Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kırma Revolver...
Arkadaşlar başka bir ismi var mı bilmiyorum o yüzden bu şekilde yazdım, ben bu tür revolverlere hastayım, bunların yeni nesilleri var mı yoksa sadece antika olarak mı kaldılar...

[Resim: SW204520cutaway.jpg]

[Resim: DX1008NQ.jpg]

[Resim: smith-wesson-schofield-revolver-7.jpg]

[Resim: smith-wesson-schofield-revolver-2.jpg]

[Resim: web2-1.jpg]

Alıntı

Sn Ağam,

Üstteki bir SW olmalı, yanlış hatırlamıyorsam. Alttaki de Webley mark.(ama kaç bilemiyorum şu an içinSmile)
Sw olması gereken silahtanBig Grin yakın zamanda bizdeki bir internet sitesinde satışta görmüştüm.
"Acınacak şekilde" kromlanmış haldeydi tabi ki...Sad Sad Sad

Bu silahlar yurt dışında hala "iyi durumda bulunabiliniyor", ancak bizde biliyorsunuz "silahlara çok kötü bakılıp-sonra da ""yağlı boya gibi" bir krom kaplatılıp" tekrar piyasaya sürülüyor...

Umuyorum "forumumuz sayesinde", bizler öğrendiğimiz gibi, yakın zamanda çok daha geniş kitleler doğruyu-yanlışı öğrenecek; "ahı gitmiş vahı kalmış hurdaları" millete silah diye "hiç kimse" satamayacaktır..

Sevgiler

Alıntı

selam arkadaşlar butur bı revolverde bende var ve coook iyi durumda şuan kırom kaplatıyorum rahmetli dedemden kalma bu tur sılahların kac senesınden kaldıgı hakkında bana bılgi verebılırmısız sılahım gelsın resımlerını sızlerle paylasıcagım ve turkıyede kalan en nadır revolver oldugunu alnlayacaksınız

Alıntı

en kıral revolver tıpı smiht wesson sılahımın resımlerını sızlerle paylasıcagım suan krom kaplanıyor komple mat beyaz parcalarıda sıyah

Alıntı

Cool 
sn. Melihağa,
Nacizane olaraktan vermiş olduğunuz resimlerle ilgili bir iki bilgi tamamlaması yapacağım.

İlk vermiş olduğunuz silah S&W Schoffield' S 1st Model, ilk modeli 1875 yılında Amerikan ordusu tarafından üretilen bu tabanca 3035 adet üretilmiştir. İkinci modeli ise 1876 ve 1877 yıllarında üretilmiştir. .45 kalibre olarak üretilen bu silah zamanında çok tutulmuştur.

[Resim: schofield%201873%20hallantique-01.JPG]

[Resim: schofield%201873%20hallantique-12.JPG]

[Resim: schofield%201873%20hallantique-09.JPG]

[Resim: schofield%201873%20hallantique-05.JPG]

[Resim: schofield%201873%20hallantique-07.JPG]

İkinci olarak vermiş olduğunuz Webley ise Webley MK V Cal .38

Bu arada İngiliz webley ile Amerikan S&W tabancaların enteresan bir benzerliğini irdeleyen bir resim ile karşılaştım ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Comparison cal. .455 british service and 38-200/38 Smith &Wesson

[Resim: webley%20cal%20.455%20british%20service%...038s&w.jpg]

Saygılar....

Alıntı

Sn.Bir acayip adam,
Sanırım size bir acayip katil dememiz gerek! Big Grin

Alıntı

[Resim: schofield%201873%20hallantique-01.JPG]
Bu resmi görünce aklıma istem dışı çocuk tekerlemesi geldi... Hani diyor ya yala yala bitmez diye. (:
Çok güzel bir silah.

Alıntı

Sn xlcod3r, teşekkür ederim, ben resmen bitiyorum bu aletlere...

Alıntı

Sn Bir acayip adam, sabırsızlıkla bekliyorum resimleri...

Alıntı

Big Grin 
turan tactical demiş ki:Sn.Bir acayip adam,
Sanırım size bir acayip katil dememiz gerek! Big Grin

katil ben yakından uzaktan dokunmuyoo bana Big GrinBig GrinBig Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi