insanlarla başı belaya sokar ava giden üyelerimiz dediklerimi daha net anlayacaklardır.

Hangi yönetmelik ya da kanun maddesi bilmiyorum ama çoban köpeği öldürmenin suç boyutu olduğunu duymuştum. Hatta başarılı bir köpekse köylüler tarafından dayakla kurtulamayacağınız kesindir. Yolda çarptığınız bir tavuktan deve parası isterler.
(26-04-2012, 01:06 PM)darre demiş ki: Sn karadenizarif dogrudur.Gecen sene 3 kez gorduk.Hatta bir tanesi cok yakinimizdan kacti.Koylulerle yaptigimiz konusmalarda,Buyuk bir ailenin ( 5 tane) devamli tavuk ciftliginin yakinlarina geldigini ve olen tavuklari ( attiklarini yedilklerini )soyluyorlar.Gecekten buyuk bir haz.
Selamlar,Saygilar...

Çeşitli zamanlarda Ege Bölgesinde ve Torosarda vaşak görmüşlüğüm var.

Alıntı

Doğrudur sn.ecorotti kendi köpeklerinin yaptıklarından hukuken sorumlu olabileceklerini düşünmeden vur cabelas'lıya yaparlar.

Alıntı

Tabancada big game Amerika kıtası için minimum 44 magnumdur en az 240 grain hatta 270 grain 300 grain 305 grain 310 grain 330 grain ve +P+ olan buffalo bore marka 340 grain hard cast mühimmat kullanılır , Smith Wesson 44 magnum toplu tabancalar 330 ve 340 grain mühimmatı kullanamazlar ancak Ruger , Taurus Ragingbull , danwesson , BFR ve Freedom arms tabancaları kullanabilir.

Saygılar,

Alıntı

357 sig mühimmatlı bir tabanca alma arifesindeyken, sanırım vazgeçiyorum.

Alıntı

Merhabalar değerli forum üyeleri.
Yakın zaman da .357 Sig Kalibreli bir tabanca aldım.
Lakin Mke de satılan sellier&Bellot 140 Grain olan fişekler,
Delme gücü olarak 9mm den azdı yaptığımız amatörce testler de.
Ülkemizde 125 Grain olanlarını bulma ihtimalimiz nedir diye sormak istedim. Teşekkürler şimdiden...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
taarruz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi