Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli tabanca mecburiyeti olsa, tercihiniz ne olur?
Sn.Karagoz,

Stoeger tabancaların namluları tamamen burada mı üretiliyor? Yani çelik borunun delinmesinden, honlanıp, yiv ve setlerin dövülmesine kadar tüm aşamalar burada mı icra ediliyor, yoksa ithal edilen yiv seti açılmış namlu kütükleri kesilip namlu fişek yatağı ve kilit takozları mı işleniyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, demirci57
Sn. Lupus.

Stoeger firması yivli av tüfeği ve tabanca namlularının imalatı için kendi tesisini kullanıyor. Tüm işlemler firmada yapılıyor. Ancak bilindiği gibi Stoeger'in tabanca üretim adetleri düşük. Bu nedenle dediğiniz gibi yurt dışından yiv setli namlu hammaddesi temin ediliyor olabilir. Bu konuda kesin bir şey söyleyemiyorum.

Saygılar.

Alıntı

Benim bildiğim kadarıyla yerli firmaların tamamı ürettikleri tabancalarda kullandıkları namuluları MKE'den, yiv-set açılmış şekilde ham olarak alıyor ve yiv-setlere müdahale etmeden sadece işliyor.

Saygılar.

Alıntı

(02-02-2017, 03:00 PM)lupus demiş ki: Sn.Karagoz,

Stoeger tabancaların namluları tamamen burada mı üretiliyor? Yani çelik borunun delinmesinden, honlanıp, yiv ve setlerin dövülmesine kadar tüm aşamalar burada mı icra ediliyor, yoksa ithal edilen yiv seti açılmış namlu kütükleri kesilip namlu fişek yatağı ve kilit takozları mı işleniyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İmkanı olan arkadaşlar Beretta PX4 ile Stoeger Cougar namlularını yan yana koyup incelerse Üstadın tam olarak neyi vurgulamak istediğini net olarak anlayacaklardır.

Namlu malzemesi ve yiv-setleri ile namlu içi işçilik kalitesi kavrulmuş "kabuklu" fıstık tadındadır. Big Grin

Ne zaman ki namlunun dış kontur işçiliğine dikkatler kesilir, işte o zaman "kabuksuz" fıstık tadı alınır...  Big Grin

Saygılarımla

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
lupus, Sabri, tirendaz, PersonalDefence, heisenberg, bilhan
Ben taşımak için, Sarsılmaz sr 38 2.5 toplu alırdım. Az mekanik az sıkıntı

Alıntı

Hayatınızda hiç bir revolver, yani toplu tabanca ile yarı otomatik bir tabancayı mekanik çalışma prensipleri ve aksamına vakıf birisi ile birlikte yan yana söküp inceleme şansınız oldu mu?.. Revolver, yani toplu tabancalar çok daha fazla işi ve fonksiyonu tamamen mekanik levye ve kaldıraçlarla yapar... Farklı bir haznede ateşlenen fişeğin çekirdeği ara bir boşluktan namluya girer ver hedefe yönlendirilir. Hasılı kelam, bu işin mekanik ayrıntılarına vakıf olan herhangi bir kişi, revolver, yani toplu tabancaların tasarım ve üretim hatalarını affetmeyen, son derece ayrıntılı ve hassas mekanik aletler olduğunu bilir. Colt Python gibi tabancaların mükerrer ve sert çift hareketli tetik çekişlerinde zamanlama hataları verip, tetiğin horozu kaçırdığı bir dünyadır revolver dünyası...

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Murata, Kanuni, asuspc, LAMRETOEJ, heisenberg, alone61, Gazanfer, ckenarli, Antiterör, Sakin, karabasan, ERDAL, drmehmet
Açıkçası bi revolverın sökülme ve birleştirilme aşamalarında hiç bulunmadım,Konu mecbur kalındığında, hangi yerli tabanca tercih edilebilir konusu olduğundan,şarjör beslemeli modellere göre en sıkıntısız olanının bi revolver olacağını düşündüm.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi