Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli tabanca mecburiyeti olsa, tercihiniz ne olur?
Canik TP-9 SF Elite,  Sarsılmaz ST-9 45 (Cal.), Stoeger Couger 8045 F,  Sarsılmaz K-2  45 (Cal.) ...   Yerli marka ve modeller arasında bu tabancaların ilgi alanımda olduğunu söyleyebilirim kendi adıma. Ayrıca Tisaş Zig 14 İnox' un geri dönüşlerini de bekleyenlerdenim.

Saygılar.

Alıntı

Ben yerli tercih yapacak olsam Glock alırdım Big Grin

Alıntı

Yeni bir üye olarak hepinize merhaba.Forumu internette gezerken tesadüfen buldum ve hoşuma gitti,konuya hakim insanların burada olduğu izlenimi uyandı,hazır böyle bir yer bulmuşken başlıkla ilgili olan sorumu sorayım.Diyarbakır da askerlik yaparken 9 ay kullandığım Astra hariç tabanca geçmişim yok ve bir tabanca almak istiyorum,niyetim evde durması,zaten taşıma alma imkanım yok,hem koleksiyon yapan hem de tabanca hastası olan iki abimizden yerli silahlarla o kadar kötü yorumlar duydum ki güvenim kalmadı.Bütçe itibariyle ithal almam mümkün değil,bu şartlarda emniyet mensubu olan bir akrabam Sarsılmaz Mega yada Sarsılmaz Kılınç modellerini önerdi,sanırım emniyet mensupları bunları kullanıyormuş,bana bilen birisi yardımcı olabilir mi,gerçekten yerli silahlar bu kadar kötü mü,benim baktıklarım 3 000 TL civarı,ithaller ise 3 000 $ ve bulunma problemi var.Cevaplar için teşekkürler.

Alıntı

Sn. tufanbaşkan, yerli tabancalar o kadar da kötü değil. Onlarca tanıdığım yerli tabanca kullanıyor. Hiç birisinin "lanet olsun, bu nedir ya!" dediği falan olmadı. Sig Sauer, Colt, Glock, Smith&Wesson kalitesinde olduklarını da idda edemeyiz tabiki. 

Devletimizin verdiği Beretta 92 FS' yi kullanmaktayım 20 yıldır. Yakın gelecekte de iki adet yerli tabanca alacağımı burada söylemek isterim.

Saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
fbalun, Weapon, taarruz, hymer, Mechul, Gravis_Pro, tufanbaşkan, heisenberg
Sayın tufanbaşkan,

Forumda yarı otomatik tabancalar başlığı altında, ismini zikrettiğiniz modeller hakkında sizin kararınıza fazlasıyla yol gösterecek bilgiler mevcut. Vakit ayırıp konuları okuduğunuzda içinize sinecek, bütçenize uyacak yerli yada yabancı tabancalar bulabileceğinizi düşünüyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, tufanbaşkan
Cevaplar için teşekkürler,kullanım kılavuzlarını indirip inceledim,atış testlerini izledim ama dediğiniz bölüme de bir bakıcam.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi