Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P08 Luger şarjörleri
(17-04-2012, 12:21 PM)evrenay demiş ki: Sayın vougefalcon,

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Range'den de Allah kurtarmış. Memleketimizde malesef bu tip araçları tatlı tatlı alıyoruz, sonra acı acı zor satıyoruz. Ben de geçenlerde fiyat ve sınıf olarak Range ile kıyaslanamayacak ancak cüsse olarak emsal bir araç sattım. Oldukça zorlu bir süreç oldu, en sonunda bir galerici satın aldı da beni kurtadı. Yoksa şirkette beni tefe koymalarına ramak kalmıştı Big Grin .

Şarjörlere gelince; beni şahsen tanıyanlar bilirler, mal konusunda pek nekesliğim yoktur. Fotoğraflardan beğendiğniz şarjörlerden 2~3 tanesini size gönderebilirim. Muhtemelen de size ABD'den daha ucuza gelirler. Ancak malesef her şarjör her tabancayı çalıştırmıyor. Çalıştırmasını bir tarafa bırakın şarjör yuvasına bile girmiyor. Yirmi adet şarjörümden dört tanesi benim Artillery'nin içine ıkına sıkıla giriyor akabinde iki tanesini penseyle çıkartmak zorunda kalıyoruz.

Bu bağlamda, lütfen artık ya bizim memlekette buluşalım ya da ortalarda bir yerlerde de, benim sandıktan sizin güzele uygun bir şarjör beğenin ve hemen akabinde de deneyin. Aksi takdirde sonuç hep hüsran oluyor.

Zaman zaman bana bile ustam; "çırak seni yine kazıklamışlar" diyor. Fotoğraflarda çok güzel duran bir şarjörün ağzı yamuk oluyor, göremediğimiz bir kenarı paslanmış oluyor veya yayı bir noktada takılıyor, vesaire vesaire. Ondan sonra, onun gövdesine, bunun tabanını, onun gerdelini berikinin yayına uğraşıp duruyor, sayın bayi ve ustam tokoglu.
Bu açıdan elinizin altında böyle bir imkan varken denemeden Luger şarjörü almak çok da akıllıca olmaz, nacizane düşüncem.

Bu arada merak edenler için şunu da belirtmeliyim ki; ben bunları sayın ustam tokoglu'na vermekteyim, kalanıyla o ilgileniyor. Yani bu işten maddi bir kazancım yok ama manevi kazançlarımın çok olduğunu düşünüyorum (Parabellisi benim verdiğim şarjörle çalışan amcaların dualarını alıyorumdur, umarım).

Bana 80 yaşındaki amcaların bu şarjörleri gördükleri zaman çocuk gibi sevinmelerini ve birden bire canlanmalarını, heyecanlı heyecanlı konuşmalarını yaşamak yetiyor. Rüştü Amca'nın (Çürüksulu) benim .38 Super'i gördüğü zaman yaşadığımız hareketliliği dün gibi hatırlıyorum :-) . Akabinde benim Schmeisser'lerden birisi kendisine nasip olmuştu.
Sayın tokoglu bile, onca senedir Parabelli'lerle haşır neşir olmasına rağmen envantere yeni katılan birşeyler oldumu işi gücü bırakıp bunlarla eğlenmeye başlıyorsa eğer bu Parabelli gerçekten bir tutku ve sevda olmuş demektir.

Sn; Evrenay sizlerin maddiyat gözetmediğinizi çok iyi biliyoruz.Luger için bilgi ve birikiminizle ülkemizde teksiniz.Eskişehir ziyareti konusunda sizlere çok mahcup olduğumu bilmenizi isterim,iş ortamı olunca malesef böyle verilen sözler bazen insanın elinde olmadığı halde tutulamıyor Smile biz sizi Tokat'a bekliyoruz.Bu arada Range konusuna gelince iyisi gelmez yenisi gelir derler eski gitti yeni Range geliyor efendim.Saygılarımla

Alıntı

Sayın vougefalcon,

yeni Range'niz hayırlı olsun.

Umarım Sport modelini SDV6 motorla almamışsınızdır. Gerçek Range, tabi benim nazarımda, 4,4 litrelik (313 BG) motora sahip Vouge veya Autobiography dir.

Kendisine pek bir özenip, Euro'nun fırlaması yüzünden vazgeçmiştim. Ama 4x4 ten vazgeçemiyoruz, malumunuz binek de olsa 4x4 Wink .

Luger konusunda yiyecek daha çok fırın ekmeğim var, ama vakit kısıtlı. Dizimi kırıp ustamın yamacına bile oturamıyorum şöyle içesine!

Alıntı

Aman sayın evrenay ,bizde 4.6 HSE vardı aman allahım.Böyle bir sarfiyat olamaz Smile Board Computerdaki yazıyı hiç unutmuyorum " 21.9 L / 100 km ".Şu anki 4x4 ümüz bile 4.5 litrelik motoru ve 340 hp lik gücüne rağmen Range Rover'dan daha ekonomik.Zaman dizel zamanı.
Sayın voguefalcon,yeni aracınız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Alıntı

Sayın passatcan,

benim bahsettiğim 4,4 V8 Dizel motorla kıyaslandığında, 4,6 oldukça eski teknolojiye sahip. Yol bilgisayarının o değerleri göstermesi normal. Yeni 4,4 V8 dizel gerçekten bir teknoloji harikası ancak yine de, sanırım, silindir kapatma özelliği yok.

Her neyse bana da 4,6 lt lik bir 4x4 düştü ve özellikle benzinli tercih edildi. Tevafuk o da 340 BG ne sahip (yoksa siznkisinin arkasında 450 mi yazıyor?).

Yol bilgisayarında gördüğüm maksimum rakam 18 lt/100 km civarındaydı. Ortalamada 13 lt/100 km tüketiyor. 110 km/s sabit hızla gittiğiniz zaman da 10,5 lt/100 km süper benzin tüketiyor.
Hali hazırdaki dizel 4x4 üm aynı hızda İstanbul yolunda 6,3 lt/100 km tüketiyor Big Grin .

Dizelin zırıltısından yoruldum. 6 senedir satın aldığım araçların tamamı dizel, sıkıldım artık.

Ancak Range'in inşaat kaynakçısının kutu profilleri birbirine kaynatmasıyla ortaya çıkmış gibi duran tasarımı, yüksek tüketiminin en büyük müsebbibi. O kadar hava direncine 1,6 HDi motorlu Peugeot sahip olsa, herhalde 75 km/s i geçemezdi Big Grin .

Ha ne, burası otomobil forumu değil miydi? Pardon!

Alıntı

Efendim ben 4.4 ü görünce eski BMW motorlu Range'lerle karıştırdım.( V8 benzin 4.4 320 hp ) kusura bakmayn.
[Resim: 19122011999.jpg]
Buda benim kendimce rekorumdur. 90 la sabit giderek elde ettim Smile

Bizimkinin arkasına S yazıyor ancak Turbo ve Turbo S lerde 450 hp ve 521 hp gibi yüksek güçler mevcut.Smile Sizin aracın markası nedir,inanın çözemedim ?

Haklısınız sayın Evrenay,burası otomobil forumu değildi değil mi ? Tamam sustum Tongue

Alıntı

Bizim payımıza düşenin arkasında da "S" yazıyor ama bütün rakam ve rakam-harf kombinasyonlarından önce!

Neyse şimdi birkaç Luger parçası fotoğrafı yükler moderatörlerimizin dikkatini başka yöne çekerim Tongue .

Siz de o arada "Bu Kılok çalışırken çok titreşim yapıyor, acep balansı mı bozuldu, yoksa keşke Hacı Bro mu alsaydım?" başlıklı bir konu açın Big Grin .

Alıntı

Sizin payınıza düşeni şimdi anladım efendim " 164" galiba yada " 463" Smile
Başlık açmaktan kolay ne var ? Sarsılmaz'ımla biraz uğraşayım ( kuru tetik çalışması vs) kesin bir yerleri kırılır bende başlık açarım Smile

Alıntı

kardeş bende 1916 model luger var şarjöründe sıkıntı yaşıyorum yedek şarjör istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

1916 luger tabancama şarjör arıyorum ilgilenen arkadaşlara şimdisen teşekkür ediyorum mesajlarınızı bekliyorum

Alıntı

(03-11-2012, 07:52 PM)komutan26 demiş ki: kardeş bende 1916 model luger var şarjöründe sıkıntı yaşıyorum yedek şarjör istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

1916 luger tabancama şarjör arıyorum ilgilenen arkadaşlara şimdisen teşekkür ediyorum mesajlarınızı bekliyorum

Önce forum kurallarını okuyunuz.

Alıntı

Sayın Evrenay,
Beğeninize sunarım, benden naçizane 2 parça Smile
Saygılar

[Resim: 70A2346A-641A-4A14-A77C-9A6EE8ED2DC6-158...10567c.jpg]

[Resim: 41055258-2707-4CAD-AF93-C996C5FA96AA-158...4777f3.jpg]

[Resim: 6B8D8B3A-4C08-45D0-B82E-8F986F35EAE8-158...45755a.jpg]

[Resim: 6A2CBBF3-39CC-46E0-9FCE-61DF9E86B848-158...5730a6.jpg]

[Resim: 8D880984-1115-4C6E-9DCA-E651B4B3D528-158...0af99f.jpg]

[Resim: FE781A32-3435-4106-A689-7447440E56DE-158...33a349.jpg]

[Resim: 1EE586E9-67D0-4BDB-A216-A36DF43FEEED-158...eead51.jpg]