Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli tabanca mecburiyeti olsa, tercihiniz ne olur?
Sn. Üyeler yurtdışından tabanca ithalinin mümkün olmadığı, Karun kadar zengin de olsanız yerli tabancaya mecbur olduğunuz bir dünya da yaşadığınızı varsayın, biliyorum çok ürkütücü ama hayal sadece, korkmayın o kadar. Smile Bu durumda yerli tabancalar içerisinde hangi modeli tercih edersiniz ya da tercih etmek zorunda kalırsınız?

50 tane anket seçeneği koymaktansa, hiç koymamayı tercih ettim. (Bu kadar seçenek varken hâlâ gözümüz dışarı da ya, çok ayıp Tongue )

İsteyen taşıma ve bulundurma için ayrı ayrı model belirtebilir. İsteyen farklı kalibreler için ayrı ayrı model belirtebilir.

Alıntı

Sn. syılmaz, öyle bir durum olsa idi eğer bizim yerli sanayi üreticileri millete resmen mantar tabancasını kakalardı.
İyi günler.

Alıntı

Başka seçeneğim yoksa ve yerli alacaksam Tisaş Zig M1911 SS.
Yine de güvenmez başka bir çözüm yolu bulmaya çalışırdım.
Saygılar.

Alıntı

Ruhsatsız ithal alırdım... Ha ona da yok derseniz Zig 1911(Ne biçim isimdir bu?!) alır modfiyeyle adam ederdim...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
özkanweps
Al birini vur ötekine hiç birisi beş para etmez,yerli tabancaya para vermek akıl karı değil, Çek yapımının,Arjantin yapımının, Brezilya yapımının ve Hırvatistan yapımının bile en kötüsüne yerli tabancaya vereceğim paranın iki katını canı gönülden vererek bir silah sahibi olmayı yeğlerim. Yerlilerden çok canım yandı. Umarım daha çok kimsenin canı yanmaz. Mevlam bildiği gibi yapar inşallah, Allah'tan bulsun bu yerliler.Angry

Alıntı

Ben şahsen yerli tabancaların içinde en sorunsuz diye tabir ettiğim Canik 55 modeli bir tabanca alır sonrada sayın Göktuğ'a yollayıp bir güzel adam etmesini rica ederdim.Şakası bir yana bu saatten sonra eğer olurda yerli tabanca kullanmak zorunda kalırsam kesinlikle ve kesinlikle o tabancayı baştan sona elden geçirtmedikten sonra belime bile sokmam.....

Alıntı

Böyle bir durumda ilk tercihim, Canik 55 standart komple çelik modelidir. Zira Sn. lupus' un böyle bir yazısını hatırlıyorum. (Bunu Canik 55 modelleri için söylemişti. )
Saygılarımla...

Alıntı

Kızılcık Sopası, Sapan, ... :s

Alıntı

Karadeniz işi Bravnik...

Alıntı

Kabze yapısının elime uygunluğu, komple çelik oluşu, CZ ye benzerliği ve biraz modifiye ile benim kullanım amacıma uygunluğu dolayısı ile sanırım Canik-55 standart modelini tercih ederdim diye düşünüyorum.Sad

Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi